Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha csak főiskolát/egyetemet...

Ha csak főiskolát/egyetemet végzettek szavazhatnának 2018-ban akkor szerinted jobb kormányunk lenne?

Figyelt kérdés

2018. jan. 5. 22:02
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
29%
Miért lenne jobb?
2018. jan. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Én már annak is örülnék, ha befejezett általános iskola lenne a követelmény. Vagy már arra is gondoltam, hogy lenne a szavazólapon pár kérdés, aminek a helyes megválaszolása esetén lenne csak érvényes a szavazat.
2018. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
#1 esetleg tanultabbak, tájékozottabbak, nem a létminimumon élnek, hogy meg lehessen őket venni egy kiló kenyérrel vagy egy Erzsébet utalvánnyal, mivel jobban keresnek lehet képesek az ország javát is nézni nem csak a személyes boldogulásuk érdekli őket... ilyesmik lehetnek a pozitívumok de ha szerinted nem tudnának felelősebb döntést, hozni mint az átlag az is egy vélemény. De ha meg is indokolnád annak örülnék.
2018. jan. 5. 22:13
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem végeztem egyetemet, egyszerű mezei szakmunkás vagyok, de le merem fogadni hogy a kortársaimnál sokkal többet értek a politikával kapcsolatos dolgokhoz, és sokkal szélesebb látókörű vagyok mint a korosztályom túlnyomó része. Miért akarsz kihagyni a szavazásból?
2018. jan. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

#4 nem akarlak. (ha megnyugtat én se szavazhatnék)

Arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek jobb vagy rosszabb kormányunk lenne ha csak ők szavazhatnának.

2018. jan. 5. 22:25
 6/50 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Nem lenne jobb. Inkább olyan kellene, hogy olyanok szavazzanak akik ténylegesen fizetnek az államkasszába, mert a közmunkásnál csak átrakja az egyik zsebből a másikba.
2018. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lennénk előrébb, az hogy valaki iskolázottab nem feltétlenül jelenti azt hogy a politikában is jobban tud dönteni
2018. jan. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
88%
Láttam már olyan szakmunkást is, aki egészen képben volt a világ dolgaival és olyan diplomást is akinek lövése nem volt arról, hogy mik történnek a világban...
2018. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
76%

#8


Találkoztunk már?

2018. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
65%

A végzettség és a józan ítélőképesség külön utakon jár.

Egyébként meg a "jobb kormány" egy relatív fogalom. Kinek jobb, mitől jobb ?

Akkor lenne jobb kormányunk, ha betartanának 3 egyetemes elvet. Ne lopj, ne csalj, ne hazudj.

Továbbá a politikusokon a parlamenti felszólaláskor hazugságvizsgáló lenne az eredmény meg a falon egy kivetítőn.

2018. jan. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!