Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért veszik sokan készpénznek...

Miért veszik sokan készpénznek hogy az ellenzéki szavazók majd átszavaznak egymás jelöltjeire?

Figyelt kérdés

Az időközi választások teljesen más esetek, ott csak annyi volt a cél, hogy a Fidesz pofára essen. Most viszont a támogatók számára fontos, hogy az általuk kedvelt párt bejusson kényelmesen az országgyűlésbe.

Emellett a jobbikosok jelentős része jobban gyűlöli a baloldalt, mint a Fideszt, s speciel én baloldaliként se tudnám elképzelni, hogy a Jobbikot támogatom akár csak egyéniben is. (Én ilyen szempontból szerencsés vagyok mondjuk, mert budapesti balos beállítottságú kerületben élek.)

Itt egy példa:

[link]

Ez az oldal azzal számol, hogy a DK szavazói mellett (26%) még majd 12%-nyi ellenzéki rájuk szavaz, és akkor 38%-kal megnyerik a választókerületet.

Egyrészt szerintem nem áll ilyen jól a DK önmagában, másrészt nehezen tudom elképzelni az ilyen mértékű átszavazást, főleg a jobbikosok részéről.


2018. márc. 20. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Sokan nem fognak, pedig nagyon kéne, ha a kormányváltás a cél. Viszont ehhez tényleg komoly társadalmi összefogás kell.
2018. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Vannak olyan mérések is, ahol különböző jelölt kombinációkra is rákérdeznek, és ezekből jól látszik, hogy a visszalépésekkel mindig a legerősebb ellenzéki jelölt profitál, nem adódik hozzá konkrétan a %, de majdnem: [link]


10%-os különbségekből még akármi lehet, szóval nem kell ezeket készpénzként venni.

2018. márc. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Még a keménybalos MSZP-DK együttműködés is erősen döcög:


[link]

2018. márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,azzal ők sem szamolnak, hogy mindenki "át fog szavazni", csak arra, hogy azért sokan. És azért erre van is esély. Hogy elegen lesznek- e ilyenek, az majd elválik, de igazából, ez az egyetlen esélyük.
2018. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Mert alig vannak támogatóik, ést ezt ők is nagyon jól tudják, ezért abban bíznak ha már támogatóik nincsenek hogy vannak elég sokan akik utálják a kormányt akiknek mindegy kire szavaz csak ne kormánypárti legyen
2018. márc. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

"Ez az oldal azzal számol, hogy a DK szavazói mellett (26%) még majd 12%-nyi ellenzéki rájuk szavaz, és akkor 38%-kal megnyerik a választókerületet.

Egyrészt szerintem nem áll ilyen jól a DK önmagában"


De az nem a DK támogatottsága, hanem a DK, az MSZP és az Együtt támogatottsága, mert ezek a pártok nem indítanak már most sem egyéni jelölteket egymás ellen. Tudod te is, hogy a DK és az MSZP felosztotta egymás közt a választókerületeket.


Én budapesti Jobbikos vagyok (2008-09 óta)és nagyon szomorú vagyok, hogy a Jobbik nem akar semmit engedni. Budapesten meg még vagy egy tucat vidéki körzetben pedig megtehetnék. Én magamtól is listán a Jobbikra fogok szavazni, helyben meg a balos jelöltre, mert az sokkal erősebb.

2018. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem veszik készpénznek, de más módon nem lehet megszorongatni a Fideszt. Így talán a kétharmad nem lesz meg. Visszalépések nélkül egymást lövik ki.
2018. márc. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
6.Te se voltál 2008-ban jobbikos...
2018. márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sokaknak szerintem most is célja, hogy pofára essen a fidesz, nem csak az időközi választásokon. Én budapesti vagyok, nem szeretem a körzetemben a legnépszerűbb jelöltet, de mégis be fogom húzni. Sajnos csak így lehet őket leváltani. A jelenlegi rendszerben, például ha minden választókörzetben 40%-ot kap a fidesz, 60%-ot a többiek elaprózva akkor simán kétharmaduk lesz úgy hogy a többség nem is őket szeretné.


Persze ez sarkított, ők fogják kapni a legtöbb szavazatot, meg is fogják szerintem nyerni, de azért 2/3-os többség nem kell nekik még egyszer.

2018. márc. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

"Én budapesti vagyok, nem szeretem a körzetemben a legnépszerűbb jelöltet, de mégis be fogom húzni. Sajnos csak így lehet őket leváltani."


Bejelented előre, hogy nem szereted, de rá szavazol, hogy leváltsad akit nem szeretsz. Fuck logic :)

2018. márc. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!