Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tengerentúlra 300 ezer...

A tengerentúlra 300 ezer Erzsébet utalványt küldött Orbán, honfitársainknak légipostával karácsonyra. Igaz semmire nem tudják felhasználni. Elképzelhető, hogy még normálisnak tartják, a kint élők?

Figyelt kérdés
Ausztriába a küldés, nem volt ilyen gyors, mert meg se nagyon kapták, pedig oda vonattal is kivihette volna "ócsóba"

2018. febr. 5. 08:12
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
2018. febr. 5. 08:16
 2/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
45%

Ha a magyar nyugdíjból 300 ezren élnek a tengeren túlon, akkor a magyar nyugdíjak elég jók, azaz Magyarország tényleg jobban teljesít :)

Szóval mit is írsz rosszul?

2018. febr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ki mondta neked, hogy magyar nyugdíjból élnek ott?
2018. febr. 5. 08:42
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
Ajándék lónak ne nézd a fogát. Ha adnak fogadd el - ha ütnek, szaladj el.
2018. febr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%

Ebben a cikkben - mert én tényleg elolvastam -, semmi konkrét nincs a tengerentúli postázásról eltekinve egy pletykaszintü megjegyzéstöl, hogy "úgy hallottam", ami nem jelent semmi konkrétat, semmi hiteles forrás nincs megadva.


Az illetö meg, aki a cikket írta - ami vagy stimmel, vagy sem, mert az újság a KANADAI magyar hírlap állítólag, ennem ELLENÉRE egy AUSZTRIAI valaki problémáiról szól, ami így igencsak hiteltelen -, összesen annyit ír, hogy telefonon az elsö körben nem sokat tudod intézni, mert az ügyintézö álötal emgadott számot nem hívta fel, mert "sokba kerül". Azt ugye eleve nem nézte meg, hoyg a nagykövetségen kell egy "hivatali kapu"-t aktiválni, ezen kívül meg van lepödve, hogy ezért a regisztrálásért fizetni kell.

Magyarul felnött ember létére meglepödik azon, hoyg a telefonálás és a regisztrálás nem ingyen van, és amikor ezzel konfrontálódik, akkor utána nem csinál semmit, hanem ír egy cikket egy számára külföldi újságba.


Szóval az egész eleve nagyon valószínü, hogy kitalált dolog, de ettöl eltekintve is a cikk dátum szerint is több, mint egy éves, azaz jelenleg semmi jelentösége sincs, legfeljebb egyesek provokatív kérdés feltevésére használják.

2018. febr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

Nem érdekel. Én nem kapok :D

Hírt, botrányt meg mindenből lehet kreálni

Szerintem az a lényeg, hogy itthon ez sokaknak jól jött és segített nekik.

Persze nyilván baromság pl. Kanadába küldeni, ha tényleg kiküldték.

Azt hiszem, előző évben is volt ilyen probléma. Akkor arra hivatkoztak, hogy jár mindenkinek, ezért a törvény alapján kénytelenek voltak kiküldeni, mert csak úgy nem válogathatnak, hogy kinek küldenek és kinek nem. Azt hittem, hogy tavalyra már megoldották ezt, és módosítottak a törvényen.

2018. febr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
én arra vagyok kíváncsi,hogy Soros Gyuri bácsinak is küldtek?
2018. febr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%
7 nem küüttek - éhen is halt
2018. febr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%
Azt említsük meg, hogy az is elképzelhető a külföldön élők hisztizték ki maguknak, miszerint ők is kapjanak. Nem a Fideszt és Orbánt akarom védeni, nem szívlelem őket, csak tapasztalatból tudom ilyen téren milyenek tudnak lenni az emberek, hogyha valamit osztogatnak és ő nem kap, pedig úgyítéli meg ő is jogosult lenne kapni.
2018. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
igen 9, tipikusan ez jellemző kortünet - párttól függetlenül -bármibe és az ellenkezőjébe is bele lehet kötni, annak, aki akar. Van sapka-nincs sapka.
2018. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!