Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Reálisan hány egyéni körzetet...

Reálisan hány egyéni körzetet nyerhet meg a fidesz és hányat az ellenzék a 106-ból?

Figyelt kérdés

2018. jan. 11. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
A fidesz 106 -ot a többi az ellenzéké
2018. jan. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Látva az ide is írogató ellenzéki szavazók színvonalát, az ellenzék remélem egyet sem.
2018. jan. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2: Mert az agyhalott narancsködösek sokkal jobbak.
2018. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz még most megmondani, mert nem végleges az ellenzéki lista... konkrétan ki, hol, kinek a javára lépteti vissza a jelöltjét. Ha senki nem lép vissza, akkor többet szerezhet a fidesz, ha több helyen lépnek vissza egymás javára a jelöltek, akkor hozhat az ellenzék pár körzetet.
2018. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Remélem a végén valami olyasmi lesz (március második felében), hogy a balos pártok mind megállapodnak a közös egyéni jelöltekben + A Jobbik visszalép 60-70 körzetben a balos ellenzéki jelölt javára (főleg a fővárosban, vagy más erős balos körzetekben) és cserébe a baloldal is visszalép a Jobbik javára (főleg Kelet-Magyarországon).


Csak így van esély, hogy a Fidesz ne tudjon kormányt alakítani magában. Én Jobbikos vagyok, de ha nálam visszalépne a Jobbikos egyéni jelölt, akkor szívesen szavaznék a legerősebb nem-Fideszesre, hogy a Fidesznek ne legyen többsége a Parlamentben.

2018. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%

#5 "hogy a balos pártok mind megállapodnak a közös egyéni jelöltekben + A Jobbik visszalép 60-70 körzetben...ˇ


Végiggondoltad?


Szerinted hány Jobbikos kész kikaparni annak a baloldalnak a gesztenyét, amelyik tönkrevágta az országot?


És miből gondolod, hogy amint ki van ütve Fidesz, a baloldal nem fog megszabadulni a Jobbiktól?


Ne álmodozz...

Ez a visszaléptetősdi matek a kockásfüzetben jól néz ki, de a valóságban kivitelezhetetlen.


Belegondoltál abba, hogy ez a sok egoista aki 8 éve árulja el egymást, hogyan fogja egymás hátában forgatni a kést a pozíciók szétosztásánál?


Még egy tisztességes miniszterelnök jelöltet se képesek kiállítani.


HOGYAN FOGNAK EZEK KORMÁNYT ALAKÍTANI?


Ez suhan ás a legtöbb ellenzéki szavazó agyán, és inkább a kocsmába megy szavazás helyett... Na jó... a romkocsmába...

2018. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is Jobbikos, de sosem szavaznék baloldalra, még taktikai szinten sem
2018. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

6: Nem az egyéni jelölt dönti el, hogy visszalép-e, hanem a párt, ami indítja. Ha jön a felső utasítás erre, akkor az elől nem lehet kitérni, csak ha ki akarja magát valaki záratni a pártból.


Nem tudom, én 24 éves vagyok és nem vagyok egyik irányba sem ilyen gyűlölködő, szektás, törzsi ellenségeskedő ember, mint amilyenek mindenhol megtalálhatóak. Az LMP kúrta szét az országot? Vagy a Momentum vagy az Együtt? Ha nem lenne a Jobbik, akkor utána az LMP-re szavaznék.


"És miből gondolod, hogy amint ki van ütve Fidesz, a baloldal nem fog megszabadulni a Jobbiktól?"

Mi? Én nem koalíció kötésről beszéltem, csak hogy első körben annyi legyen elérve a választásokon, hogy a Fidesz ne tudjon magától kormányt alakítani. Majd ha ez megtörtént, utána lehet minden másról beszélni.


"megszabadulni a Jobbiktól"?

A Jobbik simán nyerne Kelet-Magyarországon 10 egyéni körzetet, ha ugyanígy a baloldal visszalépne a javára és csak Fideszes és Jobbikos indulna egymás ellen. - Nem értem a megszabadulás szót, hiszen csak a választók szabadulhatnak meg egy párttól, ha akarnak - azzal hogy nem szavaznak rá.


Senki nem beszélt még kormányalakításról. Csak a Fidesznek ne legyen elég helye a Parlamentben. Ennyi. Ez az első lépés, semmi más. Ezt érdemes elérni bármi áron.

2018. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

# 8/8 Időpont ma 15:41


Az ellenzék nem fog kiegyezni, még az MSZP is alig tud düllőre jutni a DK-val, nem hogy a Jobbikkal kiegyeznének.


Vona már évek óta kezdi s végzi hogy '18-ban leváltják a Fideszt, szerintem az is okozója annak hogy a Jobbik támogatottsága mélyponton van, hogy Vona elszakadt a valóságtól. Most ha reálisan felmérné a helyzetet, tényleg az lenne a releváns megoldás, hogy minél több körzetet megpróbáljanak megszerezni, ehhez meg megkerülhetetlen lenne egy tárgyalás az MSZP-vel, mert kinek lenne az jó, ha a Fidesz 2/3-al győz, és a Jobbik meg az MSZP 10%-ot ér el? Oké, hogy a Jobbik szerint az MSZP és a Fidesz "egy kutya", de nekik teljesen mindegy lenne hogy a 106 körzetből hány Fideszes és hány MSZP-s, a saját esélyeiket kellene növeljék. Pont hogy jó lenne nekik ha gyengülne kicsit a Fidesz az MSZP javára. Az MSZP-ről meg ugyanez elmondható.


És a másik, hogy ideje lenne a Jobbik részéről egy kis erőt is felmutatni, ha tényleg 2000-ember a tetőpont amit megtudnak mozgósítani, elég siralmas a helyzet. Sok szervezettől megszabadultak, ami túl "radikális volt". Az új profilnak megfelelőt meg nem tudtak találni, ezért jelenleg franc nem áll ki mellettük.

2018. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kb 20 körzet van ahol még egy fideszes öszödi beszéd hatására sem lehetne megverni a fideszt (mint pl. Debrecen, Győr).

A többiben elméletileg verhető lenne.

Amúgy tppemre kb 90 egyénit fog nyerni a fidesz.

2018. jan. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!