Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezekkel a feltételekkel mi a baj?

Ezekkel a feltételekkel mi a baj?

Figyelt kérdés
[link]
2018. jan. 14. 10:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Ezekkel semmi. Nagyon helyes.
2018. jan. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
15%

Az velük a baj, hogy baromságok.

De ezt már megszokhattuk Magyarországon.

2018. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Be kell tarta(t)ni a legalapvetőbb higiéniai szabályokat, ennyire logikus!
2018. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%

Ez nem baromság, mert ezeket a feltételeket egy normális ember alapból betartja. Csak ugye a legtöbb pokemon, aki segélyre szorul, az egy undorító vakolatlan, ajtó nélküli, koszos lyukban él. Úgyhogy így legalább kellene valamit tenniük a segélyért.

Amúgy ezen a 444-en mindig ilyen igénytelen cikkek vannak?

2018. jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%

#4


Ha én ki akarok veled cseszni, akkor megvonom tőled a segélyt, mert rád fogom, hogy nem volt tiszta a WC-d vagy valami. Persze, ha jó kisfiú leszel és nyalod a talpamat, akkor nem teszem meg veled.


Tessék, 2018-ban jobbágyrendszer a vidéki Magyarországon. Gratulálok hozzá!


És még csodálkozunk, hogy itt tart az ország?

2018. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Én csak az elsőt nem értem, mi van ha nincs fűnyírója, a többit nem nehéz fenttartani de ha genya a szomszéd és nem adja kölcsön akkor körömvágó ollóval nyiszálja vagy mi van?
2018. jan. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
Azt sem értem amúgy, hogy ha a segélyt a járás adja, akkor az önkormányzat hogyan vonja meg?
2018. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Én úgy vagyok vele, hogy az államnak semmi köze hozzá, hogy lehúzom-e a vécémet vagy sem...


...viszont


Ha már egyszer valakit az állam tart el, akkor az államnak joga van feltételekhez köti az eltartást, az alapvetői higiéniai elvárások betartatása nem olyan brutálisan nehezen megugorható elvárás. Ha valaki nem függ az államtól, akkor abban az esetben az állam hatásköre véget ér a bejárati kapunál és semmi köze ahhoz ki és hova szarik a saját házában, de ha valaki kérelmezi az államtól, hogy "tartsál már el légyszi", akkor az állam had legyen már jogosult tudni, hogy akinek pénzt ad az mégis milyen körülmények között használja fel azt.

A segély lényegében zsebpénz, a zsebpénz adás lényege pedig az, hogy így szoktatod rá a gyerekedet bizonyos normák betartására, pl. akkor kapsz csak pénz, ha elmosogattál vagy lenyírtad a füvet, a gyerekben pedig idővel tudatosulni fog, hogy ezzel nem csak pénzt kap, hanem a saját életkörülményeit is javítja. Úgy tűnik ez a folyamat egyeseknél nem ment végbe, nem tudatosult bennük, hogy a világ valamit-valamiért elven működik és képesek bemenni bokáig szaros bocskorban hó elején a postára, majd nagy büszkén a pultra könyökölve várják azt a pénzt, amit az állam mások adójából nekik ad mindennemű elvárás nélkül.

Az, hogy egyesek szerint tök jó dolog úgy dobálni a pénzt az emberek közé, hogy nem várunk el semmit se cserébe csak további táptalajt biztosít annak a nyomornak, ami miatt segélyre szorultak az első körben.

2018. jan. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
7#Az ilyen emberre nincs szükség érvekre nem fogná fel
2018. jan. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs fűnyíró, vehet kaszát, sarlót, vagy kapát. Fűnyírógép csak pár évtizede van, azelőtt is gondozták a kerteket. És most itt azokról van szó, akik egész nap otthon vannak, nincs más dolguk. Egy normális embernél ezek alap dolgok, de sok munkakerülőnél nem az. Ezt úgy nevezik, hogy rendre szoktatás. Szép szóból nem értenek, de a segély pénzért megteszik.
2018. jan. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!