Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha többet adózok, miért nem...

Ha többet adózok, miért nem kapok több jogot is?

Figyelt kérdés

Olvastam itt a kérdéseket, hogy milyen igazságos lenne a többkulcsos személyi jövedelem adó. Aki sokat keres, az egykulcsos adó esetén is többet adózik, de sokak szerint adózzon százalékos arányban is többet.


Legyen, csak akkor ha valaki adózik havi 40 ezret, én meg havi 400 ezret, akkor azért nem járna valamivel több jog is? Ugyanis 10x nagyobb arányban járulok hozzá a közteherviseléshez, így úgy érzem több jogom lenne eldönteni, hogy merre haladjon az ország.


Szóval oké, én szívesen leszek szolidáris és szívesen fizetek (arányaiban és abszolút értékben is) többet, mint a szegényebbek, de akkor azért hagy szóljak már bele jobban, hogy mire költik azt a halom pénzt, amit befizettem. Én szívesen adok bele többet, ha szükség van rá, de akkor abból ne stadiont építsünk, meg filmeket rendezzünk, meg sportolókat neveljünk és egyebek, hanem tényleg fordítsuk a gazdaság fejlődésére és munkahelyteremtésre. Mert ahol stadionra, filmekre, sportra (Olimpiára) van pénz, ott nem igazán tudom elhinni, hogy annyira nagy szükség van a többkulcsos adóból származó többletbevételekre.


Szóval visszatérve az eredeti kérdésre, én úgy érzem igazságosnak, hogy több befizetett pénzért cserébe több/nagyobb szavazati jogot kellene kapnom.

Mert egyébként mi ez már, hogy 10x annyi pénzt fizetek be, de cserébe ugyanolyan egészségügyi szolgáltatás jár, ugyanolyan hivatali bürokrácia, ugyanolyan kátyús utak, és ugyanannyi szavazati jog. Mintha kicsit palimadárnak lennék nézve, úgy érzem.


2018. febr. 22. 22:58
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
35%
Nem, ugyanis jogegyenlőség van.
2018. febr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Látom, csak nem értem, hogy miért nem kapok semmit azért cserébe, hogy jóval többet adózok, mint mások.

Kezdem már érteni, miért dolgozik feketén itt ennyi ember, és miért próbál minden vállalkozó ott ügyeskedni, ahol tud.

2018. febr. 22. 23:07
 3/36 anonim ***** válasza:
29%

Drága kérdező, ha többet adózol több pénzed is maradna még progresszív adózásnál is. Akkor min is hisztizel?

Az adózásnak nem a jogokhoz van köze, most akkor éni követeljek több jogot, amikor olyan dolgot veszek aminek 27%-os az ÁFÁ-ja és nem 5%-os?

2018. febr. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
48%

Ha kevesebbet akarsz adózni,akkor vállalj olyan munkát,ami rosszul fizet!

Máris nem fogod magad rosszul érezni,hogy milyen sokat von le tőled az állam:))

2018. febr. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Azért ügyeskedik mindenki,mert mindenki jólétet akar,csak ez nem egy jóléti ország,és a jólétet csak csalással lehet elérni.


A magyar is Amerikába akar utazni,meg Svájcban síelni,akkor is ha csak egy mezei kis vállalkozó,de hát neki az is kell,mert a facebookra ki kell posztolni valamit,amitől menő lehet..

2018. febr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

"Drága kérdező, ha többet adózol több pénzed is maradna még progresszív adózásnál is. Akkor min is hisztizel?"


Hát, még jó, bakker, ugyanis alapból többet is keresek! Gondolom szerinted az lenne a szép világ, ha tök mindegy mennyit keresnék, úgyis levonnák a végén bruttó 200-ra, nem?

2018. febr. 22. 23:16
 7/36 anonim ***** válasza:
Talán onnan kéne megközelíteni, hogy igazából többet dolgozol vagy többet keresel a több adó befizetéséért.
2018. febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
28%
Levonnák bruttó 200-ra? Az kemény.
2018. febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

A következő mi lesz?

Ha már többet keresel, fizess dupla annyit az útlevélért, a BKV bérletért és az autópálya-matricáért, és ne merj panaszkodni, mert még így is több pénzed marad, mint aki keveset keres? Jó ötlet, nem?

2018. febr. 22. 23:22
 10/36 anonim ***** válasza:
Ha ez Orbán fülébe jut még be is vezetik, amúgy is sok mutyivállalkozó rájuk szavaz majd teszi mindezt x100-os szavazatijoggal, lesz itt stadion minden utcasarkon...
2018. febr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!