Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen volt megélni a rendszer...

Milyen volt megélni a rendszerváltást? Akkoriban az egész országban euforikus hangulat uralkodott?

Figyelt kérdés

2018. febr. 11. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Igen...

Egyáltalán nem gondoltuk, hogy 2018-ban itt fogunk tartani. Ha valaki ezt mondja nekem a rendszerváltás idején, hogy a következő 30 évben ez lesz, akkor már ott lelépek nyugatra.

2018. febr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor 7.es voltam talán. Apám azt mondta nekem már jó lesz. Nem lett igaza. Csalódás lett az egész. Elherdálták az állami vagyont és semmi látszatja.
2018. febr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Igen, ma már ez hihetetlen. MDF-esek, fideszesek, SZDSZ-sek stb együtt munkálkodtak és örültek. Nem volt ez a gyűlölködő, mindenbe belekötő, frusztrált hangnem a baloldali sajtóban, mint manapság. Persze ez kb a taxisblokádig tartott...
2018. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Kb telibe szartuk a rendszerváltást, akkoriba még senki se tudta hogy ki fogják lopni a szemünk.
2018. febr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

A rendszerváltást én visszafogottan fogadtam, akkoriban nem lehetett tudni hogy mi vár ránk, bennem nagy volt a bizonytalanság de azért reménykedtem hogy jobbra fordúl az ország sorsa és így az én és a családom sorsa is, sajnos nem jött be az utóbbi. Nagy csalódás lett ez a rendszerváltás. Azt a tapasztalatot tudtam levonni hogy a munkás emberek érdekét nem képviseli senki, ha egy ember bekerül a parlamentbe hamar bekabzsúl és elkezd saját zsebre dolgozni, erre jó példa a mostani kormány.

Szerintem nem kellett volna ide ez a rendszer váltás, elég lett volna a régi rendszer hibáit kijavítani és egy fiatalos okos kormánnyal fojtatni az országépítést.

2018. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Nagyban beárnyékolta a helyzetet a 30% feletti infláció, a 30 éves lejáratú építési kölcsön törlesztőjének négyszeresére emelése, és általában mindennek a hihetetlen drágulása, amivel szinte naponta borzolták az ember idegeit. Persze amint ilyenkor lenni szokott a bérek emelkedése valahogy mindig jócskán elmaradt az árak emelkedéséhez képest. Aki tudott ügyeskedett a valutalapra adott éves kerettel, összegyűjtötte a rokonság összes valutáját, és ment ki az elektro-lakatoshoz az ipari hulladék fagyasztóért. A fagyasztó azért is emblematikus jelképe a korszaknak, mert a kisember úgy gondolta, hogy ha jól betáraz bele, akkor tudja mérsékelni valamelyest az infláció hatását legalább az alapvető élelmiszereknél. Hogy értsd mekkora volt a "felfúvódás" , a benzin 5Ft/l, kenyér 3Ft/kg, gáz 7 Ft/m3, stb árát kellett pillanatok alatt elinflálni közel a mai vásárlóértékre. Ezekhez még hozzájött a bizonytalanság, hogy lehet holnap bezárják a céget mert állítólag nem piacképes. Szerintem az átlag ember nem ért rá az eufóriára, a túlélésért, a létbiztonságért hajtott, ezzel le is volt nagyjából fedve minden gondolata. Csurka volt aki teljesen tisztán látta hogy mekkora átbaxás az egész, nem történik más csak módszer és gengszterváltás, hatalomátmentés és mindenkit aki bérből fizetésből ér úgy vernek át, hogy még tapsol is hozzá. Először a legtöbben el se hittük akkoriban hogy mekkora igaza van az öregnek, csak egy hőzöngő, mindennel elégedetlen konjunktúra-politikusnak vélte a tömeg.
2018. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

"Azt a tapasztalatot tudtam levonni hogy a munkás emberek érdekét nem képviseli senki"


Lehet, hogy nem egymást kellene gyilkolni és feljelentgetni a főnöknek a munkahelyeken, hanem összeállni és együttműködni, hogy jobb legyen az alkalmazottak helyzete?

Ja, hogy akkor nem lehetne azt az egymást cseszegető, szappanopera életet élni, amire a magyar prolinak mindenképpen szüksége van?

2018. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

14:20! Te beszélsz itt ember? most is csak a prolizásra telik az eszedből, semmirekellő haszontalan emberek gyakran hőzöngenek adnak tanácsokat, de mikor odakerülnek hogy meg kell mutatni a tudást akkor maguk alá sz @ rnak.

Pont olyanok mint orbán.

2018. febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Felső tagozatos voltam akkoriban, és abból a perspektívából nagyon is euforikusnak tűnt a hangulat. Minket, 12-13 éveseket persze elsősorban az érdekelt, hogy nem kell többé iskolaköpenyt viselni, hogy az orosz tanítást/tanulást egyre kevésbé kell komolyan venni, és nemsokára iskolai szinten bevezetik az angol oktatást.

Az is izgalmas volt - még ha nem is igen értettem, mi történik - amikor az ofőnk matek órán bekapcsolta a tévét, és a Magyar köztársaság kikiáltását néztük október 23-án matekozás helyett.

Nagyon izgalmas volt ez az időszak, aztán ahogy teltek az évek, az akkor sztárolt "forradalmár" úgy vált számomra évről évre egyre ijesztőbb pszichopatává, és a csalódottság is így fokozódott az évek múltával, szerintem a legtöbbünkben.

2018. febr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen bíztató, megható dolog volt 91-ben a tévén látni az utolsó orosz katonákat, ahogy elhagyták az országot.


Különben elég érthetetlen volt, hogy aki fönt pofázott, az maradt fölül, nem váltották le. Undorító volt, hogy a nagy kiszesek elkezdték megkereszteltetni a gyerekeiket, és azon siránkoztak, hogy addig tilos volt templomba járni, és végre szabad.

2018. febr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!