Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy az állami...

Lehetséges, hogy az állami érdekeltségű cégek és a közszféra teljesen kiürül?

Figyelt kérdés

Én azt látom a környezetemben,hogy az egészségügyben nagy az elvándorlás, nem is az orvosokból,hanem az ápolókból.


Egy orvos, ha elég ügyes magánrendeléssel megkeresi a fizetése háromszorosát pluszba.De, egy ápolónak semmiféle perspektívája nincs, tőlük nagyobb az elvándorlás.

Gyakran hallani, hogy az egészségügyben mindenféle összevonás van, mert nincs elég ember.A várólisták pedig kilométeresek.


De, például a vasútnál is komoly bajok vannak.

A nagybátyám mozdonyvezető, azt mondja, nagyon fogy az állomány, sokan elmennek magánvasúthoz,mert ott sokkal több a pénz.A cég pedig nem tudja pótolni őket, sokan mennek nyugdíjba is.

Miután lejár a tanulmányi szerződés, dobbantanak.

De, hasonló problémák vannak más területeken is.


2018. márc. 2. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én meg azt látom, hogy minden munkahely, munkakör rottyon van, még azok a helyek is ahol sír a száj, hogy nincs ember. Mikor odamész egy szalmaszálat nem lehet leejteni. mert annyian tulakodnak.
2018. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nézz szét más kategóriákban is, mindennap kiírásra kerül, hogy egy gyárba nem lehet bekerülni dolgozni, mert nem veszik fel az embereket *
2018. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Az ilyen gyárak amoről te beszélsz egyszerűen nem léteznek. Nem lehet bekerülni? Ember nincs már sehol szinte. Állandó felvétel van mindenhol
2018. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Állami munkahelyen dolgozom,az egyik álláshelyünkre szeptember óta nem találunk embert.

A lakóhelyem környékén majdnem mindenhova ki van írva, hogy munkaerőt fölvesznek.

Mindez Budapesten!

Emberek, ébresztő!

2018. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2: Én nem tudom, hogy te hol élsz, en a Nyugat- Dunántúlon. A munkahelyemen, evek óta nem tudják felduzzasztani a létszámot, emiatt már már megrendelésektől is elesett a cég, illetve a romániai üzem kapta. De konkrétan volt olyan cég a környéken, amely lefújta az új termelőcsarnok építését, mert nem látta biztosítottnak hozzá a munkaerőt. Hiába hozzák hozzánk ís már az ország keleti feléből a munkaerőt, azok is amint tehetik, húznak nyugatabbra.
2018. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De egyébkent regebben a Postanal is lehúztam több, mint 10 évet, aztán elmrnekültem és úgy tűnik, jó döntés volt. Egyre több exkollega követi peldámat, akár 20 év feletti munkaviszony után is.
2018. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell félni, az állami cégeknél nem fog elfogyni a létszám. Mindig lesz Főosztályvezetőné Adminisztrátor Mancika, Főelőadó Fia Petike és ezernyi tintanyaló, akik a tényleges hasznot nem hajtó, de legalább munkát se nagyon igénylő irodai állásokban fognak lébecolni. És mivel az állami szférában nincs elvárás az eredményességre, akkor is megmaradnak, ha az intézmény az alapfeladatait is képtelen ellátni.
2018. márc. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a Privatizáció ilyen.Majdnem minden magánkézben van.
2018. máj. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!