Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti átszavaznátok a másik...

Ti átszavaznátok a másik ellenzéki jelöltre? (pl. jobbikosok mszpre, dk-ra és fordítva stb. )

Figyelt kérdés

Sok embert megkérdeztem jobbikosok közül, hogy átszavazna-e egy esélyesebbnek tűnő ellenzéki jelöltre.

Nagyon vegyes volt a kép. Én nem szavaznék át másik ellenzéki jelöltre, nem tudok elképzelni Dk-val vagy Mszp-vel való koalíciót. Legfeljebb az lmp jöhet szóba.


Érdekelne az is, hogy egy magát baloldalinak vagy liberálisnak mondó átszavazna-e jobbikos jelöltre?


Lényegében ezzel a kérdéssel nem titkolt célom egy mini közvéleménykutatás :)


Akiket én megkérdeztem azok közül voltak olyanok is akik kínjukban még a fideszre is leadnák a szavazatukat nehogy balosok visszajöjjenek.


Szerintem inkább arról kellene meggyőzni a baloldali szavazókat, hogy ők szavazzanak át egy esetleges Jobbik-LMP koalícióra. Bukott pártokkal nem lehet tiszta kormányzást kezdeni.


Ezt azért mondom, mert ismerem ezt a 8 évet is és az azelőtti 8 évet is. Nem kérek egyikből sem.



2018. márc. 6. 11:02
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
60%
Én sosem szavaznék baloldali jelöltre,listán és egyéniben is Jobbik.Én nagyon begurulnék,ha Vona ezeket a szemeteket kormányra segítené.Nincs velük koalíció,akkor a Fidesz-Jobbik koalíció jöhet számításba.
2018. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
41%

Itt azt kell megérteni, hogy egyedül senki se fogja legyőzni a Fideszt, bármennyire is nem tetszik sokaknak ez. Itt most nem arról kell szólnia, hogy az én pártom kerüljön hatalomra, hanem arról, hogy Orbánékat végre leváltsuk, mert bármennyire is hihetetlenül hangzik az ország jelenlegi helyzetét figyelembe véve csak rosszabb lesz, hogyha megint 2/3-al fognak uralkodni.

Emiatt igen, bármennyire is a Momentummal és a Kétfarkú Kutyapárttal szimpatizálok, hogyha úgy van, akkor át fogok szavazni.

2018. márc. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
33%

"Én nem szavaznék át másik ellenzéki jelöltre, nem tudok elképzelni Dk-val vagy Mszp-vel való koalíciót."


Az, hogy te átszavaznál-e és, hogy a pártok koalícióra lépnének-e, az két teljesen különböző dolog.


Egyébként ezt embere válogatja, de talán nem az átszavazás a megoldás kulcsa, hanem közösen támogatott jelölt indítása...mint ahogy Hódmezővásárhelyen.

2018. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
45%
Azért kell ma átszavaznod, hogy egy következő választáson szavazhass a sajátodra!
2018. márc. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
73%

Semmilyen esetben nem szavazok balliberális jelöltre.


Ha a Jobbik nagyon feszíti a húrt, akkor rájuk sem.

2018. márc. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
12%

Én át fogok szavazni. Mondjuk nem baloldalira, hanem függetlenre. Igazából reménykedem benne, hogy a Jobbik is be fog állni amögé, akire a voksomat adom.


Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy a balos jelöltek közül max LMP-s jöhetne szóba.

2018. márc. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
33%

"Semmilyen esetben nem szavazok balliberális jelöltre.


Ha a Jobbik nagyon feszíti a húrt, akkor rájuk sem."


Megértem. De mondjuk szerintem ha valaki sehová nem szavaz, az a legrosszabb. Alacsony részvételnél megint 2/3 lehet... meg azért a helyi képviselő szavazás is fontos!

2018. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk a Jobbik a második esélyes, de bárkire átszavaznék.
2018. márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
47%
Nem annyira, csak ha a másik jelöltek esetleg totál esélytelennek tűnnek a pillanatnyi "esélyszázalék"-os állás alapján. De amúgy nem tudom.
2018. márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
28%
Inkabb nem szavazok mintsem ilyen bohócokra szavazzak.
2018. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!