Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem küldik iskolába a...

Miért nem küldik iskolába a közmunkásokat?

Figyelt kérdés

Ha iskolába terelnék őket és hiányszakmákat oktatnának nekik az nem lenne jobb?

A 8 általánost végzettek ilyen tanfolyamok,képzések indulnak, a szakmunkásoknak ilyenek, az érettségizetteknek amolyanok, a diplomásoknak meg..


Akkor a versenyszférában dolgoznának,termelnek,adóznak,stb.



2018. febr. 14. 10:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Mert nem lehet őket iskolába küldeni, ilyen egyszerű.
2018. febr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Akit lehet küldenek, de nagy részük nem alkalmas rá.
2018. febr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

"hiányszakmákat oktatnának nekik az nem lenne jobb? "


a hiányszakmák szerinted mért hiányszakmák?

A legtöbben lenne elég szakember DE inkább elmegy egy gyárba 2X es fizetésért, vagy már emigrált az adóteher országából.


Szerinted 2-3 hónap alatt meg tudnának tanulni egy szakmát amit 2-3 év alatt oktatnak és mikor kilépsz az iskola kapuján is még képtelen vagy önálló munkavégzésre?


Az alap oktatás is egy pöcegödör, tanfolyamok meg eddig is úgy mentek hogy minden hülyét át kell engedni mert eu forrásból volt az oktatásuk és ha sok a bukott "tanuló" akkor nem jár tovább az eu segély.


Volt egy kedves szobafestő kolléga aki nekiállt kiglettelni a vas villanyóraszekrényt, jah hát ő tanfolyamot végzett szakbarbár nem egy pék aki beállt festőnek.

2018. febr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2%
Mi a ráknak? Én tíz éve vagyok közmunkás, de még soha egy percet se akartam iskolába menni.
2018. febr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
13%

#4


Azért a 8 általánost csak elvégezted, nem? :)

2018. febr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%
Van erre lehetőség most is.Persze kell az akarat is a közmunkás részéről.ami sok estben hiányzik.
2018. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Ez most egy olyan kérdés, mint az, hogy stadionok helyett miért nem építünk gyárakat?
2018. febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2%
Elvégeztem hát. Azé ne külgyenek engem sehova.
2018. febr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
14%
Ti meg mért a más farkával veritek a csalánt? Külgyétek iskolába magatokat!
2018. febr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Magyarországon vannak olyan területek is, ahol nincsen munkaerőhiány, nincs hiányszakma mert úgy nagy vonalakban semmi megélhetési forma nincs amit végezni lehetne. Itt hiába küldesz akárkit akárhova, úgyse lesz jobb a helyzete.


Ahol meg lenne rá lehetőség, de akarat nincs a tanulásra, ott meg erőszakkal hiába avatkozol be, annak az embernek a munkája csak annyit is fog érni.. Ha egy 40 éves ember ott él egy nagyvárosban, mindennap látja hogy keresik a kőmüvest, vagy szobafestőt, vagy akármit, és annyira nem tudja rávenni magát hogy tanuljon bele a dologba, inkább közmunkáskodik, azzal nincs mit kezdeni.

2018. febr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!