Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan hogy...

Miért mondják sokan hogy Horthy rossz ember volt?

Figyelt kérdés
Hisz visszafoglalt egykori magyar területetek akkor miért mondják ezt rá?
2018. jan. 29. 19:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Ezt általában ballibek mondják, mert szerintük antiszemita"

És szerinted nem volt az? Vagy azt is kérdezhetném, hogy ő maga minek tartotta magát!


Ez utóbbira tudjuk a választ.

"Ami a zsidókérdést illeti, én egész életemben antiszemita voltam, zsidókkal sohasem érintkeztem. Tűrhetetlennek tartottam, hogy itt Magyarországon minden-minden gyár, bank, vagyon, üzlet, színház, újság, kereskedelem stb. zsidókezekben legyen, és hogy a magyar tükörképe - kivált külföldön - a zsidó. Azonban, minthogy a kormányzat egyik legfontosabb feladatának az életstandard emelését tartom, tehát gazdagodnunk kell, lehetetlen a zsidókat, kiknek minden a kezükben volt, egy-két év leforgása alatt kikapcsolni, és hozzá nem értő, leginkább értéktelen, nagyszájú elemekkel helyettesíteni, mert tönkre megyünk. Ehhez legalább egy emberöltő kell. Én hirdettem talán először hangosan az antiszemitizmust, azonban nem nézhetek nyugodtan embertelenségeket, szadista, oktalan megaláztatásokat, mikor még szükségünk van rájuk."

(Horthy Miklós levele gr. Teleki Pálhoz 1940. október 14.)


Ismétlem az idézet utolsó mondatát: "Én hirdettem talán először hangosan az antiszemitizmust, azonban nem nézhetek nyugodtan embertelenségeket, szadista, oktalan megaláztatásokat, mikor még szükségünk van rájuk." - "AMIKOR MÉG SZÜKSÉG VAN RÁJUK"... Úgy gondolta, hogy egy emberöltő után már nincs szükség rájuk, ha megérte volna, akkor már nyugodtan nézte volna "az embertelenséget, szadista, oktalan megaláztatásokat". Tehát itt nem morális okról, hanem praktikussági megfontolásról beszélt, és csak idő kérdésén volt nézeteltérés: 1-2 év, vagy egy emberöltő. Ez is csak gazdasági okból, inkább legyen hozzáértő zsidókézben valami, mint dilettáns nagyszájúéban.

2018. febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%
Azért ne felejtsük el, hogy tengernagy volt, ami a tábornok megfelelője a haditengerészetben, szóval csak el tudta dönteni, hogy abban a helyzetben érdemes volt e harcolni vagy sem.
2018. febr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Feltételezés. Elég sok katona, politikus stb. volt a történelemben, aki eléggé elrugaszkodott a valóságtól, viszont nagyon vakmerő volt, aztán rengeteg embert vitt a halálba.
2018. febr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Nem a Don-kanyarra gondoltam, meg ilyenek, hanem hogy azért panaszkodtak feljebb, hogy aláírta a Trianont és nem harcolt tovább a törökökkel ellentétben.
2018. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem hozzáértésen múlik (bár egy tábornok is lehet buta), hanem hazafiságon, bátorságon. Horthy nem volt hazafi. Kétlem, hogy aki több százezer zsidót megvéd, az antiszemita lenne. Talán bizonyos mértékben az volt.
2018. febr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
90%

Tegyük fel, hogy Horthyt lehet méltatni. Csak érdekelne a revízió ér-e ennyit? Hagyjuk most a klasszikus érvet, hogy szegény Horthy arra kényszerült, hogy szövetséget kössön Hitlerrel. Jó? Nem kényszerült, döntés volt. És, hogy nem ismerte fel, hogy Hitler micsoda. Gondolom Horthy méltatói hülyének tartják őt. Ezek szerint. Churchill és Roosevelt felismerte hogy ki Hitler? Milyen információval volt több a birtokukban mint Horthynak? Szokták ilyenkor mondani, hogy a szövetségesek közt ott ült Sztálin is. Igaz. Churchill erre azt mondta: ha a nácik betörnek a pokolba szövetséget kötök az ördöggel. Erre mondják, hogy van rosszabb is mint a tisztítótűz.

Azonkívül, hogy mert Horthy megmentette a pesti zsidóságot. Igen, a vidékit meg hagyta kitelepíteni. Taps-taps. Csak ez ott hibázik, hogy mert megtudta, hova viszik őket. Igen? És ha nem tudta akkor szabad hagyni? Érdekelne, milyen államfő az amelyik azért mert nem tudja, hogy állampolgárait nem strandolni viszik hagyja a kormánynak, hogy marhavagonokra tegyék őket.

Különben érdekes Európában mindenki tudta mi folyik a harmadik birodalomban, de kevesek nézték el mint Horthy. Senki nem kérte, hogy lépjen be a háborúba a németek oldalán, csak a németek. Senki nem mondta, hogy ebből nincs kiút, ha valamiféle elfogadhatóbb szövetségi rendszert keres. Aztán ugye baldöntések sorai, még a németek se kérték, hogy a verhetetlen hadtestünkből a Don-Kanyarba induljunk ki, ez Horthy saját döntése volt. És ez nem csak abban hibázik, hogy ugye mi lett a vége. Szóval ennyit ér a revízió. Gratulálok.

És ha ez nem lenne elég, mert nekem ez már elég, de ez akkor is egy antidemokratikus rendszer volt, ha ez nem lenne így. Nem csak, hogy megvonták tömegek szavazati jogát, de a titkos szavazást is eltörölték, korlátozták az ellenzék jogait-képességeit.

Ha valakinek ez támogatandó akkor legyen.

2018. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!