Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted milyen eredménnyel...

Szerinted milyen eredménnyel fognak zárulni az áprilisi országgyűlési választások?

Figyelt kérdés

Jelen politikai környezetben, jelen társadalmi és szociális problémákra támaszkodva. Reálisan.

Nem álmodozásról szeretnék hallani, mint pl. hogy egy 5%-os párt választást nyer. Köszönöm.



2018. jan. 11. 11:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom, de már előre érzem a Wartburg szagot.
2018. jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nagyjából olyan lesz a következő parlament összetétele, mint most. Egyik oldalon sem volt semmi nagy változás, ami befolyásolná. Kis pártok cserélődhetnek, de semmi komoly változásra nem számítok.
2018. jan. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
A jobbikból kiábrándultak egy része átszavaz a Fideszre, ez már mérhető is. Szóval a jobbik valamit gyengül, a Fidesz erősödik.
2018. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

szerintem nagyon alacsony lesz a részvételi arány és ennek köszönhetően fog a fidesz győzni ismét.

a fidesz hívők ott lesznek az urnánál, azok akik utálják őket meg otthon maradnak jó részt. lustaság, vagy csak nem győzte meg őket egy másik párt sem, nincs komoly ellenzék, nincs összefogás stb.

bár abban nem hiszek, hogy a következő 4 évet is le fogja tölteni a fidesz. remélem ellesznek zavarna majd, ha már áprilisban nem sikerül

2018. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Csak a törvénymódosításoktól függ.

Ha most a 44% = 67%-kal, áprilisban a 31 is lehet több, mint 80.

2018. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Újra meglesz a 2/3-os többsége a Fidesznek.
2018. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
A Fidesz győzelme nem kérdéses. A kérdés, hogy hány mandátum lesz. Remélem minél kevesebb. Sajnos van esély a kétharmadra is. A legnagyobb esélye szerintem annak(Ha fogadóiroda lennék, erre adnék legkisebb szorzót.) , hogy stabil feles többség, 133 mnandátumnál kicsit, de kevesebb. Kevés esélyt látok rá, de nem tartom teljesen, és 100%-ig kizártnak azt sem(Egyben, ezt szeretném.), ha nem lenne meg a 100 mandátum sem. Ebben az esetben szerintem a Jobbik megszavazná Orbán Viktort miniszterelnöknek kisebbségi kormányzásra, koalíció nélkül. Aztán vagy képes magát az eddig diktátort játszó Orbán átállítani magát olyan üzemmódba, hogy másokkal is egyeztetni kell, vagy nem.:) Én szeretném Orbánt ilyen helyzetben látni, most kevés esély látszik rá, de van még idő, sok minden történhet a kampányidőszakban. Arra viszont nincs reális esély szerintem, hogy ne a Fidesz legyen az első.
2018. jan. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az előzőnek még lehet egy olyan verziója is, hogy Karácsony Gergely kormányozna kisebbségben, ha mondjuk a Fidesz 97 mandátumot szerezne. Koalíciót biztos nem kötne a Jobbik a baloldallal, de ugye Vona azt szokta mondogatni, hogy ők 20., meg 21. századi pártokban gondolkodnak, és hogy a Fideszt a 20. századba sorolja. Karácsony Gergelyt elvileg Vona "21. századi" politikusnak tartja, viszont ideológiailag elég messze állnak. Az LMP nyilván megválasztaná Karácsony Gergelyt, viszont hogy aztán a költségvetést, meg a törvényeket is el tudják fogadni, mindig kompromisszumot kéne kötnie a Jobbikkal, szóval nem lenne könnyű kormányoznia.
2018. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A jelen helyzet alapján csak az kérdéses, hogy "2/3"- al nyer a Fidesz, vagy csak sima többséggel.
2018. jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%

Alacsony részvétel mellett győz a fidesz, de már nem 2/3-dal.

Szerintem ez a legvalószínűbb.

2018. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!