Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, szeretnétek Soros...

Fideszesek, szeretnétek Soros Györgyöt, ha így költené a pénzt?

Figyelt kérdés

Gyakran látom, hogy Sorosra azért haragszanak a fideszesek, mert a privát pénzét a tehetséggondozás mellett felsőoktatásra (CEU), ismeretterjesztésre, szociális felzárkóztatásra, és menekültek megsegítésére költi (étkeztetés, lakhatástámogatás, jogsegély). Különösen az utóbbi miatt gyűlölik sokan.


Az a kérdésem, főleg a fidesz híveihez, hogy ha Soros is a Fidesz-oligarchák befektetéseihez csatlakozna, az ő stílusukat követné, jobban kedvelnétek-e?


Szerintetek az alábbi célok közül melyik volna a legjobb, amire a hatalmas vagyonát fordíthatná, illetve hánynak kellene teljesülni ahhoz, hogy megbocsássatok neki, és rendes embernek gondoljátok?


Ez persze csak elméleti kérdésfelvetés, de érdekelne, hogy látják a fideszesek. A válaszlehetőségekben a jobboldaliak által szimpatizált politikusok és oligarchák pénzköltéseit vettem alapul.


Szóval az a kérdés, hogy szerintetek az alábbi lehetőségek közül mire költhetné el hasznosabban a pénzét Soros György:


a.) Gucci-táskákra

b.) Rolex-karórákra

c.) Helikopterezésre

d.) Magyar állami földek felvásárlására

e.) Vadászatokra

f.) Szerencsejátékra

g.) Fűtött gyeppályás stadionokra

h.) Kisvasutakra

i.) Fociakadémiára

j.) Mindegy, csak Felcsúton legyen

k.) Magyarország elsötétítésére, Tiborcz István cégei által

l.) Egy bankra, ahol a saját családtagjait kistafírozhatja (Matolcsy-módszer)

m.) Közvetlenül Matolcsy Györgyre, családjára és szeretőjére

n.) Orbán Ráhel saját lábaira

o.) Luxusjachtokra

p.) Történelmi magyar kastélyok áron aluli beszerzésére

r.) 400 milliárd euróra túlárazott vízközműberuházásra, Mészáros Lőrinc megbízásával

s.) Gyűlöletkampányra és óriásplakátokra

t.) Ajándékozza az egészet Kósa Lajos édesanyjának

u.) Miért költené a saját pénzét? Valósítsa meg közpénzből a céljait!


A lehetőségek közül kihagytam azt, hogy vásároljon fel médiaorgánumokat, mert az science fiction. Gyakorlatilag már mindet megvette a Fidesz.


Kérlek, a fentiek közül legalább egy, de legfennebb három lehetőséget jelöljetek meg, amely szimpatikusabbá tenné a szemetekben Soros Györgyöt, hogy láthassuk a legfontosabb szempontjaitokat!


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2018. márc. 18. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Igazad van, Soros egy szent, es csak divatbol utaljak mindenhol a vilagon.
2018. márc. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2018. márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2018. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%
jó fej
2018. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Kedves fideszesek szeretném,ha keresztyéni alapon mindegyik itt felsoroltat megindokolnátok!

Pontosan, részletesen leírva,hogy miért válnak ezek az ország legnagyobb javára.

Az érvelésben ne forduljon elő Soros és a migránsok!

2018. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

# 1-es: Soros nem szent, ahogy senki sem az, különösen azok, akik tőzsdére viszik a pénzüket. Az ilyen ember nagy haszonra vágyik, és ezért nagy kockázatot vállal, amiben sokat nyerhet, de akár mindent el is veszíthet. A tőzsde ilyen szempontból egy logikával, ésszel és tehetséggel játszható hazárdjáték. Soros sokak pénzét elnyerte, akik tőzsdén próbáltak szerencsét.


A magyar adófizetők és nyigdíjasok azonban NEM VITTÉK TŐZSDÉRE A PÉNZÜKET, sem a fizetéseiket, sem az adójukat, sem a magánnyugdíjmegtakarításaikat. A Fidesz-oligarchák azonban mégis ellopták, és az így szerzett KÖZpénzt a fent felsoroltakra költötték.


Épp ezért kérdezem újra: a Fideszesek, akik éltetik a fidesz kormányzati maffiózóit és oligarcháit, konkrétan melyik pontot hiányolják Soros pénzköltéseiből?


Mire kellene költenie Sorosnak a pénzt, hogy olyan szimpatikussá váljon, mint a miniszterelnök veje, gyermekkori barátja, vagy más Fidesz-oligarchák?


Egyáltalán: az a gond, hogy rosszul költi el a pénzét? Vagy az, hogy ez a pénz nem a magyar adófizetőktől lett ellopva? Mitől ennyire unszimpatikus ez a fizkó: azért, mert nem az anyukája disznóhizlaldájára költi a lóvét, vagy azért, mert mert ezt a lóvét a tőzsdéről szerezte, nem pedig adófizetői forintokból nyúlta le?


Ennél tisztábban nem tudom kérdezni, de szerintem értitek a lényeget. Kérlek, ne kerülgessétek a forró kását, őszintén válaszoljatok: mitől lenne szimpatikusabb Soros? Ha másként költené el a pénzét, vagy ha más forrásból szerezné azt meg (a tőzsde helyett mondjuk a magyar adófizetők zsebéből)?


És ha a pénzköltés módja a gond, akkor a fenti lista melyik pontja tenné szimpatikusabbá előttetek?

2018. márc. 19. 04:12
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

A kérdés megfogalmazása egy fontos probléma bagatellizálása. Nem egy olyan emberről van szó aki bátor és kockáztat hanem egy tőzsdespekulánsról és ami még fontosabb olyan ember aki a szája íze szerint akarja formálni az országokat megmondva a népeknek hogy mi az érdekük nem riadva vissza választások befolyásolásától sem. Ugye ismerjük ezt a kifejezést az amerikai politikából? Nem pozitívan használják.

Ez az ember a pénzével akarja diktálni a demokráciát.

A gond az, hogy mindig talál pénzért embereket akik egyengetik az útját még a GYK-n is.

Több ilyen provokáló kérdésre nem fogok válaszolni mert ez csak lepontozáshoz vezet.

2018. márc. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Bazze ezt egy az egyben bemásolhatnád a Fityesz facebook oldalára :DDD

Okés, én mint nem-Fideszes (és nem is baloldali), sem annyira kedvelem az öreg Sorost (valljuk be, azért tényleg nem a népünk legjobb barátja), de attól mégjobban hányok, hogy az egykori kegyeltjei, ezek a fehérgalléros bűnözők most őt támadva próbálnak választást nyerni.

2018. márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bazze beírtam némi kritikát a Fidesz facebook oldalán található egyik bejegyzéshez (szerintem igen kulturáltan), erre fogták a bejegyzést és törölték, majd letiltottak engem is, hogy ne tudjak újabb bejegyzést írni. Most már értem, hogy miért vannak ott csak a szokásos kommentek, hogy hajrá fidesz). Ez aztán a Fidesz demokrácia.
2018. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: egyetértek. Ki kedveli Sorost? Vagy miért kellene kedvelni? De nem is erről van szó.


Nekem - süket handabandázáson, spekulációkonmkívül - semmilyen magyarázatot, semmilyen értelmes érvet nem tudott még eddig mondani egyetlen Fideszes sem arra vonatkozóan, hogy KONKRÉTAN mit ártott Soros György Magyarországnak. Nem arra, hogy SZERINTÜK mit "AKART" vagy "SZERETNE" ártani, hanem, hogy konkrétan mi rosszat tett.


Oké, nem jó ember. Bedöntötte az angol fontot - ezért haragudjanak rá az angolok. Tudtommal a forintot soha nem shortolta, tudtommal Magyarországról soha nem vitt ki közpénzt (mint a mi adónkból síbolt vagyonukat off-shore-számlákon parkoltató állami maffiózók), sőt, igazából úgy tudom, hogy magyarországra rengeteg pénzt BEHOZOTT, amit felsőoktatásra, könyvtárra, tehetségeket segítő ösztöndíjprogramra, szociális felzárkóztatásra, stb. költött el. És ebből a pénzből a miniszterelnökünk, köszöni szépen, kétszer is megpályázta és el is fogadta az ösztöndíjat, mint tehetséges fiatal. WTF?!


Tehát egészen konkrétan mit is ártott Magyarországnak (nem a világnak, nem az angol fontnak, hanem nekünk magyaroknak) ez a vénember?! Azt a bűnét leszámítva, amit én is nehezen bocsátok meg neki: hogy anyagilag támogatta, és ezáltal a törtetésében segítette azt a megalomán törpét, aki most Magyarország miniszterelnöke.

De ezen az egyen kívül konkrétan mit tett eddig ellenünk?!


Mert azt nagyon jól tudjuk, mit ártottak Magyarországnak a politikusbűnözők, a korrupt vezetők, és a minden korábbinál többet lopó, a korrupciót rendszerszintre emelő jelenlegi maffiakormány és a fidesz-oligarchák. Ezt sajnos tudjuk és látjuk: mert A MI ZSEBÜNKBŐL VESZIK KI A PÉNZT, a mi adónkból gazdagodnak, no meg a francia, német, holland, stb. adófizetők pénzéből (mert az EU-s pénzt is lopják).


A Fidesz oligarcháinak az adóhivatal a tőzsdéje, azt shortolják, amit mi szociális ellátórendszerre, oktatásra, kultúrára, egészségügyre, közlekedésre, vidékfejlesztésre fizettünk be az államkaszába! És nem a fontot döntik be, nem is a forintotm, hanem Magyarországot lassan...


Oké, utáljuk ezt az amerikai vénembert, én nem fogom védeni, az biztos. Egy tőzsdecápa, egyetlen spekuláns sem tiszta lelkű bárányka, így ő sem. De Magyarországnak, a hazámnak a tíz százalékát sem ártotta annak, amit a hazai oligarchák ártottak.


A Kósa Lajosok, az Andy Vajnák, a Matolcsyk, Habonyok, Tiborczok, Lázárok, Csányik, Demjánok, Mészáros Lőrincek NEM külföldről szedik össze a pénzüket és nem is a tőzsdéről, és nem egyetemekre, könyvtárakra, szociálisan hátrányos helyzetű emberekre fordítják. NEM: ők a magyarokat zsebelik ki, itthon, és a tőlünk lopott pénzt viszik el szépen külföldre, kajmán-szigeteki és más off-shore-számlákon parkoltatni...


Ezért kérdeztem és kérdezem továbbra is a fideszeseket, hogy mi tetszik nekik ebben, amit a haverjaik, példaképeik művelnek? Melyik olyan szimpatikus a fidesz-maffiózók költekezési stratégiái közül, hogy azt látva akár még Sorost is szeretni tudnák?


Hátha sikerül meggyőzni az öreget, és akkor beáll a béke és a harmónia Magyarországon! Végülis a fordítottjára már volt példa: a csodálatos, édes, kedves Simicska Lali bácsi, Orbán Viktor legrégibb és legnagyszerűbb lelki jóbarátja egycsapásra lett jótündéroligarchából maga a Sátán, miután összeveszett a viktátorral, és kimondta róla a saját és sok millió magyar őszinte véleményét.


Hátha fordítva is működik: Soros "megtér", belátja, hogy tévúton járt, és megtámogatja kicsit Kósa Lajos anyukáját, Orbán Viktor vejecskéjét, megvesz pár letelepedési kötvényt az általa állítólag betelepíteni akart migránsoknak, és hirtelen ő lesz a Fidesz kabalababája!


Gondoljátok meg, fidesz-proletárok, ha Soros György egy millió migránst akar betelepíteni Európába, és mind az egy milliót magyar letelepedési kötvénnyel hozná be! Milyen szép is lenne... Mindjárt beleszeretne a maffiaállam, sőt, maga a keresztapa tüntetné ki augusztus 20-án!


Ehhez persze sokat kellene vezekelnie, talán egy stadiont is fel kellene húznia Orbán valamelyik ingatlanja mellé, ahova még nem jutott, de szerintem van miből...


Szóval ezért érdekel: mi az a három legfontosabb megvalósítás, ami nyomán elkezdenétek kedvelni Gyuri bácsit, és egy fordított G-nap után a haza ellenségéből Magyarország megmentőjévé válna a szemetekben, kedves Fideszesek?


Továbbra is várom a válaszaitokat!

2018. márc. 20. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!