Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdemes az LMPre szavazni?

Érdemes az LMPre szavazni?

Figyelt kérdés
Barátaim azt mondták igen mivel sokkal jobban felfelé vinnék az országot.

2018. márc. 21. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Az addig oké, de 8-10%-ot fognak elérni. Listán mégy úgy-ahogy, de egyéniben semmiképp sem, mert választókerülettől függetlenül mindenhol esélytelenek.
2018. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%

Ezt az országot már a jóisten sem fogja felfelé vinni, szóval arra szavazol, amire csak akarsz.

De ha rám hallgatsz, akkor fogod magad és lelépsz innen minél előbb. Ha igaz az évszám, akkor elég fiatal vagy, főleg ilyenkor érdemes. Én most leszek 27 pont a választás napján és már nagyon sajnálom, hogy nem húztam el az érettségi után.

Így utólag belátom, hogy azt kellett volna csinálni...

2018. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Ha azt a felfogást, elvet, jövőt képviselik, amivel te egyet tudsz érteni, akkor igen! Tehát én nem hinném, hogy pusztán esélyeket kell nézni, hanem azt, hogy kivel tudsz leginkább azonosulni, ki képviselhet téged.

Az LMP és a Jobbik között koalíció lesz, ha szükségeltetik. Ezt így kell felfogni, mikor a százalékokat számoljuk. E két pártra érdemes szavazni ha kormányváltást akartok. És én úgy gondolom, hogy e két párt érdemli meg azt, hogy egyáltalán bizalmat kaphasson.

Hangsúlyozom én jelenleg nem akarok kormányváltást! De Fidesz rajongó sem vagyok, egy rajongó annyit mondana, hogy nem, csak a Viktor.

Első szavazásod lesz? Nem vagy könnyű helyzetben, az biztos. Mikor én mentem először szavazni, nálam ez nem volt kérdés, hogy kire, MIÉP-Jobbik. Semmi bizonytalanság nem volt bennem. Sőt, szüleimet is arra buzdítottam, hogy rájuk szavazzanak. Anno, határozottan arra, hogy nemmel szavazzanak az Unióra (ekkor én még nem szavazhattam). Fogalmam nincs kik szavazhattak igennel, egyetlen ilyen embert ismerek.


2-es mondd már el azt a tragédia történetet, ahogy itt ragadtál ebben az országban...

Ez már nem a kérdéshez tartozik, de...

Sorolnám:

2 ismerősöm együtt elhúzott az érettségi után. Angliában dolgoztak sokáig. Nem jutottak egyről a kettőre, éltek (szűkösen), a pénz elment. Kávézó és pizzéria volt a karrier. Napi 10 óra meló, kétszer akkora tempó, mint otthon, alig látták egymást mert nem egy időpontban melóztak. Hárman laktak egy lakásban. Két ingatlant hagytak otthon és két félbehagyott szakmát. Kérem, ki lakik ma a párjával együtt a szüleivel egy lakásban otthon? Mi az alap egy párnál? Elköltöznek, nem? Hol nem lehet eltartani egy lakást és saját magadat kölcsönök fizetése nélkül itthon 3-4 fizetésből? Napi 2-3 óra túlóra vállalással. (ugyanúgy szűkösen).


Egy volt munkatársam szintén külföldre ment, csak ide a szomszédba. Másból nem áll az élete, mint meló-alvás-meló-alvás majd haza egy kicsit, majd vissza. 3 kocsit elkoptatott már. Jelenleg pánikbeteg, otthon van. Ez az, amiből nem lehet kikecmeregni. Egy életetek van! Egy! Nem az van, skippelünk heteket, hogy meló-alvás... majd 4-5. héten élünk 1 hétig! Az az idiótának tűnő, viccnek szánt film, a Távkapcs pont erről szól, abban a filmben nincs semmi vicc!

Egy ismerősöm hazafelé jövet idén törte össze magát annyira, hogy csoda, hogy megúszta.

Van, aki úgy jött haza, hogy soha többé. Úgy nézett ki, mint egy romhalmaz, 10 évvel tűnt idősebbnek, mint amennyi valójában.

Van aki inkább takarítja kint mások hányását egy szállodában (látszik rajta, hogy csóró!) mint itthon dolgozzon a szakmájában, mert az megterhelőbb munka! Ugyanolyan csóró lenne, annyi hogy esetleg felépíthetne magának egy szakmában kellő tudást, amit később tényleg el tudna adni. Nem érdemes vele tökölődni, tényleg!

Van egy (1!) ismerősöm, aki kint melózik és jól érzi magát, több pénzt keres és kevésbé megterhelő munkát végez és ez látszik is rajta. Otthon hagyta a családját, 5 hetente jár haza.

Ezek a szakmunkások és az érettségisek!

Diplomás ismerős 2 van kint. Ugyanazt a pénzt keresik meg, mint otthon, (értékben ugyanazt!) az életszínvonal nem változott, otthon is viszonylag jól éltek. Kint is ez van. Nem szűkölködnek, szabadidejük hétvégén van. Ahogy otthon. Baromira nehezen találtak munkát a saját területükön, mert nyilván a "helyi" az első, s ha az nincs, akkor jöhet szóba bevándorló. Nem kritizálom ezt! Ez így van helyén! Vannak sikertörténetek, vannak annak hazudott történetek és emiatt próbálkoznak annyian, de fel kéne tudni fogni, hogy a külföldi munkavállalás nem biztosíték arra, hogy jól fogsz élni, max. arra, hogy elvergődsz. De vergődni otthon is lehet. A szakmádat elhagyni otthon is lehet. Sőt vidéken már dívik az is, ami kint régóta, hogy nem kell szakma szakmunkához, csak gyere már, majd megmutatom mit hogyan. Nagyon tisztelem azokat az ismerőseimet, akik nem kertelnek és elmondják mi a helyzet, mert kevesen vannak. Ugye... ki szereti bevallani azt, ha nem jön össze egy kitűzött cél? Alapvetően nem hogy a magyar, maga az ember úgy működik, hogy pl. egy osztálytalálkozóra is azért megy el, hogy egy kicsit azért megmutassa mi lett belőle, mit ért el. Közösségi média is részben erről szól, hogy posztoljuk a sikereinket, a rég nem látott haverokkal való találkozás is erről szól, hogy elmeséljük mi van, mi történt velünk, hogy állunk az élettel. Hogy bír ebben őszinteség lenni, ha attól tartunk, hogy a másik "győz". Én elmentem külföldre, aztán még a végén kiderül, hogy ennek jobb, mint nekem, na nem... "Jaj, figyu kint minden olyan más, mint itthon." Bedobja, hogy mennyit keres, (na azzal, majd győzök), azt nem mondja el, hogy a lakhatás 3x annyi, a rezsi 2x annyi, a hús 2-3x annyi, a kaja szar, íztelen, az idő rossz, stb.


Nem azt mondom, hogy ez van és punkt-tum, ez jellemzi a külföldi melót! Azt mondom, hogy ez is van, és ne legyetek ennyire mérhetetlenül bátrak, hogy otthonról másokat biztattok arra, hogy húzzon el a vérbe. Ez felelőtlenség.

2018. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyéniben mindenhol a legesélyesebbre érdemes szavazni, ha kormányváltást akarsz. Márpedig ha nem lesz kormányváltás, akkor az LMP semmit sem tehet, ahogy eddig sem ért el semmit.
2018. márc. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mices Macus válasza:

Szél Bernike afgános, MigSzol-os külpolitikája vállalhatatlan egy ilyen népvándorlós korszakban.


Szél Berni afgán nemzetbiztonsági kollégája valahogy nem kelti az emberben a biztonságot teremtő politikus benyomását:

[link]

2018. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!