Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az iskolának joga van eldönten...

Az iskolának joga van eldönteni, hogy a diákok milyen ruhát viselhetnek vagy, hogy milyen eszmét vallhatnak?

Figyelt kérdés

17 éves gimnazista fiú vagyok.

Szerintem ez politika, úgy, hogy ideírom a kérdést.

Skinhead vagyok, így ennek megfelelően öltözködöm, tehát ez elég szembetűnő.

Viselek bakancsot, bomber dzsekit, kopasz vagyok, terepmintás nadrágot viselek és vannak különböző felvarróim:árpádsávos, kelta keresztes, Wehrmacht keresztes.


A nézetemet hangoztatom, előfordul egy két zsidózás meg karlendítés is.

Felmerül azonban a kérdés, hogy az iskolának mi köze ehhez?


A tanárok ugyanis állandóan zaklatnak és volt már, hogy levittek az igazgatóhoz.


Van ehhez joguk? Van közük hozzá, hogy én milyen ruhákba járok és milyen eszmét vallok?



2018. febr. 15. 22:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Persze, hogy van. Nevelnek is, nem csak oktatnak.
2018. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem te egy ostoba kölyök vagy aki azt sem tudja mi mit jelent, nézeteid pedig nincsenek max valami divathóbortod mert anyádék tolják alád a pénzt ahelyett, hogy neveltek volna.

Ha előttem lengetnéd a karodat úgy vernélek szájba, hogy leesne a fejed.

35N

2018. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nevelni?

Az számodra nevelés, hogy politikailag befolyásolják a diákokat?


2-es.

Felpofoznál? Ó,mekkora liberális valaki

2018. febr. 15. 22:18
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

nehéz kérdés, de azért - talán joggal - elvárt a szoldít öltözet és viselkedés.


iskola után azt viselsz amit akarsz és azt a testrészedet lengeted / lóbálod amelyiket gondolod....


:D

2018. febr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%
orülj hogy ennyivel megúszod, mert az iskolának jpga van kihívni az illetékeseket és elvehetnek a szüleidtől és nevelő intézetbe is dobhatnak
2018. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
29%

Na azt ne mondjátok már, hogy a gyereket elvehetik a szüleitől, ha az iskolában terepmintás nadrágot meg bakancsot hord.


A 2-es hozzáállásához meg csak gratulálni tudok. Azt se tudod ki a kérdező, nem ismered, nem tudsz róla semmit, és egyből személyeskedsz is. Ráadásul nem csak őt, hanem a szüleit is minősíted.


Egyébként az iskolának szerintem semmi köze hozzá, hogy ki milyen nézeteket vall, milyen vallású stb. De mivel ebben a remek oktatási rendszerben a saját jogainkról sem kapunk tájékoztatást, így pontosan nem tudom én sem megmondani, de lehet idetalál valaki szakértő is, aki tud segíteni :D

17/f

2018. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem te egy kamus gyerek vagy. ;)
2018. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Az számodra nevelés, hogy politikailag befolyásolják a diákokat? "


Huh ez vezesd már le, hiszen ezen kijelentésed alapján azért vagy skinhead, mert az iskola eddig így befolyásolt.


Iskola házirendjét átolvastad már?

2018. febr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában ahhoz, hogy milyen eszmét vallasz, nincs közük.

Az iskolai viselkedéshez és öltözködéshez ellenben van.

Az iskola rendelkezhet a tanulók öltözékéről, egyenruha viseléséről, vagy bizonyos viseletek tilalmáról.

2018. febr. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az öltözetet az iskola házirendje nagyjából meghatározhatja.


Ahhoz semmi közük, hogy milyen nézeteket vallasz, viszont nyilvánosan nem hangoztathatsz akármit. Ezt gondolom tudod te is.

2018. febr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!