Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 2018-as választásokon...

A 2018-as választásokon melyik kisebb pártok jutnak még be a nagyon mellett a parlamentbe?

Figyelt kérdés

Kisebb pártok: MSZP, DK, LMP, Momentum, Modern Magyarország (MoMa - Bokros Lajos pártja), Liberálisok, Együtt, Polgári Magyarország, Kétfarkú Kutya Párt stb..


5%-os bejutási küszöb mellett



2018. jan. 4. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

MSZP , LMP biztos

Momentum,Mkkp,DK talán

Többiről nincs tippem

2018. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem MSzP, DK és LMP.
2018. jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

KDNP!


A nagyok és középpártok pedig: Fidesz, MSZP, Jobbik, LMP, DK.

2018. jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezek közül MSZP, DK, LMP és esetleg a Momentum.
2018. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk, abban nem vagyok biztos, hogy ezek közül valamelyik, nem előzi még be a Jobbikot.
2018. jan. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

KDNP a Fidesszel közös listán.

MSZP azért nem nevezhető kisebb pártnak, ahogy a Jobbik sem.

Az MSZP-vel közös listán bekerül a Párbeszéd is, a kettőnek együtt tuti, hogy meglesz a 10%

A DK is bekerül.

Az LMP nagyon kétesélyes, az 5% körül vannak, és a Momentum szipkáz el tőlük szavazatokat. A Momentum szerintem biztos, hogy nem szerzi éri el a küszöböt. Esetleg ha választási párttá alakulna az LMP-vel, akkor lenne esélye, különben nem,de ők ebben a ciklusban nem is terveznek igazán bejutni sem, elég nekik a lóvé, ez a ciklus nekik a pénzgyűjtésről és a növekedésről szól. Egyébként nem is AKARNAK szerintem bejutni a parlamentbe, mert eddig a parlamenti kispártokat is fikázták, hogy nem értek el semmit, nem csináltak semmit,de majd őőők; persze pontosan tudják ők is, hogy mi a dörgés, hogy ellenzéki párt az elmúlt nyolc évben semmit nem tudott tenni, és ha most bekerülnének, ezt mások az általuk állított irreális mércével mérné őket, akár a hamis illúziók miatt, akár szarkazmusból tükröt tartva eléjük. A lényeg, hogy kiábrándulnának belőlük, de amúgy sem lenne esélyük.

MoMa, MKKP, Liberálisok, Együtt - ha meg nem békél a Párbeszéddel, vagy össze nem bútorozik valamelyik másik párttal, szerintem nem jut be, Ezek csak akkor jutnak be, ha többen vagy egy választási párttá alakulnak, vagy a nagyobb ellenzéki pártokkal közös listán indulnának, feltéve, hogy a DK is a MSZP és Párbeszédközös listájára.

2018. jan. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezek közül az LMP biztos bekerül.


Az MSZP a PÁRBESZÉDDEL és a LIBERÁLISOKKAL együtt indul így a küszöb ott 15% valószínű hogy meghaladják de az is lehet hogy nem.


A DK pedig a SZOLIDARITÁSSAL indul ott így a küszöb 10% itt sem olyan biztos a bejutás.


A MOMENTUM talán feltornázza áprilisra a szavazó táborát 5%ra (jelenleg 3%)


Az EGYÜTT (1%),MKKP (1%),MoMa, Polgári Magyarország nem hinném hogy bejutnak.

2018. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csakhogy az MSZP-Párbeszéd stb közös listája és a DK stb. közös listája lehet, hogy egyesül. Ekkor is 15% a határ, ez mindkét csoportnak érdeke, és ha az EVK-jelöltekben megegyeztek, akkor a listában is meg fognak egyezni.
2018. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!