Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gyenge érv kicsit a...

Nem gyenge érv kicsit a "úgysem akar senki idejönni" migránskérdésben?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy a Fideszt hagyjuk ki a kérdésből, túltolják ezt a sorosozást és szerintem 2 perc alatt változna meg a véleményük a migrációról gyökeresen, ha ez biztosítaná a hatalmukat. A kérdés nem pártjellegű, kérlek titeket magyar politikát ne keverjünk most bele. Köszönöm!


Ugye azzal érvelnek sokan, hogy senki nem akar idejönni, így felesleges ezzel a kérdéssel foglalkozni, mert Magyarországot nem érinti a probléma (az mondjuk egy másik kérdést megérdemelne, hogy milyen szinten függünk mi nyugati gazdaságoktól) Értem én, hogy jelenleg tényleg nem vagyunk célország, de a nyugati országok egy idő után nem nagyon tudnak majd mit kezdeni ezzel a problémával, a nem európaiak gyorsabban is szaporodnak és létezik egy integrálhatatlan rétegük is. Hiába vagyok végtelenül toleráns és elfogadó egy emberrel, ha az nem viszonozza ezt akkor nem érek el sajnos semmit.


Németország 2015-ben felelőtlenül kijelentette, hogy jöhet oda bárki, befogadtak rengeteg embert papírok nélkül, most pedig, hogy kezdenek kialakulni az első problémák kihátrálnak, Merkel azt tervezni, hogy EU-s pénzek legyenek úgy súlyozva, hogy az adott ország mennyi terhet vállal migrációs kérdésben. Felső határ nélküli kvóta is terítékre került már mint megoldás.


Nehéz lenne kialakítani egy olyan szociális rendszert, hogy kap a migráns iratokat amivel csak egy adott országban tud segélyhez jutni. Aztán szépen elkezdik osztogatni keletebbre ezeket az embereket, majd EU-s támogatás címen gondoskodnak arról, hogy az adott államok el tudják őket tartani. Valljuk be, még olcsóbb is lenne nekik kicsengetni 150-200.000 forintot migránsonként, mint otthon eltartani őket a saját szociális rendszer keretein belül.



2018. febr. 24. 12:34
1 2 3 4
 1/33 Gál Zoé ***** válasza:
43%
De, gyenge érv.
2018. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
18%
Erősen gyönge. Migrantbul annyi van mint a szemét és csak úgy özönlenek befele. Mongyuk én ütném agyon mindet.
2018. febr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
41%
Igen, mind meg fogunk halni.
2018. febr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam, hogy mind meg fogunk halni, csupán érzékelem, hogy ez egy globális szintű konfliktus amit megfelelően kell kezelni. Kérlek ne bagatellizáld el a témát :)
2018. febr. 24. 12:45
 5/33 anonim ***** válasza:
55%

Most őszintén, téged és a hozzád hasonlókat mégis mivel lehetne meggyőzni?

Magyarországon lassan nincs egészségügyi ellátás, oktatás, meg úgy nagyjából semmi a tahó prolikon kívül, de attól vagytok folyamatosan bexarva, hogy mindenki ide vágyik a világon, mert itt annyira jó, csak azért, mert a TV azt mondja.

Közben meg nyugaton egy nagyobb város GDP-je annyi, mint fél Magyarországé, az emberek jólétben élnek, elvannak, boldogok, stb.


Bocs, de ezzel én egyszerűen nem tudok mit kezdeni. Ha annyira akarjátok, akkor egész nyugodtan lépjetek ki az EU-ból és csatlakozzatok Oroszországhoz vagy bánom is én. Ha az kell, akkor rajta. Mert az nagyon jó lesz szerintetek. Én meg nem bánom. Teljesüljön mindenkinek a vágya.

2018. febr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Drazicc ***** válasza:
47%
Természetesen elkerülhetetlen, hogy ide is jöjjenek, egyelőre a gazdagabb országokat veszik célba, de érdemes benézni pl a józsefvárosi Népszínház utcába, ahol minden harmadik ember feka vagy arab. Sokan engedéllyel jönnek és aztán züllenek el, pl sok arabnak magyar felesége van. Ez csak idő kérdése, meg annak, hogy mennyi közel keleti, afrikai jön addig amíg Nyugat Európa fellángol. Ha már tömegesen menekülnek Kelet Európába a Nyugat Európai fehérek nem hiszem bármi toleranciát fogunk mutatni a Magyarországon élő közel keletiek és afrikaiak felé.
2018. febr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
59%

Márpedig tényleg nem akar senki jönni Kelet-Európába élni. Akár tetszik, akár nem, ez egy teljesen logikus tény. Ha neked menekülnöd kellene más kontinensre, és szabadon választhatnál melyik országba mész, Mexikóba vagy az USA-ba mennél élni? Na ugye. A muszlimoknak sem kell a szegény keleti-blokk amikor mehetnek a jólétbe is.

Hiába, a pénz nem boldogít, de azért jobb egy BMW-ben sírni mint egy biciklin. Ugyanúgy ahogy jobb egy fejlett országban élni mint egy fejletlenben. Ez van.

2018. febr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 hollófernyiges ***** válasza:
89%
Én azt nem értem, miért akarod te a németek prolémáját megoldani, amikor ők ezt nem tartják akkora problémának mint te, nem kértek rá hogy oldd meg, és utálnak érte amikor mégis megteszed.
2018. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
16%

Olyan törvényeket kell hozni, amelyeket ha betartanak akkor jöhetnek, ha nem kiutasíthatók (vagy elmenekülnek):

1, Ha nem tanul meg egy év alatt magyarul, akkor sem munkát, sem semmilyen segélyt/ellátást nem kaphat - ezért ki lehet utasítani!

2, Magyarországon csak keresztény templom és imaház építhető, más vallás egyházi központot nem létesíthet.

3, Kizárólag a magyar népviselet viselhető nyilvános helyen!

4, Minden ételnek kötelező 5% disznóhúst tartalmaznia!

5, Minden nőnek kötelező nyilvános helyen a mély dekoltázs!

6, Minden nőt csak kézcsókkal lehet üdvözölni!

7, Minden fürdőben és strandon szabad a naturista meztelenség!

8, Csak magyarul beszélő és író családok egyesíthetők!

9, Minden betelepülni szándékozónak tisztában kell lennie a Biblia tanításának alapjaival.

10. Magyarországra csak megkeresztelt betelepülők kaphatnak engedélyt.

Ha ezeket a törvényeket beiktatják, a kerítést nyugodtan el lehet bontani; ide egyetlen menekült sem jön - és nem is jöhet - még Németországból sem!

2018. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem minden németnek probléma ez, mert semmit nem érzékelnek belőle, de igenis akadnak olyanok, akiknek nagyon megnehezíti az életét. És ami most még egy kisebb konfliktus azt lehet, hogy 20-30 év alatt sokkal nagyobbra nő.


Továbbá kértem, hogy hagyjuk ki a magyar politikát, nyilván van ezer másik fontosabb probléma jelenleg, de nem kéne megvárni amíg ez is az lesz egyszer.


https://www.youtube.com/watch?v=OF3FjWji-8U

2018. febr. 24. 13:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!