Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért a fiatalokat...

Sokan miért a fiatalokat hibáztatják azért, mert többségük diplomát akar? Miért nem a munkaerőpiacot?

Figyelt kérdés

Az a nagy helyzet, hogyha nem akar valaki gyártósori biodroid lenni, akkor elmegy felsőoktatásba és elvégez egy műszaki,gazdasági szakot.Legalábbis, ha átlagos képességű, ha azon felüli, akkor természettudományosat.


A munkaerőpiac így alakult Magyarországon, de ezért nem feltétlenül a munkavállalók a felelősek.

Magyarországon, a diploma a beugró egy normális állásért, nélküle az önéletrajzod az első szűrésen megy a kukába.



Nyugat-Európában annyi a különbség, hogy ott vannak középfokú végzettséggel is betölthető jó állások, ahol jó a fizetés, rugalmas a munkaidő,szellemi munka, ahol gondolkodni is kell és nem csak excel táblázatokat tölteni...stb


Magyarországon viszont utóbbiból nagyon kevés van, a leggyakoribb a két véglet, sori összeszerelő vagy diplomás mérnök/kontroller/beszerző....stb


2018. márc. 30. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
De, a munkavállalók a felelősek. Ugyanis a munkaerőpiac nem csupán úgy létezik magától, hanem a munkavállalók alakítják olyanná, amilyen. Te meg azt próbálod sugallni, hogy a munkaerőpiac az olyan mint a Nap az égen, és az embernek alkalmazkodni kell hozzá, vagy árnyékba megy, vagy kifekszik napozni, stb. Hát baromira nem.
2018. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Az a szomorú valóság, hogy aki elmegy és elvégez egy műszaki/gazdasági szakot, az a diploma pont arra jó, hogy kb. gyártosori biodroidnak, vagy valami egyéb egyszerű munkára fölvegyék, aminek köze nincs a végzettséghez. Jelenleg olyan mértékű túltermelés van a közgázos diplomákból(én is azt végeztem most úgyhogy tapasztalatból tudom), hogy az ott végzettek 90% nem a szakmában helyezkedik el, mert ennyi közgazdászra nincsen szükség. Ezek a diplomák kb. annyi előnyt jelentenek, hogy azokra az állásokra fölvegyenek ahova amúgy középfokú végzettség elélg, mert előnyt élvezel a nem diplomásokkal szemben. Az a szomorú valóság, hogy a munkaerőpiac teljesen telítve van közgazdászokkal, az évfolyamtársaim közül 2 ről tudok, akinek sikerült szakmában elhelyezkedni, az egyik az apja cégénél, a másik meg a nagybátyjánál.
2018. márc. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

" hanem a munkavállalók alakítják olyanná, amilyen."


Biztos vagy ebben?

Ha így lenne, akkor most rengeteg lenne a diplomával betölthető állások száma.


Én közlekedésmérnökként végeztem , az ország fejlett részén lakom, boldogulok az angollal, mégis 3 hónap volt, mire találtam normális állást.

2018. márc. 30. 11:08
 4/16 A kérdező kommentje:

2#


Amit te tapasztalsz, azaz ország fejletlen gazdasági struktúrája miatt van, még nem volt képes alkalmazkodni.


Mellesleg, én nem így látom.Sok álláshoz kivan írva, hogy gazdasági vagy műszaki felsőfokú.

2018. márc. 30. 11:10
 5/16 anonim ***** válasza:
22%

Mert aki nem főiskolát meg egyetemet végez az a gyártósoron fogja végezni?

Elég szűk látóköröd van!

2018. márc. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A munkaerőpiachoz kell alkalmazkodni. Most például hiány van betanított és mezőgazdasági munkásokból. Meg kell tanulni fejni, meg kacsát tömni, ha arra van igény. Ha kimész Ausztriába ott is csak WC-t fogsz pucolni, mert az osztrákok felsőbbrendűek hozzánk képest és mi csak egy szolganép vagyunk. Vagy informatikusnak, méröknek kell tanulni, nem jogásznak, közgazdásznak, mert azok labdába sem rúgnak az osztrák munkaerőpiacon.
2018. márc. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

5#

Az esetek nagy részében igen.


Ha megnézem a volt gimnáziumi osztályomat, akik nem végeztek felsőoktatásban, azok közül sokan gyártósoron dolgoznak,kisebb részük talált valami adminisztrátori pozíciót és csupán két ember, aki többre vitte, mivel ők IT fejlesztés területén dolgoznak.

2018. márc. 30. 11:16
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Megjött a diploma troll, aki minden héten kiírja ezt a kérdést, minden héten elmagyarázzák neki, hogy ez nem így működik, aztán kiírja újra és újra és újra...

(régebben amúgy nem műszaki menedzser voltál?)

2018. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Mellesleg, én nem így látom.Sok álláshoz kivan írva, hogy gazdasági vagy műszaki felsőfokú."


Meglehet, de tudod hányan jelentkeznek 1 ilyen állásra? Legalább 450-en és akkor még finoman fogalmaztam, aztán lehet, hogy csak hivatalból írták ki mert már eleve eldőlt, hogy apuci fia ,rokona,sógora,barátja kapja meg az állást. Te meg már hónapok óta várod hogy visszaszóljanak, de még egy emailt is b a sz nak küldeni, mert le vagy szarva.


Középfokú végzettségnek megfelelő , gyatra állami szférás, exceltábla töltögetős rabszolgamunka, ez jelenleg a max egy diplomás számára Magyarországon, ha nincs protekciója, vagy nincs benne abba az 1%-ba akinek q r va nagy mázlija van. Vagy kidolgozta a belét egyetem alatt, hogy egy szakmai meló kínkeservesen összejöjjön.


Nem véletlenül mennek a diplomás fiatalok is nagy számban külföldre.

2018. márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
De akkor leírom a sztenderd válaszom: több kedvezményt, korkedvezményes nyugdíjat, kisebb munkaidőt, jobb fizetést kell adni az alacsonyabb végzettségekhez, mint most, máris nem lesz olyan nagy a diplomás túlképzés, ha azt látja, hogy ugyanolyan jól él szakmunkásként mint dipisként.
2018. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!