Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan ellenzéki párt,...

Van olyan ellenzéki párt, amelyik nincs ellene a paksi bővítésnek? Van aki ésszerűen belátja, hogy ez jó nekünk?

Figyelt kérdés
Egyetemen konkrétan tanultam az atomerőművekről, megújuló energiaforrásokról, fenntartható fejlődésről és az egyetemi tanáraim, akik az egyszerű embernél sokkal jobban értenek hozzá, mondták, hogy Magyarországon az elkövetkező évtizedekben a legkörnyezetbarátabb módon atomenergiával lehet megoldani az energiaellátást. Emellett a fosszilis energiahordozókat kell minél nagyobb arányban csökkenteni és azoknak helyét megújuló energiaforrásokkal pótolni. A megújuló energiaforrások azonban ennek az országnak az adottságait figyelembe véve önmagukban nem tudnák ellátni az országot. A szélerőművek nagyon hasznosak, napelemből egyre több van szerencsére, geotermikus energia felhasználása is bővül, ami mind szép és jó, de ez nagyon kevés, összességében ezek mind együttvéve is max az energiaellátás 40%-át fogják tudni ellátni az elkövetkező 30 éven belül. A maradék 60%-ot az atomenergia biztosítaná, ezért van szükség a paksi bővítésre. A fideszt egyébként ki nem állható egyetemi professzoraim is ezen a véleményen vannak.

2018. márc. 21. 11:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
LMP.
2018. márc. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
Csak ezek a professzoraid még abban a negáló üzemmódban vannak, amelyik bemenő halmazában az atomenergia is negálva van.
2018. márc. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
31%
Elárulok egy óriási titkot neked kérdező: Paks 2 nem az energia, hanem a mutyi miatt kell. Milyen meglepő, hogy oroszoktól vettünk fel rá hitelt, rebesgetik, hogy olyan technológiát akarunk alklamazni, amit csak az oroszoktól tudunk beszerezni, meg milyen meglepő, hogy Mészáros szerzett egy céget, amivel papíron lehetne ő a kivitelező. Itt nem a környezetbarát technológiákról van felháborodás, hanem a mutyiktól, az eladósítástól, stb.
2018. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
A politikában nem vagyok otthon, nem látok bele, hogy mi megy a háttérben, pusztán szakmai szemmel, energia előállítási szempontból nézem a dolgot. Ami alapján egyértelmű, hogy valamilyen bővítésre szükség van a megfelelő ellátáshoz. Nyilván egy nagy beruházás mindig melegágya a korrupciónak, de ha semmilyen nagyobb beruházásba nem vágtunk volna bele, akkor még most is egy elmaradott 3dik világbeli ország szintjén lennénk.
2018. márc. 21. 13:02
 5/24 A kérdező kommentje:

Az LMP népszavazást akar róla, ennyit tudok, mert ez már annyiszor felütötte a fejét a hírekben.


Nem értek egyet a népszavazással egy olyan témában, amelyben az emberek 99,9% inkompetens (ebbe saját magamat is belesorolom, pedig én tanultam róla, de olyan szinten azért nem értek hozzá, hogy felelősséggel tudnék dönteni róla, még a professzoraim se feltétlen). Hanem van néhány ember az országban, akiknek ez a konkrét szakterülete és nagyon mélyen beleásták magukat, akik a legjobban értenek hozzá, én rájuk bíznám ennek a megvitatását és eldöntését, nem a Mari nénire meg a Józsi bácsira.

2018. márc. 21. 13:09
 6/24 anonim ***** válasza:
39%

Nem lennénk harmadik világbeli ország, az akkor leszünk, hogyha nem kapunk több EUst pénzt (amire Orbánék miatt egyre több esély van).

Itt nem azzal van a gond, hogy egy nagy beruházás magával vonza a korrupciót, itt konkrétan az van, hogy a korrupció lehetősége miatt akarnak csak egy nagy beruházást. Előbb kitalálták, hogy valahogy nyúlni kellene le pénzt, aztán kitalálták Paks bővítését.

Atom energia meg oké, hogy olcsóbb, gazdaságosabb számunkra, de baromira veszélyes is. Az olcsósság meg nem ér annyi veszélyt.

Meg azt nem értem, hogy mindig jönnek azzal nem éri meg a megújuló energia, nem olyanok az adottságaink, stb. Szlovákia legszegényebb régiójában, a gömöri régióban miért éri meg mégis? Pedig ott ugyanolyan adottságok vannak, mégis, ha átkelsz a bánrévei határátkelőn és mész Tornalja felé elég nagy napelem telepeket láthatsz.

2018. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%

Nem a paksi bővítéssel van ezeknek bajuk. Ezeket a vitákat csupán az ellenzék mindenben ellentmondási kényszere szülte.

Fidesz bejelentette, hogy bővíteni szeretné a paksi atomerőművet, orosz segítséggel. Ellenzék reakciói: mér bővíteni, mér Pakson, mér atomerőművet, mér oroszokkal, holott nagyon egyszerű az igazi ok: miért a Fidesz kormány.


Kb ilyesmi történet: - Mit szólnál, ha bővítve lenne Paks? Saját, tiszta energia, olcsón. - Ó, igen, ez nem is rossz ötlet! -De Orbánék akarják ám! - Ja, várjunk csak, akkor nem támogatjuk.

2018. márc. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Már hogyne érné meg. Pusztán arról van szó, hogyha a legintenzívebb ütembe rakjuk tele az országot szélerőművekkel, naperőművekkel stb. akkor is legjobb esetben olyan 40%-át fogja fedezni az energiaellátásnak egy 30 év múlva. Én pont ezeknek a projekteknek a bővítése mellett vagyok, csak nem az atom rovására, hanem a sokkal drágább és környezetszennyező fosszilis energiahordozók helyére.

Értem én, hogy felmerül a gyanú, hogy a maguk szempontjából csak azért vágnak bele, hogy korrumpáljanak, de ez még nem jelenti azt, hogy maga a bővítés energetikailag rossz ötlet lenne. Ennek sokkal több értelme van, mint mondjuk egy stadionnak. Csak azért mert a kormány javasol valamit, még nem feltétlenül hülyeség. Most ha úgy tetszik ráhibáztak egy olyan beruházásra, ami az országnak is hasznára válik, a veszélyessége minimális, a mai modern technológiák mellett mikroszkópikusan kicsi az esély, hogy ebből bármi bajunk származik, csak az ügyeletes rémhírkeltők provokálják ezzel a tudatlan embereket.

2018. márc. 21. 14:05
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A Jobbik és Momentum szokta hangsúlyozni hogy nem az atomenergia ellen van, hanem az ellen van hogy nem tudom hányszor tíz évre titkosították a szerződést.
2018. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#7 Ebben teljesen igazad van, én nem vagyok kormányszimpatizáns, de nem szeretem az olyanokat, akik csak azért mennek szembe valamivel, mert X vagy Y javasolja és közben azt se tudják, hogy miről van szó.

Ezt az egysíkú gondolkodást sem kormányoldalról, sem ellenzéki oldalról nem értem, számomra a jelenlegi pártok között nincs alternatíva egyébként, amelyikre szívesen szavaznék.

2018. márc. 21. 14:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!