Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van annyi politikailag és gazdaságilag tudatlan ember?

Figyelt kérdés
Sajnos azt látom, hogy rengeteg ember nem tud alap dolgokat sem a világpolitikáról, a gazdaságról. Képtelenek bánni a pénzzel, olyan hiteleket vesznek fel, amit aztán nem tudnak vissza fizetni ezáltal lehetetlen helyzetbe hozzák magukat és családjukat. Lehet már az iskolai években kezdődik el, hogy nem kapják meg a szükséges információkat ezekről a dolgokról? Mi nálunk a közlekedési morál is borzalmas. A szomszédos országokban sokkal kulturáltabb a közlekedés, az autók megállnak már időben a zebra előtt, nyugodtan átsétálhatsz anélkül, hogy attól kéne félned, mikor gázolnak el. Sokszor nem értem hogyan lehet ekkora kultúrális szakadék a magyarok és környező országok lakói között. Szlovákiában sokkal tisztábbak az utcák, nem csak a fővárosban, hanem kisebb városokban is, szinte minden sarokban találsz szemetest. Az embereknek igényük van a tisztaságra, nem látni földre dobált csokis papirokat meg csipszes zacskókat mint nálunk. Romániában is sokat fordítanak a közterületek tisztaságára és a közlekedés javítására rengeteg traffipaxot helyeznek ki, aki jár át romániába az már biztos hallott róla, vagy ausztriát már ugye meg se említsük... Nálunk szerintem az emberek fejében van a legnagyobb baj, nem is a kormánnyal, mert ha mi nem lennénk ilyenek, akkor nem is tűrnénk egy ilyen vezetést sem. Sajnos azt érzem, hogy folyamatosan romlik nálunk a morális és szociális értékrend, ami fokozott el balkániasodáshoz fog vezetni. Ennek már érezhetők is a jelei. Ti hogyan látjátok ezt?

2018. márc. 20. 00:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%

Mi ilyen kevert "félázsiai" félig innen-onnan nép vagyunk, az átlag IQ-n nem kiemelkedő; ezt kompenzálandó népmeséket gyártunk hogy milyen eszesek vagyunk... a valóság ennél lehangolóbb.


Igen, aki élt vagy járt sokat külföldön annak ez szembetűnő lehet.

2018. márc. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Arra még nem gondoltal hogy az emberek jo resze magasrol tesz a politikarol és csak szeretne nyugodtan elni, és tesz ra hogy mi történik ha épp nyugodtan élhet?
2018. márc. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%
Én meg épp azt látom, hogy itt már mindenki ért a politikához.
2018. márc. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#2 Nem gondoltam erre, mert a kettő alapból ki is zárja egymást. Egy értelmes, kulturált embert szerintem érdekli, hogy mi zajlik körülötte és anélkül soha nem fog jól élni, ha azt se tudja mi az a THM, hogyan vegyen fel hitelt, hogy azt vissza is tudja fizetni,stb. Én úgy látom, hogy a magyarok többsége nincs tisztában ezekkel a dolgokkal és ez nagy baj.
2018. márc. 20. 02:35
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

"Egy értelmes, kulturált embert szerintem érdekli, hogy mi zajlik körülötte"


nem, az átlagos ember csak nyugodtan szeretne élni, ennyi. Nem érdekli se a thm se semmi. Legyen mg a mindennapokhoz elegendő étel, a fedél a feje felett és a kényelem, ennyi. Innentől kezdve meg totál mindegy mi folyika házon kívül.


Nem azért érdekli az embereket a politika, mert annyira izgalmas, henma mert egyéb híján másban nem remnykedhetnek, csak hogy valami valtozik. Elég nagy a különbség.

2018. márc. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%

"Nem azért érdekli az embereket a politika, mert annyira izgalmas"


Ezt a nyugdíjasoknak is mesélted, akiknek olyan az egész, mint a focidrukkereknek egy-egy meccs után a bandázás?

2018. márc. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%

"Mi nálunk a közlekedési morál is borzalmas."


Akkor majd menj ki egyszer Németországba, ho itt borzalmas ott elsírod magad.

2018. márc. 20. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
A pénzel bánni szerinted az iskolában kell megtanulni? Azt otthon kellene meg azt is hogy ne szemetelj. Politikát meg nem mindenki követ. Nem is kell feltétlenül.
2018. márc. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

"anélkül soha nem fog jól élni, ha azt se tudja mi az a THM"


Ebben erősen tévedsz. Én remekül élek, sokat utazom, mindenem megvan és halvány fogalmam sincs mi az a THM, de hogy őszinte legyek nem is akarom tudni.

2018. márc. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

Nem érdekli őket se a politika, se a gazdaság, gyűlölködni akarnak. A Fidesz kiegészítőként adja az ellenségképet az emberek xar élete mellé. Legyen "boxzsák" az embereknek, amit verjenek dühükben (Soros, Ensz, ellenzék), valamin ki kell tölteni a sok komplexusos magyarnak az elbaxott életét.


Nem mindenki annyira bátor, hogy megfogadja Kövér szavait, hogy szeget verjen a pincébe, egy vastag gerendára, és egy jó erős kötéllel körültekerje a nyakát.

2018. márc. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!