Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem kaptam tájékoztatót...

Ha nem kaptam tájékoztatót arról, hogy hol és mikor szavazhatok, akkor hogyan deríthetem ki, hogy hova és menjek, mit vigyek stb?

Figyelt kérdés
Nem vagyok magyar állampolgár, de 10 éve Budapesten élek. Legutóbb kaptam meghívót, de azóta új állandó lakcímem lett és valamiért most nem jött...

2018. márc. 28. 06:53
 1/5 anonim ***** válasza:
www.valasztas.hu
2018. márc. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Mellesleg, ha nem vagy magyar állampolgár, akkor nem szavazhatsz.
2018. márc. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

4 éve még szavazhattam...

arra nem emlékszem, hogy csak listásra, vagy egyénire, de valamelyikre jogosult vagyok állandó lakcímmel...

2018. márc. 28. 07:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A fenti oldalról:


"Ki rendelkezik választójoggal?

Magyarország Alaptörvénye szerint minden nagykorú (vagyis 18. évet betöltött, vagy annak betöltése előtt házasságot kötött) magyar állampolgárnak joga van ahhoz, hogy az országgyűlési képviselők választásán választó és választható legyen.

Nem rendelkezik választójoggal az, akit bűncselekmény elkövetése vagy belátási képességének korlátozottsága miatt a bíróság a választójogból kizárt."


EU-s választáson viszont szavazhattál, ott mindenki a lakóhelye szerint szavazhat.

2018. márc. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Országgyülési választáson csak a magyar állampolgárok szavazhatnak, az önkormányzati és az Eu-parlamenti választáson mehetnek választani az országban élö minden uniós állampolgár is.
2018. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!