Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavazhatok április 8-án?...

Szavazhatok április 8-án? Vajon benne vagyok a választási névjegyzékben?

Figyelt kérdés

18-at nemrég töltöttem be, de jelenleg nem Magyarországon élek, mert külföldön tanulok már 4 éve.


Bejelentett magyarországi lakcímem viszont megmaradt, azon nem változtattunk semmit.


A választás napján Magyarországon tartózkodom, szóval az a kérdésem, hogy szavazhatok így? Benne vagyok a választási névjegyzékben? Meg lehet azt valahol nézni?



#Magyarország #politika #választás #külföld #választási névjegyzék
2018. márc. 17. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha benne vagy, akkor kapnod kellett egy levelet, hogy hol és mikor lehet szavaznod. Ennek járj utána.
2018. márc. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mint említettem, a magyar lakcímem megmaradt, de külföldön élek. Így esélytelen, hogy belenézzek a postaládámba. Meg ha megyek is haza, másik városban fogok szavazni (400km-re), nem ott ahol be vagyok jelentve. Ezt már jelentettem online, hogy más magyar városban szavazok. Csak a kérdés, hogy vajon ért-e valamit, benne vagyok-e egyáltalán a névjegyzékbe.
2018. márc. 17. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Tehát üresen áll a lakás, ahova be vagy jelentve? Senki nem tudja megnézni a postaládát négy éve?
2018. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 A városban ahol van az a házunk, nincsen semmi rokon vagy ismerős :/

Szóval sajna nem.


Már csak abban bízom, hogy kapok valami email-t azoktól ahol kitöltöttem egy nyomtatványt, miszerint a bejelentett lakcímemtől eltérő városban szeretném leadni a szavazatomat.


Ezen a linken csináltam:

[link]

2018. márc. 17. 21:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam, hogy a postádat senki sem nézi.
2018. márc. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, szóval nincsen nekem semmiféle postám ami miatt nézetni kellene. Vagyis csak ez az egyetlen egy szavazós papír lenne csak, de akkor sem ismerek senkit arra. Aki nézte a szüleimnek a postát, már ő is elköltözött évek óta, azóta senki sem nézi.
2018. márc. 18. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!