Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy az...

Mi az oka annak, hogy az embereket a korrupció nem zavarja, az viszont igen, ha a korrupcióból/vagy korrupciómentesen szerzett pénzt luxusra költi valaki?

Figyelt kérdés

Mi az oka annak, hogyha X(direkt nem írok neveket) politikus 100 milliárdokat csal el, az senkit nem érdekel, de ha Y politikus örököl mondjuk egy 100 milliós ingatlant a családjától, vagy elutazik a Kajmán-szigetekre nyaralni azt véres szájjal szidják az emberek.


Azt látom, hogy a korrupciót elnézik a legtöbben, mert kicsiben ők is ezt csinálják. De ha valaki költeni is meri a pénzét, pláne a saját élvezetére, az már halálos bűnnek számít.


Én nem vagyok politikus, és a családom teljesen tisztességes, anyai ágon a rokonaim Nyugat-Európából jöttek ide és a családunknak nagy vagyona van. Még csak 20-on éves vagyok, de már a fél világot bejártam, egy csomó Magyarországon luxusnak számító dolgot megengedhetek magamnak. Számomra semmi érdekes nincs abban ha egy politikusnak vidéken luxusháza van, vagy Svédországba megy vadászni, ezekben szerintem semmi extra nincsen. Engem ezek egyáltalán nem háborítanak fel. Azon viszont tényleg felháborodok, ha valaki milliárdos nagyságrendű költségvetési károkat okoz.


2018. márc. 14. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A luxus költés látszik, nem letagadható.


Az, hogy XY korrupt, kitalált dolog is lehet. Amit az ellenzéki sajtó ma korrupcióként az ellentábor embereire ráfog annak feltehetően csak elenyésző része igaz, de az sem úgy. Akkor tárgyiasul, és válik valóság-szagúvá, amikor luxus költés történik, mert akkor a vád valahol igazolódni látszik, már jobban elhihető, nehezebben tagadható.

2018. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A jó édes ***** válasza:
91%

Mert az állami pénzt az államnál látványosan hatékonyabban meg látványosan szarabbul is el lehet költeni.

Ott van Robin Hood. Lopott? Lopott hát. Szerették az emberek? Imádták. Miért? Hát mert ők is kaptak a lopott pénzből - vagy ha nem is, megvolt az az érzés, hogy a fazon nekik szimpatikusabb módon gazdálkodik (még ha ez nem is volt így).

2018. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem a korrupciót sem nézik el, nem véletlenül veri és verte mindig is nagydobra az egyik oldal médiája a ellen oldal politikusainak korrupciós ügyeit. Azzal is ugyanúgy lehet szavazatokat szerezni.

A gazdagság, a luxus sokszor ingerli azokat akiknek nincs mert úgy érzik hogy az élet igazságtalan velük szemben. Emellett meggyőződése sokaknak hogy akinek van, az biztos tisztességtelenül jutott hozzá, mert a világképük szerint az alkalmazotti munkáért járó havi fixnél többet becsületesen nem lehet keresni. Ez egyébként ilyen tipikus kelet-európai exszoci mentalitás. Amerikában, ahol a kapitalizmusnak is nagyobb hagyományai vannak és az van a köztudatban hogy bárki sokra viheti ha elég rátermett, ott egy sportkocsi az üzleti siker szimbóluma és nem irigységet hanem elismerést vált ki.

2018. márc. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Mert amikor azt látod, hogy valami trópusi szigeten nyaral a bubiseggű nőcskéivel, akkor tudatosodik benned, hogy bazz, rohadjon meg az ilyen!
2018. márc. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Emellett meggyőződése sokaknak hogy akinek van, az biztos tisztességtelenül jutott hozzá, mert a világképük szerint az alkalmazotti munkáért járó havi fixnél többet becsületesen nem lehet keresni. Ez egyébként ilyen tipikus kelet-európai exszoci mentalitás."


Csak halkan kérdem, nem pont így van? Hány magyar milliárdos van, aki önerőből ért el bármit itthon? Ez nem exszoci mentalitás, hanem a fene nagy valóság. Aki a rendszerváltáskor jó helyen volt, vagy haverjai vannak a regnáló hatalomnál, hozzá meg a gyerekeihez dől a pénz. Ha nincsenek haverjaid, akkor meg lehúzhatod a rolót.

Nem is beszélve arról, hogy milyen elképesztő csalássorozat van már a magyar KKV szektorban is, ott is az lop csal, hazudik, aki tud, és forgat ki másokat a vagyonából és az lesz valaki, aki ezekben jó.

Én nem hirdetném ezt, hogy "csakaprolikeleteurópaimentalitás" miatt mert, ennek tetszik vagy sem az az oka, hogy igaz.

2018. márc. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
"Hány magyar milliárdos van, aki önerőből ért el bármit itthon?" Azért vannak egy páran, pl. Holló Gábor (hirkereso.hu), Gattyán György (Jasmin.com), Váradi József (Wizz Air) meg sokan mások akik milliárdosok ugyan nem lettek de azért van nekik. Az olyan üzleti magazinok mint pl. a Forbes sok ilyet szokott bemutatni.
2018. márc. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!