Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kórházakat általában miért...

A kórházakat általában miért orvosok vezetik?

Figyelt kérdés

A kórházigazgatók általában orvosok.

Viszont, személy szerint, én nem értem a miértjét.

Egyrészt,az orvosnak elsősorban a gyógyítás, kutatás a dolga nem a menedzsment.így gyakorlatilag nem fog gyógyítani, mivel a menedzsmenttel kell foglalkozni.


De, valószínűleg nincs is meg a tudásuk hozzá, emiatt működik sok helyen nagyon rosszul a kórházgazdálkodás.



Mondok egy jobb példát.

Én egy olyan cégnél dolgozom, aminek alapvető profilja a fejlesztés, főleg mérnökök dolgoznak itt.

Párszor eljátszottunk a gondolattal, mi lenne, ha a menedzsment belőlük állna, szép nagy káosz , abból kiindulva,hogy mennyire nem értik mit lehet, mit nem, mi érti meg,mekkora a büdzsé, milyen a hatékony humángazdálkodás...stb. Ezzel nem sértegetni vagy bántani akarom őket, csak mindenkinek megvan a kaptafája.


Ebből adódóan sem logikus, hogy miért nem egy MSC-vel rendelkező tapasztalt közgazdász vezet egy kórházat.


2018. febr. 19. 20:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha tudnád, mi a dolga egy kórházigazgató orvosnak, nem tetted volna fel ezt a kérdést.
2018. febr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1.

Mi a dolga neki?

Konkrétan egy menedzser, szerveznie kell, döntéseket hozni, kalkulálni a költségekkel.

2018. febr. 19. 20:07
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Mert mondjuk a legalkalmasabb rá? Orvos vezet kórházat ugyebár.
2018. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A jó édes ***** válasza:
92%
S éppen ezért van már itthon jó ideje orvos-közgazdász képzés és most már egészségügyi szervező meg egészségügyi menedzser szak is.
2018. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a dolga neki?"


Rendelések, szakrendelések vezetésének beosztása, kórházi osztályok vezetőinek kinevezése, eszközellátottság koordinálása, orvosi esetek, rendkívüli esetek elbírálása, ügyeleti beosztások...stb. Számtalan olyan dolog, amihez egy orvos ért...

2018. febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert egy orvos érteni fogja, hogy mi is történik az intézményében.
2018. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

"Konkrétan egy menedzser, szerveznie kell, döntéseket hozni, kalkulálni a költségekkel."


És egy menedzser milyen döntést tudna hozni olyan esetekben hogy mire van szükség egyes osztályokon, mely orvos alkalmas erre meg arra a posztra. Vannak rendkívüli esetek is, mint pl.: beteg átszállítása stb.


Egyszerűen logikusan egy orvos a legalkalmasabb személy erre

2018. febr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
És ha az osztályos onkológus mondjuk mondja neki h elfogyott az akármyilyen kemoterápiás szer vagy kell egy új mr gép, a közgazdász menedzser azt se fogja tudni azt eszik-e vagy isszák. Szóval mindenképp szakmabeli kell.
2018. febr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom nyugaton élsz, onnan adódik a kérdés.


Mert egy nyugati, menedzservezetett kórházban az első szempont, hogy amikor valaki pl. életmentő műtétet igényel, hogy a kora, más egészségügyi problémái, a pillanatnyilag elérhető megfelelően képzett és szükséges gyakorlattal rendelkező orvosok bére szerint a kórház "megengedheti-e" magának.

Mo-on egyelőre ezek nem számítanak, hanem addig "költenek" valakire, amíg a legkisebb esélyt is látják.


Kivétel a kísérleti eljárások, ami valami külön kategória.

2018. febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%
Én mongyuk közmunkás vagyok de szívesen vezetnék kórházat. Adtok 150 ezret oszt csá. És nem vagyok orvos!
2018. febr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!