Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hasonlítsák össze a...

Miért hasonlítsák össze a jelenlegi kormányt a Kádár-rendszerrel?

Figyelt kérdés

Már többször hallottam, hogy a jelenlegi Orbán-kormányt a Kádár-rendszerhez hasonlítják.


De ha ésszel belegondol az ember, akkor látja, hogy a mostani jobb. Most 4 évente van választás, de akkor 33 évig "uralkodott" Kádár az ország élén anélkül, hogy bármilyen népszavazás lett volna. Másodszor akkoriban életveszélyesen, de mégsem nyilvánosan megfenyegették az "ellenségeket", hogy ne merjenek semmi rendszerelleneset tenni. És akkoriban államilag cenzúráztak mindent, ami a nép kezébe került.


Ma pedig 4 évente van szavazás, csak aki utálja a jelenlegi rendszert az elfelejti, hogy van olyan aki szereti, úgy gondolják az igazi "kormányváltósok", hogy minden egyes magyar utálja a FIDESZ-t. Arra nem gondolnak, hogy valakinek esetleg pont ez jó, amit a kismillió törvényeik miatt jobb anyagi helyzethez jutottak?


Miért nem gondolnak bele, hogy a Kádár-rendszer egy demokrácia mögé bújtatott diktatúra volt, amikor sohasem kérdezték meg, hogy ki legyen az ország élén, mi legyen az országba, bár mindig is a nép nevében beszéltek, de legkevésbé a népakarat lett az első.


Őszintén bevallom, én is a jelenlegi kormányt támogatom több ezer "társammal" együtt, de úgy érzem, hogy aki más pártokra szavaz, az úgy gondolja, hogy Orbánnak nincs támogatója. Bevallom, nekem is elegem van a sok stadionépítésből, szerintem is inkább a kórházakra kellene költeni helyettük, és helyre kellene hozni az oktatást, és én is látom, hogy már minden kicsi dologért Sorost hibáztatják alaptalanul. De néhány ok miatt inkább a jelenlegit támogatom. Csak sokszor úgy érzem, hogy az ellenzék támogatói úgy gondolják, hogy egyetlen egy ember sincs, aki a jelenlegi kormányt támogatja.


Nektek mi a véleményetek erről? tényleg ennyire vakok az emberek, hogy nem veszik észre, hogy mindenkinek más a jobb?



2018. márc. 24. 19:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%

A romantika korszakában jött be a túlzás művészete, azóta az emberek képtelenek normálisan kommunikálni egymással.


A degenerált ellenzékiek azt hiszik, hogy kádár-korszak van és ők a szabadságharcosok, a degenerált fideszesek meg azt hiszik, hogy kádár-korszak van és ők a szabadságharcosok. Kell egy ellenségkép, legyen az Orbán vagy Soros, mindegy.

2018. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

[link]

Kezdésnek ezt olvasd el. Nem az a demokrácia fokmérője, hogy mennyire népszerű a kormány. Hanem a hatalom decentralizáltsága, a különböző hatalmi ágak elválása, és a hatalom gyakorlóinak az ellenőrzése egymás által. Magyarországon jelenleg kicsivel jobb a helyzet, mint a Kádárizmusban, de nem sokkal. A gazdaságot a Fidesz uralja, a médiát a Fidesz uralja, a bíróságok néha-néha megfeddik és jelképesen megbüntetik őket, aztán kb. egy vesszőhibáért százmilliókra büntetik az összes többi pártot, és nyilván a törvényhozó és végrehajtó hatalom maradéktalanul az ő kezükben van. A helyi önkormányzatok hatalmát is igyekeznek magukhoz vonni, amennyire lehet, az egyetemek autonómiáját is ott támadják, ahol tudják, a középiskolák fölött is egyre erősebb a Fideszes befolyás, stb. És ez a centralizáció csak egyre erősebb. Hogy te fideszes vagy, az sajnálatos, de nem befolyásolja sehogy a demokrácia mértékét.

2018. márc. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
én is ezt hiszem már, hogy nem tudnak épp ésszel gondolkozni, hanem a sok "okost" a kampánnyal megvezetik és ennyi is volt
2018. márc. 24. 19:38
 4/18 A kérdező kommentje:

azért van különbség, hogy Kádárék minden csatornát, újságot, könyvet cenzúráztak, és ha nem tetszett nekik, akkor kapott az aki ellenük mert írni.


Most viszont csak felvárásolják a csatornákat, de nem ellenőrzik mindet! Mert ha te lennél pl. az RTL tulajdonosa, nemhiszem, hogy ott bárki is téged merne szidni.

2018. márc. 24. 19:41
 5/18 A kérdező kommentje:
ha ugyan az lenne, akkor ma már se Gyurcsány, se Szél, se Vona nem élne, vagy minimum börtönbe lennének
2018. márc. 24. 19:42
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
És azt mondtam, hogy nincs különbség? Nem, éppen a tökéletes ellentétét írtam: "jelenleg kicsivel jobb a helyzet, mint a Kádárizmusban". De az egészségtelen hatalom centralizáció nem ott kezdődik, hogy kivégzik az ellenzéket. Az a végpontja. Még nem vagyunk a végpontban, csak sokkal közelebb vagyunk hozzá, mint az jó lenne.
2018. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
az igaz. csak azt nem értettem, hogy miért sajnálatos, hogy fideszes vagyok?
2018. márc. 24. 19:50
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Mert a Fidesz rosszul kormányoz, és te ezt támogatod. Szerintem ez sajnálatos.
2018. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
sajnos Facebook-on is azt a logikát veszem észre, hogy "az alkoholista leszólja a szegényt, hogy miért az ingyen kenyérre szavaz"
2018. márc. 24. 19:52
 10/18 A kérdező kommentje:
igen, ezt elismerem, de én sem a sok stadion és a stop-soros miatt támogatom őket, hanem épp, hogy ezeket a hülyeségeiket én is leszólom, de én olyan miatt támogatom őket, amiket akármelyik párt megígérhet.
2018. márc. 24. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!