Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a nyomorult 12 ezres téli...

Ez a nyomorult 12 ezres téli rezsicsökkentés végülis a fűtés módját veszi figyelembe?

Figyelt kérdés
Mert ha igen akkor valami nekem nem tiszta. A kérdés ezen konkrét példa miatt hangzott el: ugye úgy szól a fáma hogy az áprilisi számlából lesz levonva: 1. akik gázzal fűtenek tiszta sor, mivel magasabb lesz a fizetendő díj jó eséllyel így ott egyből realizálódik is a mínusz. 2. Akik távhővel fűtenek és nincs bevezetve a gáz hasonlóképp, gondolom ott a hőszolgáltatóval megy le és szintén realizálódik az összeg mivel a számla összege valószínűleg magasabb lesz, mint a 12 ezer. 3. Akik távhővel fűtenek viszont be van vezetve főzésre a gáz is azok bizonyos értelemben megszívják? Mi ugyanis a gázszolgáltatótól kaptunk egy levelet, hogy hozzáírják a 12 ezret, de könyörgöm 3 havonta fizetünk bő 4 ezret, azaz a 12 ezer csak évvégével realizálódik azaz nem egyből, mint a fenn említett 1. és 2. pont alá tartozók esetében. Ha ez igaz akkor itt miért nem a távhőt vették szintén alapul hiszen mi is azzal fűtünk? (a gáz gyakorlatilag nem tényező). Mivel a neten fűtésszámlát olvasni nem értem ebben az esetben ezt a hátrányos megkülönböztetést az 1 és 2. pontban felsorolt háztartásokkal ellentétben.
2018. márc. 19. 17:44
 1/9 Libers Pertz ***** válasza:
50%
Te tényleg nem értesz valamit.
2018. márc. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Jó eséllyel, mivel a távhő mellett igazán nincs értelme a gázzal fűtésnek, így ott nyilván azt fogják figyelembe venni. Sőt, ha valakinek nincs 12000 mondjuk egy hónapban a gázszámlája, ott elég kicsi az esélye, hogy gázzal fűtene. Ott lehet pl a szociális tüzifa a megoldás. De ez még mindig nem mindenki, mert van aki elektromos árammal fűt, sőt van aki geotermikus energiával (és itt esetleg gáz sincs, csak víz meg villany).
2018. márc. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Mi panelban távfűtünk, de a gázból vonják le.

Mivel tartozásunk sincs így kapunk 1200ft támogatást.

Okos ez a fidesz, reklámozza hogy kapunk 12e támogatást aztán mégsem és a mi hibánk

2018. márc. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

> Csak azt nem értem ami a kérdés, mivelhogy logikátlannak és értelmetlennek tűnik de a fidesznél ezen nem lepődöm meg.


> "Jó eséllyel, mivel a távhő mellett igazán nincs értelme a gázzal fűtésnek, így ott nyilván azt fogják figyelembe venni."


Leírtam, hogy a gázosoktól jött ennek ellenére a papír, pont ezért nem értem (értelemszerűen nem a gázzal fűt aki azzal csak főz).

2018. márc. 19. 18:13
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy olyan intézkedés, amivel utólag próbáltak valamiféle "jóváírást" vagy hasonlót csinálni.

Emiatt nehezen érthető és kicsit felemás is lett.

A lényege az, hogy van annyi pénz az államkasszában, hogy a már nem várt hideg miatti többlet költségben segítsenek (hiszen a tél végén volt és sokan már nem tettek rá félre pénzt, mondván már nem lesz magas a számla).

Mindegy, hogy a gázzal fűtesz vagy azt csak főzésre használod, akkor is kapsz 12 000-t ugyanúgy, mint mások. A számládra ennyivel kevesebbet kell fizetned a későbbiekben. Az összes számlafizetésedben mindegy, hogy vízre, gázra vagy másra fizetsz kevesebbet - neked lesz kevesebb fizetnivalód és ez a 12 000 a tied marad, mert nem kell befizetned később.

A különbség csak annyi, hogy neked 3 hónapban fogják levonni, másnak meg 1 vagy 2 hónapban, a pénz akkor is a tied.


Hogy miért a távhőt vagy a gázt veszik alapul, azt nem tudom. Kérdezz utána, lehet, hogy mindkettőben benne lesz, csak még nem kaptál róla papírt, mert ha több fogyasztó van együtt elszámolva a távhőnél (ettől neked még egyedi számlát küldenek, csak a háznál közös a rendszer) akkor az csúszással érvényesül.

Gondolj rá úgy, mintha egy perselybe tették volna ezt a pénzt ajándékként. Akkor is megkaptad és akkor is a tied, ha azt egyszerre veszed ki belőle, meg akkor is ha 3-4 hónap alatt.

2018. márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Takács Zs5: Kösz az értelmes választ.


Értem én, csak jó lett volna nekem is most realizálni mivel a télen egy élethelyzet-változás miatt megszívtam az anyagiakat de durván, ezért egyáltalán nem mindegy hogy most egyben segít be vagy 3 havonta és azt is részletekben évvégéig. Na mindegy igazából kár volt felkúrnom magam, többet ártok vele :)

2018. márc. 19. 19:01
 7/9 anonim ***** válasza:
El lett mondva világosan hogy ha nincs annyi gázszámlád majd több hónap alatt lemegy a 12 ezer. Nem teljesen mindegy? Egyébként szerencsés vagy hogy ha egy szerencsétlen élethelyzetedet 12000 forint megoldaná. Többségünket csak pár milla hozna rendbe.
2018. márc. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
És aki fával fűt az nem kap semmit?
2018. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#9: Nem, ők többnyire vidéken, falun élnek, az meg úgyis a "Fideszé".
2018. márc. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!