Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy a Fidesz...

Egyetértetek, hogy a Fidesz és az MSZP közötti kormányra lenne szükség?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok elfogult, elismerem,hogy az MSZP-nek is voltak jó intézkedései és a Fidesznek is vannak jók.

Emiatt, olyan kormány kellene, ami mindkettő jó intézkedését ötvözi.


A felsőoktatásnál az MSZP sokkal normálisabb volt,nem tologatta a ponthatárokat, nem emelte meg a tandíjakat és nem piszkálta az állami férőhelyeket.

A Fidesz részéről csúnya húzás volt, nem az állami helyek csökkentése,azt megértem, hanem a tandíjak felfele tolása,ponthatárok emelése.

Én egyébként 2010-ben kezdtem egy alapszakot, mára már az MSC is megvan.És nagyon sokan elvégezték, olyanok is, akiket ma már csak fizetősre vennének a fel, amit fizetni nem tudnának, diploma nélküli fiatal nem tud félévente 300 ezret kifizetni.

Ez akkortájt bőven 200 ezer alatt volt.


A Fidesznek a pozitív hozadéka, hogy a felsőoktatásban is bevezette a duális képzést.Illetve, a szakiskolákba is.Ez tényleg nagyon hasznos.



Családtámogatás,szociális javak elosztása területén egyértelműen a Fidesz politikája a jobb.

Vére egy kormány, ami nem a "brazilok" zsebét tömi segéllyel.

A családi adókedvezmény is kifejezetten jól jön a családoknak.



Külpolitika területén szintén a Fidesz a jobb.

Az előző kormányok külpolitikája nagyon megalkuvó volt.Legrövidebben úgy lehet jellemezni,hogy kutyapóz aztán jöhet hátulról, aminek jönnie kell.Nagyon gyengén teljesítettek.


Az EU politika területén mindkettő óriásit hibázott/hibázik.

Az MSZP-t itt az előbb említett kutyapóz jellemezte.

A Fidesz meg csak hülyeségeket csinál.

Az nyilvánvaló,hogy a hülyeségekben, amik sértik az ország érdekeit, mint a migrációs politika nem akarnak részt venni és ellenzik.

Na, de a hasznos dolgoknak pl:EU ügyészség miért szavaznak ellene?Ez fehérítene az ország gazdaságán.

Szelektívabban kellene kezelni az EU-t, nem mindent elutasítani a pénz kivételével.


2018. jan. 2. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, arany középút kell, megfelelő egyensúllyal, hogy ne egy párt döntsön mindenről, mert ez nagyon nem vezet semmi jóra. Nem a Fidesszel van bajom, nekem nem ártottak, hanem a kvázi egypártrendszerrel. Egy olyan parlamenti összeállítás kellene, ahol 3-4 párt közös megegyezés, kompromisszumok alapján állítja össze, beszéli meg, hogy mi a jó, min kell változtatni, merre tartunk, mi legyen a jövőben. Ezt tartanám normálisnak.
2018. jan. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Mi a garancia arra, hogy mindkét pártból a jó dolgokat kapjuk?


Szerintem egy erős Fidesz kormányra és magukért kiállni képes emberekkel járnánk a legjobban.

Ahányszor komoly tüntetés volt a Fidesz képes volt megváltoztatni az álláspontját, szóval igenis lehet hatni a politikájukra. Ha úgy érzed, hogy nincs elég pénz a felsőoktatásban akkor lehet a tanároknak/diákoknak sztrájkolni kéne. (Diákhitelről hallottál már? azzal tudod fedezni az esetleges tandíjat)


(EU ügyészségben nincsenek benne a Hollandok,Svédek, Dánok, Portugálok, Spanyolok. Ők is a gazdaság fehérítése ellen vannak?)

2018. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább Jobbik-Momentum
2018. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem, az mszpnek le kell tűnnie senki sem kíváncsi rá
2018. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Túl fiatal vagy, ezért talán nem emlékszel, de az MZSP csak azért nem tudott több pénzt bekasszírozni az egyetemistáktól, mert a Fidesz által kezdeményezett népszavazás ebben megakadályozta. Egyébként egy ilyen koalíciónak sem politikai, sem matematikai realitása nincs, s egyik párt sem nagyon örülne neki. Ennyit erről.
2018. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, azért arra kíváncsi lennék, hogyan fogadná ezt a " jónép".
2018. jan. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!