Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ajándékozási illeték eltörlése...

Ajándékozási illeték eltörlése nagy csalásokkal járhat, nemde?

Figyelt kérdés
Ezen már máskor is agyaltam, hogy ha eladok pl. egy robogót 150.e Forintért, akkor ugye adóznom kellene az összegből utána. Mi van akkor, ha ajándékozást írok be, és utána zsebbe kifizeti nekem az összeget? Ez ugyan csalás, de működik nem?
2010. jún. 11. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Járj után a törvénynek! Én ha jól tudom csak családon belül lesz eltörölve, de nem biztos.Amúgy meg ha eladsz egy robogót ugyse adózol belőle, nehéz az ilyenfajta adásvételeket ellenőrizni
2010. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az elképzelés szerint csak egyenesági leszármazottak között lehet ajándékozni adómentesen, eddig csak így láttam a javaslatot.

Ez mondjuk nem tudom, hogy vonatkozik-e házasságra. Ha igen, akkor jönnek majd az egyperces házasságok :)

2010. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyeneságú leszármazottak között lehet csak illeték nélkül adományozni.
2010. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Annyira szeretem mikor valaki az egészből kiragad két szót és aztán lovagol rajta. Nem, a robogódat nem trükközheted oda akárkinek, csak anyádnak-apádnak vagy a gyerekednek illeték nélkül. Ami valljuk be nem hülyeség. Mikor összeszedek a frankón megadóztatott pénzemből valamit, amit a gyerekemnek szánok, akkor még fizessek utána megint, csak mert odaadtam neki? Ez így teljesen jó lesz, hogy egyeneságon nem kell.
2010. jún. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, semmi se változik ettől a gyakorlatban. Rosszul látom?
2010. jún. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem gyakorlatban az változik, ha mondjuk anyám ajándékoz nekem egy lakást, akkor nem kell utána szép kis illetéket fizetni, ami jó.
2010. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Ahogyan már mondták, ez azért összefügg a "vérrel". Nem hülyék ők, ennyi erővel az egész ország ajándékozna :)
2010. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.
2010. jún. 11. 13:28
 9/11 anonim ***** válasza:
12:53: Viszonylag kevesen kapnak a gyakorlatban házikót ajcsiba anyuciapucitól. Arról nem beszélve, hogy ésszerűbb, hogy az ilyesmi "a családé", akkor is, ha szétrebbentek már a fiatalok. Ha fater hozzádvágja a robogóját, de az árát elkéri, az is családi ügy. Legalábbis nem adóügy kéne legyen. Kisebb tragédia ez, mint pl az, hogy ha ugyanaz a fater begorombul kissé, anyut meg-meglegyinti, a gyerekeket nemigen, akkor hasznavehetetlen a törvény a helyzet rendezésére, merthogy az tényleg családi ügy törvényesen.
2010. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Volt egy ismerősöm, akinek az édesapjának a nevén volt a házuk. Mikor meghalt a családnak fizetnie kellett azért a házért amiben felnőttek a gyerekek, stb... Ez egy vicc volt!
2010. jún. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!