Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kelet-Európában miért nem...

Kelet-Európában miért nem tudják rendesen fenntartani a vasúti, közúti infrastruktúrát?

Figyelt kérdés

Én felvidéki vagyok eredetileg,a tanulmányaim révén kerültem Magyarországra.


Szlovákia és Magyarország között nincs különbség szinte,Szlovákiában csak az utóbbi pár évben kezdtek a bérekre is figyelni, de csak azért, mert nagy a kivándorlás.


Amit nem értek, hogy miért ilyen rossz mindkét országban a közúti, vasúti infrastruktúra.

Mindkét ország mindent EU-s pénzből fejleszt, gyakorlatilag az államnak alig kell fejlesztésre költenie.Viszont a fenntartás már nem EU pénzből megy, az államnak csak a fenntartás lenne a dolga, de azt sem csinálja normálisan.


Sok helyen a főutak is foltosabbak,mint az ukránok ruhái a Holodomor idején.

De, olyannak is találkoztam, hogy felmartak útszakaszt olyan recésre,kopogósra és másfél éve úgy áll.Ki is adott ilyenre engedélyt?Miért nem hullott 1-2 fej érte?

Semmi, csak néma csend van, pedig egy helyi lap is cikkezett róla.


A vasút ugyanúgy, a pályák tele vannak lassújelekkel,a biztosító berendezésekkel állandóan bajok vannak a megfelelő karbantartás hiánya miatt.

Aki utazott már Franciaországban vonattal, az érzi a különbséget a szlovák, magyar vasút között.A franciáknál némán siklik a vonat.Otthon, meg Magyarországon meg olyan, mintha púpok lennének a pályán.



2018. febr. 4. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Azért, mert igaz itt a világon a legdrágább az autópálya építése, de annyi alvállalkozón megy keresztül, hogy a végső kivitelező aki a valós munkát végzi, bagóért. 70 éves ifával, meg lovaskocsival, és néhány képzetlen dolgozóval kivitelezi, amit általában ki sem fizetnek neki...
2018. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én főleg autópályákon, főutakon s városi utakon megyek, és alapjában meg vagyok elégedve.
2018. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Azért mert itt az autópályaépítés meg az infrastruktúrafejlesztés a lopás szinonimája. Itt minden kb másfélszer-kétszer annyiba került mint Nyugat Európában, és sokszor teljesen felesleges építenek mert semmi funkciója, csak a lopás kedvéért csinálják. Fenntartani viszont nincs pénz.
2018. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kelet-Európában ugyan mit tudnak rendesen fenntartani?
2018. febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!