Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bulinegyeddel mit kell cirkusz...

Bulinegyeddel mit kell cirkuszolni? Ott 100 éve is bulinegyed volt, aki odaköltözött tudta mit vállal be.

Figyelt kérdés

Nem lenne inkább célszerűbb valami normális megoldást kitalálni? Szerintem az nem megoldás, hogy akkor most mindent kötelezzünk hogy 12-kor zárjon be, csesszük szét a helynek a forgalmát, csak azért mert Bözsi néni képtelen leszigetelni a lakását...


Van reális esélye annak hogy tönkretegyék a helyet?



2018. febr. 17. 17:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
52%

"Van reális esélye annak hogy tönkretegyék a helyet?"

Szerinted?

Nézz szét az országban: minden tönkre van téve!

Miért pont ez ne lenne?

2018. febr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%
Suta gyerek ott laksz ? Szedj össze Bözsi néninek nagyobb összeget a zajszigetelésre . Anyósülés könnyen belepofázol más ügyébe problémájába . Tipikus . Gond adódik nem a gond forrását célozzák meg hanem az eltussolással filóznak , a károsult alkalmazkodjon a tévúton jártakhoz .
2018. febr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem ott lakom, nem tudom, mi megy ott, de 100 éve biztos nem volt mélynyomó, meg ilyen hangos zene. És nem mindenben kell a 100 évvel ezelőtti állapotokat normának venni. Szerintem inkább az ottani vendéglátóhelyeknek kellene igazodni a lakossághoz mondjuk szigetelés ügyében, és nem fordítva.
2018. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 meszike91 ***** válasza:
61%

Azokat a belvárosi lakásokat jó áron eladhatják a bözsinénik és vehetnek belőle a külső kerületekben sokkal nyugisabb helyen egy nagyobbat. A bulinegyed az ingatlandrágulás miatt rengeteg pénzt hoz az ott lakóknak, csak el kell adni az ingatlant. Én örülnék ha az én ingatlanom ilyen dráguláson menne keresztül.


A helyzetet mindenképp rendezni kell, de a éjféli bezárás nem rendezne semmit, csak tönkretenné az ott lévő szórakozóhelyeket. A szórakozni vágyó emberkék meg átvándorolnának más kerületekbe. Azaz a probléma csak odébb lenne tolva, de nem lenne megoldva.


Erősebb rendőri jelenlét kéne és úgy kéne leszabályozni a bulinegyedet, hogy az élhetőbb legyen de ne tegye tönkre az egészet.

2018. febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Én nyitott vagyok arra hogy kifizessem Bözsinéni lakásszigetelését, ha mondjuk azt ott elköltött pénz 5%-a erre menne, akkor az is egy megoldás volna. Lelehet szigetelni a bulizóhelyeket is, Bözsinéni lakását is, hangerővel kapcsolatos törvényeket is belehet tartatni, de MIÉRT AZ AZ ELSŐ HOGY TEGYÜK TÖNKRE ÉS VIGYÜK CSŐDBE?


12-kor ha mindennek be kellene ott zárnia, akkor az emberek máshova mennének és vége lenne a "bulinegyednek".


Ezt nem értem, hogy miért egyből egymás torkának kell esni? Főleg ha a problémát normális módon is lehetne orvosolni?

2018. febr. 17. 18:10
 6/26 anonim ***** válasza:
24%

A bulinegyed Budapest egyik legdrágább kerülete. Nem kötelező ám ott lakni, akinek nem etetszik a zaj az költözzön ki a külvárosba. Az ingatlanárak úgy is az egekben vannak, egy belvárosi lakásból bőven telik rá és még marad is.


Amúgy meg rohadtul nem érdekelnek a lakók, nem kötelező ott lakni.

Én amúgy 50 méterre lakok egy vasúti töltéstő itt Budapesten shol még zajvédő fal sincs.

Most akkor én meg követeljem, hogy csak éjfélig járjanak a vonatok vagy mi van? Hordjam el a töltést?


Az a helyzet, hogy én önszántamból maradok itt, akár csak a bulinegyedben lakók, és vállalom a következményeket.


Nem hisztozni kell hanem költözni, mert az nem megoldás, hogy beláthatatlan gazdasági károkat okozunk csak azért mert 2-3 ezer embert zavar a zaj meg a részegek.

Ez van, az élet nem tökéletes, kompromisszumokat kell kötni.

2018. febr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
28%
Sosem értettem minek késő éjjelig bulizni. A hétvége szabad, szórakozzanak az emberek nappal, 22-kor pedig mindenki zárjon be.
2018. febr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%
Helyes! Legyen mondjuk az a kompromisszumos javaslat, hogy a bulinegyed haszonélvezöi a halál farka végén épitsenek fel egy buli/vigalmi negyedet, ahol nem zavarnak senkit a zajjal, mocsokkal. Ha olyan jo áruk van ott az ingatlanoknak akkor telik belöle.
2018. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek, költözzön az, aki profitál az ordítva hányó, utcán sz@ró-hugyozó csürhéből. A csendrendelet mindenkire vonatkozik, nehogy már a 60-70 éve ott lakók alkalmazkodjanak azokhoz, akik nem óhajtják betartani.
2018. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A jó édes ***** válasza:
63%
Csak mondjuk nem mindegy, hogy egy szerény méretű Közép-európai ország fővárosának "bulinegyede", vagy egy kozmopolita világvárosé. 100 éve alig ugrotta meg a lakosságszám az 1 milliót, most a duplája és főleg nem is a helyiek, hanem a turisták szórakoznak a bulinegyedben. Nem az a baj vele, hogy hangos meg mocskos, hanem hogy nem erre találták ki - nem felel meg településépítészetileg sem arra, amire most használják. Egy klasszicista épületet nem aggathatsz tele neoncégérrel, nem rakhatnál elé szabadtéri teraszt (ami az utcából vesz el területet) műanyagszékekkel és mindenféle multikulti jelképeknek sem lenne korlátlan helye. A cseh söröző, brit pub, török gyrosos és techno-diszkó nem fér meg egymás mellett egy magyar történelmi negyedben.
2018. febr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!