Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akinek nincs jó végzettsége,...

Akinek nincs jó végzettsége, nincs jó munkahelye, miért nem megy ki külföldre takarítani vagy valami hasonló munkát végezni?

Figyelt kérdés

Én egyszerűbb környékről származom, arra fele nagyon nagy szó,ha valaki diplomás.

Egyébként, fejlett része az országnak,nyugati, csak hát vidék.


Viszont, amikor visszajárok oda, akkor csak siránkozást tapasztalok, nincs pénz, nincs pénz,de jó végzettségül sincs....stb


Mindig azt kérdezem tőlük, miért nem járnak Ausztriába takarítani, szőlőt szedni vagy hasonló, csomagokat pakolnia reptérben, raktári munkára....stb

Társalgási szinten bárki megtud tanulni németül.

Én mondtam, vállalom, hogy ingyen az önéletrajzukat is megírom németül.

De, csak legyintenek, maradnak a Kárád kockában vagy a panelben és maradnak a huszonéves Swiftnél.


Kinti munkából sem lennének milliomosok, de javulna az életszínvonaluk.


Akinek nincs normális végzettsége, azért jobban jár, hogyha Ausztriában lapátolja a kakát, mint Magyarországon.Ugyanis az előbbiből megél.



Volt, aki benne volt, ő 51 évesen otthagyta a kórházi ápoló állását és kiment Ausztriába betegápolónak.



Nyugat-Európában órási kereslet van a végzettséget nem igénylő betanított munkákra (takarító, komissiózó,gyári betanított munka...stb), mivel a helyiek nem végeznek el ilyeneket.

Nem mindegy, hogy 1700 euróért áll a sor mellett valaki, vagy 150 ezer forintért.


2018. jan. 15. 18:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%

az se mindegy, hogy dupla akkor árszínvonal mellett az az 1700 euró jó ha 250 ezret ér de cserébe nem látod a családod és csak magadra számíthatsz.


Én is utálom azokat akiknek csak a szájuk jár, hogy sz@r az életük de közben meg semmit se tesznek de attól még bőven nem az az egyetlen lehetőség, hogy kimész kulizni nyugatra.

2018. jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nagyon nem ilyen egyszerű. Burgenland, ami a határ mellett van már így is úszik a magyarokban. Persze, még lehet munkát találni, de azért nem olyan könnyen már, mint például 5-7 évvel ezelőtt. Arról nem is beszélve, hogy nagyon sok (főleg idősebb) már fáradt, elege van az egészből (jogosan). Elküld egy német önéletrajzot és mi lesz? Felhívják másnap.. azon kívül, hogy "Guten Tag!" nem sokat fog tudni mondani, ha nem beszéli a nyelvet. De olyan ismerősöm is volt, akit felvettek, szorgalmas volt.. Mégis kivágták, a fél bandával együtt. Egész egyszerűen, mert nem volt szimpatikus a pofájuk. Megtehetik, dolgoztam kint párszor láttam már mennyi magyar küldözgeti az önéletrajzot.(+ ma is kaptam egy nagyobb cégtől e-mailt: "Nagyon sajnáljuk, de annyi beérkező pályázat érkezik jelenleg, hogy több hétig is eltart, míg feldolgozzák. Köszönjük türelmét és megértését." Pedig hozzáteszem egy olyan céghez jelentkeztem, ahol több idegennyelv tudása is szükséges. Rengetegen költöztek ide a határ mellé az elmúlt 3-5 évben. Eddig amikor végig mentem a városon csak ismerős arcok voltak. Most meg minden hétvégén olyan emberekkel iszogatok, akik: Budapest, Nyíregyháza, Debrecen vagy más kis faluból jönnek. De hát.. Magyarország jobban teljesít.. ugye.
2018. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%

Mert ez a hazájuk. És mérlegelni kell, hogy idegenként bolyongani akarnak, vagy "maradnak a Kárád kockában vagy a panelben és a huszonéves Swiftnél. "


arany mezők, ezüst folyók

https://www.youtube.com/watch?v=r2sWQgCW7Wc

2018. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1#

Aki nem elég fiatal és nincs megfelelő végzettsége, az sajnos csak kulizni tud.

Mellesleg, például a szállodai munkásoknak ingyen szállásuk és ellátásuk is van.



Magyarországon egy megfelelő diplomával rendelkező emberke sem dőzsöl,nemhogy egy diploma nélküli.

Ellenben egy tapasztalt közgazdász, mérnök,jogász simán hazavisz 4000-5000 eurót is.

Magyarországon jó esetben bruttó 400 ezret.

2018. jan. 15. 18:44
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, mert azzal hosszútávon semmi nem oldódna meg.

Egyrészt az ott megtermelt GDP itthonról fog hiányozni, tehát még jobban romlik az életszínvonal idehaza. Emiatt mégtöbben mennek majd ki, ami miatt még rosszabb lesz az élete az ittmaradóknak, a vége meg az lesz, mint a piramisjátékokban, hogy mindenki kimegy/kintre dolgozik, és a végén úgy fogja érezni, hogy ő jól járt.

Másrészt a többi EU-s ország aligha nézné ezt jó szemmel, és pár ezer gazdasági bevándorló után úgy vágnák ki kishazánkat az Unióból, mint a közmondásos négylábú állatot szarni...majd rázhatjuk együtt a kerítésrácsokat az arabokkal az osztrák határon, jujj de jó lesz!

2018. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Ellenben egy tapasztalt közgazdász, mérnök,jogász simán hazavisz 4000-5000 eurót is."


Csak egy tapasztalt jogász a magyar joghoz ért, egy tapasztalt mérnök sem fogja azonnal kívülről fújni a szaknyelvet. Egy átlag melósról ne is beszéljünk.


Másrészt az olyan dolgokból, mint szőlő szedés, takarítás marhára nem fognak jobban élni. Lehet, hogy többet keres majd. Persze, arra jó, hogy kimegy, aztán hazajön és örül hogy többet keresett mint az itthoni gyári melós, de sokkal jobb élete nem lesz tőle.

2018. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6- Már miért ne lenne? Ha ingázik, akkor de. Ha egy háztartásban pedig 2 fő is kint dolgozik, akkor pedig leányálom. Egy mekis dolgozó is megkap kint nettó 1100-1300 eurót. (330-390 ezer forint) ne feledkezzünk meg a 13. és a 14. havi bérről sem. Nekem sok ismerősöm ingázik Sopronból és nagy ház, nagy autó, külföldi nyaralás stb. Aki ingázik annak nagyon megéri.
2018. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ingázni igen. Na de kiköltözni Németországba ? Ismerősöm kint targoncázik 1000 kilóméterre. 380 ezerért. Ebből albérletet is fizet. Hol éri meg? 200 at itthon is megkeresni már jobb helyeken képzettség nélkül. Mindenki nem lakik a határ mellett hogy ingázzon
2018. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ja persze az megint más egy kicsit. Csak a kérdező úgy írta, hogy: "Mindig azt kérdezem tőlük, miért nem járnak Ausztriába takarítani, szőlőt szedni vagy hasonló, csomagokat pakolnia reptérben, raktári munkára....stb "

Azt írja járni és nem költözni szóval ebből gondoltam, hogy a kérdező alapból az ingázásra gondolt és nem a kiköltözésre.

2018. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Figyi 2 évet ledolgozom és megkapom a kormánytól a CSOK-ot a barátnőmmel ha 3 gyereket vállalunk. Az 10 + 10 millió forint, 33000 + 33000 euró, ebből nálunk de Magyarország nagy részén már lehet egy lakást építeni. Ezt Magyarországon ingyen megkapjuk, tudod te mennyit kéne ezért külföldön dolgozni, mire ennyi pénzt megspórolunk?
2018. jan. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!