Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisok hogyan vélekedne...

A liberálisok hogyan vélekednek az abortuszról, eutanáziáról és a halálbüntetésről?

Figyelt kérdés
(A háromnak gyakorlatilag semmi köze egymáshoz, ezzel tisztában vagyok.)
2018. febr. 22. 10:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Mindjárt jönnek a fideszesek és megmondják mivel ők mindig jobban tudják mit gondolnak a liberálisok, mint maguk a liberálisok :D.
2018. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Abortusz: kényes téma, nincs igazán mindenki számára jó opció. Szerintem a jelenlegi rendszer egy viszonylag jó köztes megoldás. A betiltásával semmiképp nem értenék eggyet, ha vissza akarják szorítani az abortuszok számát tartsanak rendes szexuális felvilágosítást és legen mindenki számára elérhetőek a fogamzásgátló módszerek (nincs nagy tapasztalatom a témában, de úgy tudom jelenleg elég drágák).

Eutanázia: ha valaki súllyos beteg, vagy nagyon öreg és már tényleg "nincs értelme" akkor szerintem a beteg saját kérésére lehetne.

Halálbüntetés: ezt nem igazán támogatom, az igazságszolgáltatásban sokszor előfordul, hogy tévesen ítélnek el valakit és míg egy börtönbüntetést késöbb úgy ahogy lehet kompenzálni ezt nem. Ellenben, ha valaki eljövet egy tényleg súllyos búnt (tőmegmészárlás, többszörös erőszak stb..) és 100% hogy ő volt, nincs esély a tévedésre akkor támogatom.

2018. febr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Liberális vagyok.

- támogatom a legális abortuszt

- Támogatom a legális eutanáziát

- Támogatom a halálbüntetést, de csak kiemelkedően súlyos szándékos többrendbeni gyilkosságról van szó.


Természetes ezek olyan témák amikről mindenkinek eltérő a véleménye. A liberalizmusnak pedig pont az a lényege, hogy azt gondolsz róla amit akarsz és ezt ki is mondhatos.

2018. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Abortusz: Én inkább ellene vagyok, mint mellette. De ha a magzat az anya egészségét/életét veszélyezteti, vagy ha pl. bűncselekmény miatt esett teherbe, akkor indokolt lehet az alkalmazása.

Eutanázia: Ha több orvos is megállapítja, hogy a beteg menthetetlen, akkor legyen joga hozzá.

Halálbüntetés: Csak és kizárólag kirívó esetekben legyen alkalmazandó: tömegyilkosság, sorozatgyilkosság stb.

2018. febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Abortusz: Legyen legális, és ritka. Több hangsúlyt kell fektetni a felvilágosításra és támogatni kell a fogamzásgátlást.

Eutanázia: Ha menthetetlen a beteg és nagy fájdalmai vannak, akkor orvosi megállapítás után és kizárólag saját kérésre engedélyezném. Azaz pl. egy rokon ne dönthessen egy kómában fekvő helyett.

Halálbüntetés: Kiemelten súlyos erőszakos bűncselekmények esetén támogatnám. Pl. aki különös kegyetlenséggel gyilkol vagy sorozatgyilkos, az megérdemli.

2018. febr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Abortusz jó úgy, ahogy most van.

Eutanáziát engedélyezném. A holland rendszer jó példának.

A halálbüntetést nem engedném.

2018. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Molyember ***** válasza:
100%

Az abortusz a feltalálása óta több embert mentett már meg, mint ahány életet elvett.

Az eutanázia tiltása a legundorítóbb, legképmutatóbb, leggyávább politika, ami a témában elképzelhető. Az összes tiltásért felelős embernek hosszú, fájdalmas haldoklást kívánok, lehetőleg teljesen magatehetetlenül.

A halálbüntetés nem feltétlenül nagyobb büntetés, mint leélni egy életet egy másfészer két méteres cellában, ráadásul a mindenkori hatalom remekül vissza tud élni vele, úgyhogy egyértelműen ellenzem.

Igazából nem tudom, hogy liberális vagyok-e, de itt a jobbos kollégák azt szokták mondani, mert ez szerintük sértés, gondolom.

2018. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

Az abortuszt és az eutanáziát támogatom.


Bár leginkább a megelőzést támogatnám mindkét esetben.

Nagyobb hangsúlyt fektetni a tudatos életre,és az egészségügyre.


A halálbüntetést nem támogatom.

Nekem nagyon morbid dolog.

2018. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%
Sokan vannak a halálbüntetés ellen, meg írták itt, hogy nem feltétlen nagyobb büntetés, mint az életfogytig börtön. Viszont én azt mondom, hogy egy sorozatgyilkost miért etetünk? Ha ő több ember élethez való jogát semmibe vette, akkor miért is nem érdemli meg, hogy kivégezzék? Az ilyen egyén a társadalom számára értéktelen hulladék.
2018. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Az abortusz nem szerencsés, de még mindig jobb, mintha a gyerek gyakorlatilag árván nőne fel.


Az eutanázia teljesen ok. A halálbüntetést ellenzem.

2018. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!