Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne kötelezni a nagyobb élelmiszer boltokat hogy helyezzenek ki alu italos doboz visszaváltó automatákat összes üzeltükhöz?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok mint az Aldi,Lidl,Spar,Penny,Tesco,Auchan,Coop,stb...

Hihetetlen hogy még nem is pesten hanem egy Pest megyei kisvárosban lakok és zsák számra lehetne szedni az eldobált alu italos dobozokat a szomszéd kisvárosokról nem is beszélve...

Ha olyan sűrűn lennének visszaváltó automaták mint amilyen sűrűn nagyobb élelmiszer boltok vannak lehet hogy ha még nem is az akik eldobálják hanem a környékbeliek összeszednék és visszaváltanák és nem lenne 2 méterenként sokszor 5-6 darab szét dobálva...



2018. jan. 7. 21:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Jo ötlet. De miért csak a nagyokat? Ha vissza KELL váltani akkor mindegyiknek. Egyébként ilyesmivel nem jutnánk elöbbre. A szemetelöknek kellene minden eldobott doboz miatt (lebukás esetén) 100 darabot összeszedni. Ha nem megy akkor fizettetni velük (dobozonként) 10 000Ft-ot amiböl SZIGORUAN takaritokat kellene fizetni (Semmi mutyi!).
2018. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
40%
Inkább emeljék fel a beváltás árát , nyugaton 40-50cent egy flakon vagy alu hengerdoboz . Azt is vezessék be hogy a pékárut kérni kelljen pultról vagy adagolókat vezessenek be csipesszel ollóval . Szabadon fedés nélkül kint van az összes cucc és bárki bármit összefog rátüsszent stb ...
2018. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%

Teljes mértékben igazat adok neked, nagyon nagy szükség lenne rájuk. (mondjuk nálunk a Tescókban meg az Auchanban Intersparban vannak ilyen automaták, de nem nagyon viszi vissza senki, mert ha jól tudom 5 db-ért adnak 10 Ft-t, ami sz@rt sem ér) Bár az ember inkább elkötelezettségből viszi vissza mint a pénzért...

Norvégiában töltöttem több időt: ott egyetlen sincs eldobva (igaz más sem), mert mindenhol vissza lehet váltani: minden darab 1 NOK, azaz kb. 35 HUF (amit persze a vásárláskor megfizetsz előre!)

Minden automatán van egy választási lehetőség: a visszavitt dobozok árát le akarod-e vásárolni, vagy felajánlod jótékony célokra? Ha felajánlod, akkor kinyomtat egy papírt, hogy felajánlottad, és ezzel csökkentheted az adóalapodat... Más világ...

2018. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem ártana ha történne valami hasonló, mert én ebbe látok fantáziát.
2018. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

#1 Egy szóval nem mondtam hogy csak a nagyokat az összes alu dobozra gondoltam.

Szerintem sokkal hasznosabb minden bolt elé kihelyezett automata mint büntetgetni hogy kidobják a kukába hogy szaporítsa a szemét domb hegyeket ahelyett hogy újrahasznosítsák.

#3 Hát igen, skandinávia és nyugateurópa nem csak fejlettebb és gazdagabb ország de fejlettebb nép is.

2018. jan. 7. 22:10
 6/29 A kérdező kommentje:

# 5

Javítom!

*Sakndinávai és nyugateurópa országai.

2018. jan. 7. 22:18
 7/29 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nem jó ötlet bárkit olyanra kényszeríteni, amit nem akar.


Ha valaki olyan szuper ötletnek tartja az alu dobozok visszavásárlását, akkor indítson erre egy vállalkozást és arolja le a piacot vele. Kívánom, hogy gazdagodjon meg az ötletéből.

2018. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Kényszeríteni?

Látom nem érted a lényeget...

2018. jan. 7. 22:55
 9/29 A kérdező kommentje:

Akkor arra se kényszerítsük a boltokat hogy adózzanak meg hogy blokkot meg garanciát adjanak!Ez kb. olyan dolog...

Vannak bizonyos szabályok,törvények és hasonlók amiket azért hoznak létre hogy egy ország jobb legyen!

2018. jan. 7. 23:14
 10/29 anonim ***** válasza:
38%

"Kényszeríteni?

Látom nem érted a lényeget..."


Ezt kérdezted:

"jó ötlet lenne kötelezni...?"


Akkor ki nem ért mit?

2018. jan. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!