Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit gondoltok az ország...

Ti mit gondoltok az ország politikai helyzetéről? Érdemes még szavazni? Mit tennétek, hogy jobb legyen a fiataloknak?

Figyelt kérdés

Egy 21 éves egyetemista vagyok, mérnöki pályán tanulok és teljesen analfabéta vagyok a politikához. Ebben szeretnék segítséget kérni a tapasztaltabbaktól, mert úgy érzem, hiába is szavazok bármire, hiszen nagyon egyértelműnek tűnik a választások kimenetele.


Félreértés ne essék, már tudom kire fogok szavazni, megvannak a saját kis érveim, amelyek lehet eltörpülnek a tapasztalt 40-60 éve itt élő emberekétől, de ilyen politika mellett örülök, hogy egyáltalán valamennyire képben vagyok. Egy nagy problémát látok ugyanis, hogy a fiatalokat nem világosítják fel eléggé, nincs összeszedett anyag a politikai tevékenységről, mindent úgy kell kikeresgélni. A szülőkre pedig nem támaszkodhat mindenki. Ez alapvetően nem lenne baj, ha a szavazók tábora nem fele-fele arányban osztaná meg véleményét és a sajtó nem csak az anyagiak miatt jelenítené meg a különböző cikkeit.


Tehát a konkrét kérdésem, hogy szerintetek érdemes-e 2018-ban szavazni?


Én azt látom, hogy most nagyon sok csábító jellegű megmozdulás van a jobboldal felől, amelyek csak felületesek, közben belül ez teljesen másképp megy. Példának felhoznám azt a levelet, melyben a téli rezsicsökkentésről van szó. Első ránézésre teljesen korrekt hozzáállás a kormány részéről, de úgy érzem ez a pénz máshova is mehetett volna, oktatásra, egészségügyre, vagy több gyermekes családoknak, vagy bármire ahol nagyobb szükség van rá.


Ami megint nagyon nem tetszik az a futball pártiság. Remélem érti mindenki, hogy itt nem a játékra gondolok, hanem arra, hogy mi mindent beleölt a kormány ebbe is. És az a rengeteg adónem, amit ember legyen a talpán aki lekövet. Valamint ebben a bevándorlók elleni megmozdulásokban is bűzlik valami.


A Fidesz tehát számomra kétes. A baloldali pártok közül egy ideig a Jobbik tűnt szimpatikusnak, de már ott is van néhány keserű tapasztalatom. Az MSZP Gyurcsány óta nem az én pártom. A többi párt létszámban is alulmarad.


És akkor most kérdem én, hogy egy magamfajta, tapasztalatlan ifjú kire szavazzon, ha még a lehetőségeim is korlátozottak, és azokból is csak a rossz és a még rosszabb közül választhatok?


Nem szeretném elhagyni az országot, de a fenti tényezők egyre inkább arra késztetnek, hogy nyugaton vállaljak munkát, mert itt már jobb nem lesz soha.


2018. márc. 24. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

"A baloldali pártok közül egy ideig a Jobbik tűnt szimpatikusnak," - ezen azért cizellálj még egy kicsit!

Én nem fogok itt hosszú elemzést tartani: én a Jobbikra fogok szavazni, mert még nem égették meg magukat, nem lopták szét az országot - az általuk szorgalmazott bérúnió meg kijelöl egy utat a felzárkózás felé, hogy végre a magyarok nagy része ne nyomorogjon!

Vona jó miniszterelnök lesz!

Sem Karácsony, sem Gyurcsány nem hiteles számomra!

Szél Bernadett is lehetne nyerő, de az LMP még kicsi ahhoz.

2018. márc. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Csak a Jobbik!

Adjunk nekik 1 esélyt, hogy bizonyítsanak!

2018. márc. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Csak a Jobbik!Nincs más esélyünk a gödörből kimászni.
2018. márc. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EagleHUN ***** válasza:
81%

Érdemes szavazni, sőt most lesz csak igazán fontos a minél nagyobb részvétel!

Miért? Mert a narancspárt úgy szerzett 2/3-ot a választásokon hogy a lakosságnak csak kb 15-20 A szavazóképeseknek kb-25%-a szavazott rájuk!

Rendjén van ez így? NEM!


Miért jó az ha az elmúlt 29 év váltópolitikája folytatódna. mszp-fidesz-mszp-f...néha 1-1 segédpárttal az oldalukon... Aztán hol tartunk? Jó volt ez, folytassuk? NEM


Most először lenne esély arra hogy kiszálljunk ebből a ringlispírből!!!


Adjunk a Jobbiknak egy esélyt!


Biztos hogy köztük is lesz akik lopni fognak valamennyit , mindenki ezt csinálja.

De nekik nem érdekük még lejáratni magukat inkább bizonyítani akarnának, mert ez lenne az érdekük hogy tovább is maradhassanak. Vagyis a lopósokat kizárnák megkövetnék maguk közül.

Szóval nem ez lesz a jellemző.


Másrészt már nincs mit ellopni...amit el lehetett a fityesz elvitte...még 4 év a fityesszel és éhen döglünk mindannyian, haza nélküliként...


Ha mégsem a Jobbikot választod akkor is menjetek el szavazni. Még ha direkt olyan pártra is szavaztok ami biztosan nem jut be, legalább a fityesz %-a csökken.


Köszi ha így is döntesz de elmégy szavazni. Így legalább a többiekbe nem rúgsz bele.


Aki nem megy el az kb úgy értelmezhető hogy belerúg a másik 9 millióba...(tesz a fejünkre szó szerint)

2018. márc. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az összes pàrt hasznavehetetlen!

Vèsek ide heljesirasí hbiát is hodj ledjen mibbe belekőttni.

Mert a GYK-n sokaz önjelölt nagyon okos èsa megmondóember.

2018. márc. 25. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Felelős, felnőtt állampolgár vagy, neked kell legjobb belátásod szerint döntened, hogy kire bízod az ország irányítását.


Nem biztos, hogy jól fogsz dönteni, de vállanod kell a következményeit, négy év múlva pedig dönthetsz újra tapasztaltabban.

2018. márc. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is a jobbiknak adok esélyt mint ahogy 4 éve is!! Amúgy tényleg az a legfontosabb hogy sokan minél többen elmenjenek szavazni mert aki nem megy el szavazni az a Fideszt erősíti hiszen nem vesz el tőle szavazatot! Szóval mindenkinek azt üzenem aki bizonytalan hogy menjen el szavazni bárkire kivéve a Fideszre!!! Lehetőleg jobbikra!!!:))

Jobbik 2018 jövünk!!! Le a korrupt aljas maffia kormánnyal!!!!!

2018. márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!