Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik magyar párt támogatja...

Melyik magyar párt támogatja legjobban a melegeket, transzneműeket?

Figyelt kérdés
Mikor lehet végre büszke melegként élni ebben az országban?

2018. febr. 12. 23:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Ezt nem értem... rendben van, ha mondjuk a tetteidre, vagy a segítőkészségedre, stb. büszke vagy... de arra hogy meleg vagy? Ne érts félre, semmi bajom a melegekkel, de ez valahogy nekem olyan, mintha én arra lennék büszke, hogy hetero vagyok. Szerintem a szexuális beállítottság egy állapot, nem eredmény... dehát te tudod.
2018. febr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
#1 Ezalatt mi leginkább azt értjük, hogy nyíltan fel lehessen vállalnunk anélkül, hogy bármilyen atrocitás érjen érte minket. Mert azért ha figyeljük a híreket, nem egy olyan eset volt már, hogy valakiket a munkahelyükről is kirúgtak ahogy kiderült, vagy ellehetetlenítettek. A lényeg az volna, hogy azonos jogok illessenek meg minket is mint a heterókat. Házasság, gyerekvállalás, azonos félként kezelés a mindennapi életben, hogy ne kelljen szégyenkeznünk az utcán sem, ha kézen fogjuk a másikat. És ezzel csak pár dolgot említettem a sok közül.
2018. febr. 13. 00:13
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

A melegeket ugyanúgy védi a törvény, mint a nem melegeket. Ha megtámadnak hívd a rendőrséget! Ha valaki nemtetszését fejezi ki az ellen meg ne akarj tenni mert az a szólásszabadság gyakorlásának minősül!

Ha valaki nem akar munkahelyen alkalmazni, mert meleg vagy, akkor miért akarsz egyáltalán ott dolgozni? Miért akarod a másikat erőszakkal kényszeríteni olyanra, amit nem akar? Egy vállalkozás az nem közmű. Valaki a saját pénzéből és munkájából építette a saját elképzelései szerint. Ne használd a hibás törvényeinket zsarnokoskodásra!

A házasság intézményét meg inkább eltörölni kellene, nem pedig kiterjeszteni a melegekre. Mindenkinek a magánügye, hogy ki kivel miről szerződik. Az állam meg ne tegyen különbséget házasok és nem házasok között!

2018. febr. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

Ebben az esetben hadd javasoljam, találjatok valami adekvátabb jelzőt ennek kifejezésére, mert a "meleg büszkeség" jelzős szerkezet sokak számára lehet kontraproduktív, irritáló, éppen az első válaszoló által megfogalmazott okok miatt. Én is olyan társadalomban szeretnék élni, ahol a nemi identitás és irányultság legfeljebb egy kilátásba helyezett randevú kontextusában beszédtéma, egyébként meg pont olyan természetesnek elfogadott (mert hogy az) állapot a homoszexualitás, mint a hetero.

De addig, amíg meleg büszkeséggel, meg felvonulással hergelitek (már aki) az amúgy sem túl toleráns többséget, hát, nem is tudom, mit vártok.

Egyébként pedig, hogy a kérdésedre is válaszoljak: LMP.

De ha, teszem azt, ők lennének is a kormánypárt, akkor is akadnának csoportok, rétegek, akik ezt a fajta másságot képtelenek elfogadni. Úgyhogy szerintem (hogy a második kérdésedre is válaszoljak) még legalább évtizedekbe telik, mire széleskörűen elfogadottá válna. Sajnos.

2018. febr. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A jó édes ***** válasza:
45%

Magyarországon azonos jogok illetik meg a melegeket, s erre az egyenlőség vívmányára azt hiszem minden magyar büszke lehet. Nincs a melegeknek elkülönített hátsó traktus a buszokon, ahova szégyenkezve elküldik őket, hogy "na meleg, te ide ülj", nincs melegWC a közintézményekbe, ahova a melegeknek kötelező járni, de még ha bűnt követ el, akkor sem kérdezi meg a bíró, hogy "Maga más-e?". Éppen ugyanott utazhat a meleg a buszon és más tömegközlekedési eszközökön, mint a normálisak, pont ugyanoda járhat végezni a dolgát és pont ugyanannyi büntetést kap, ha vétkezett. Még örökölni is ugyanúgy tud vagy épp sportolni, szerzői jogokat érvényesíteni.

A gyerekvállalás nonszensz - ebben nem a magyar állam korlátozza az azonos nemhez vonzódókat, hanem a természeti törvények. Ha Laci hátulról megcsinálja Petit, abból nem lesz gyerek, ahogy abból sem, ha Sárika ollózik Jucikával. Ha valaki ennyiből sem érti meg, hogy nem tud gyereket vállalni, az kérdezze meg háziorvosát és gyógyszerészét további tájékoztatásért a szaporodásról.

A házasság meg alapvetően egyházi hagyományokból fakadó intézmény - polgári verziója a bejelentett élettársi kapcsolat, ugyanúgy működik - lakodalmat is ugyanúgy lehet tartani hozzá.

2018. febr. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"A gyerekvállalás nonszensz - ebben nem a magyar állam korlátozza az azonos nemhez vonzódókat, hanem a természeti törvények. Ha Laci hátulról megcsinálja Petit, abból nem lesz gyerek, ahogy abból sem, ha Sárika ollózik Jucikával. Ha valaki ennyiből sem érti meg, hogy nem tud gyereket vállalni, az kérdezze meg háziorvosát és gyógyszerészét további tájékoztatásért a szaporodásról. "


Az örökbefogadás nálunk még eléggé döcögősen megy meleg párok esetében, ilyen téren is volna még hová fejlődni. A béranyaság viszont jó alternatíva lehet erre. Én személyesen is ismerek olyan nőket, akik megfelelő ellenszolgáltatásért vállalnák a béranyaságot, akár mesterséges megtermékenyítés útján is. Ez mindenesetre biztató.


"A házasság meg alapvetően egyházi hagyományokból fakadó intézmény"


És? Nyugaton mégis sok országban engedélyezik.

2018. febr. 13. 00:43
 7/19 anonim ***** válasza:
33%

Mindkét oldalon vannak alapvető érvelési hibák...


-Melegségre nem lehet büszkének lenni, mert csak állapot? Akkor a magyarságra se?

-Élettársi kapcsolat ugyanazokkal a jogokkal ruházza fel a párt, mint a házasság, ezen a téren nincs senki se elnyomva. A vallás meg hogy jön ide? Nem minden házas katolikus. A válást is el kell törölni, mert a vallással összeférhetetlen?

-Egyedülállóak fogadhatnak örökbe. Így közvetetten a melegek is. Itt is nyitva áll a lehetőség, nincs senkinek se többletjoga. A természeti törvények meg jönnek ide? Az egyedülállóak osztódnak és az természetes?


Tipikus lufi az egész. A bzik visítoznak olyan dolgok miatt, amijük már van, a degeneráltak meg visítoznak olyan dolgok miatt, aminek semmi köze nincs a valósághoz. Amúgy meg ha LMP-nek lenne 2/3 hatalma, akkor is köpködnének rátok a kopasz barmok, ahogy eddig is. Nem igazán értem, hogy mit vársz a politikától.

2018. febr. 13. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
28%

Nincs bajom a melegekkel, vannak meleg ismerőseim is, de könyörgöm nehogy már normálisnak nevezzük az örökbefogadást. A gyerek a mintákból alakítja a személyiségét, apa+anya.

A házasság meg első sorban vallási alapú dolog, főleg egy olyan országban ahol az alkotmányban is benne van. Erről emiatt még népszavazni sem lehet.

2018. febr. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%
Miért is kéne ezeket támogatni, kérdező?
2018. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
8%
A FIDESZ támogatja a melegeket! Szavazz rájuk
2018. febr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!