Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értek a választási rendsze...

Nem értek a választási rendszerhez, de az megtörténhet hogy a Fidesz lesz a nyerő de nem lesz meg a többségi szavazata (50% felett)?

Figyelt kérdés
Ha igen, koalázik majd? És várhatóan ki az esélyes "menyasszony"?
2018. ápr. 2. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
igen történhet ilyesmi
2018. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

és jobbra fog kacsingatni vagy "balra"?


erről valakinek van sejtése?


mondjuk a Fidesz eredeti testvárpártja az MSZP, nem lepődnék meg egy Fidesz + MSZP koalíción, de annyira nem vagyok képben ez ügyben...

2018. ápr. 2. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fidesszel "elvileg" senki nem akar összeállni semmilyen helyzetben. Aztán hogy egy ilyen szituációban ki bizonyulna gerinctelennek, azt nem tudom megmondani neked. Remélem senki.
2018. ápr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges kissebségi kormányzás is, bár az nem vezet sehová végülis válság lenne a vége
2018. ápr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Ehhez 32-33% alatti listas szavazatarany kell. Ez csak extrem magas reszvetel mellett jön ki. (74-75% felett)

Ebben az esetben majd megvesznek/zsarolnak maguknak par kepviselot.

2018. ápr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Én reménykedek benne, hogy a Jobbik-LMP együtt többet szerez és ők fognak kisebbségben kormányozni, ha már az lesz (bár megnézném, hogy boldogul a Fidesz kisebbségben, mert ugye akkor dolgozniuk is kéne).
2018. ápr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

# 6/6 Időpont ma 23:01


Itt mindenki azt reméli, én biztos vagyok benne hogy lesz meglepetés az eredményekben, de nem raknám fel a házat a Jobbikos győzelemre...


Közvéleménykutatók pofára esnek, mert egymástól extrém módon eltérő eredmények vannak, nem tudom felfogni, hogy lehet egyidőben a Fideszt 62%-ra és 36%-ra mérni...

2018. ápr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem, jelenlegi választási rendszerben ez elképzelhetetlen.
2018. ápr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Legrosszabb esetben lehet Fidesz-LMP koalíció is.
2018. ápr. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!