Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy és mi alapján zajlik egy...

Hogy és mi alapján zajlik egy közvéleménykutatás, és miért tekintik szentírásnak? + Valaki közületek vett már részt ilyen közvéleménykutatásban? Mennyire gondoljátok megbízhatóra ezeket?

Figyelt kérdés
Se engem és soha még egyetlen távoli ismerősömet se kérdezték meg arról hogy kire szavaz, és a saját településemen se hallottam senkitől se hogy bárkit megkérdeztek volna (pedig rengeteg embert ismerek és a pletykák úgy terjednek mint a futótűz, ám ennek ellenére találtam tized százalékig pontos összeállítást is több közvéleménykutató intézettől, konkrétan a 0-ra alapozva!

2018. ápr. 5. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Most megint jön, hogy mennyire hiteltelenek a közvélemény kutatók.


Csak ez ott bukik meg, hogy az esetek 90%ában bizony hibahatáron belül, de eltalálják a várható eredményt.


Például hiába ismerek több LMP és Jobbik szimpatizánst mint fideszest garantálom, hgy nem az LMP-Jobbik fog kormányozni a következő négy évben.

2018. ápr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a közvéleménykutatók nagyon mellélőnek, akkor nem fogják őket komolyan venni a következő alkalommal, úgyhogy nekik is érdekük, hogy megbízható adatot közöljenek. Kivéve ha valamelyik párt zsebében vannak. Minden nagyobb párt zsebében, van legalább egy közvéleménykutató intézet, ami nekik tetsző adatokat közöl.
2018. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem az elmúlt negy évben, ketszer hívtak, ezért nem gondolom, hogy "0- ra alapozva" közölnék a közvélémenykutatások eredményét. Ráadásul, négyévente vannak választások és azért többnyire, nem szoktak nagyot tévedni.
2018. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. a közvéleménykutatást csak az tekinti "szentírásnak" akinek éppen előnyös az eredménye.

Maguk a közvéleménykutatók az elsők, akik kihangsúlyozzák, hogy egy kis mintán végzett felmérés csak arra jó, hogy változásokat, irányultságokat mutasson be.

Pl. azt nem fogja megmondani ki nyeri a választást, csak azt, hogy a VÁLASZOLÓK közül mennyien MONDJÁK, hogy erre vagy arra a pártra fognak szavazni.

Aztán vagy elmennek szavazni vagy nem, vagy oda szavaznak, vagy nem.


2. Engem már kérdeztek, egyszer 25 évvl ezelőtt személyesen és egyszer vagy 10 éve telefonon.

A közvéleménykutatás kérdéseinek csak egy része volt a pártról, politikáról szóló, a nagyobb része a reklámokról, háztartásunk vásárlásairól, üdülési szokásokról szólt.

Gondlom 3-4 cég megbízását egyszerre végigkérdezték.

2018. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha egyetlen ember se írta volna hogy részt vett politikai közvélemény-kutatáson akkor nyilvánvalóvá vált volna hogy ez egész kamu, így viszont elgondolkodtató, bár egy határozott embert ilyen dolog el nem téríthet az akaratában.

2018. ápr. 5. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:
A közvéleménykutatók mondták, hogy általában a megkérdezettek 30-40%-a nem hajlandó elárulni,melyik pártra fog szavazni, de ez az arány most 80% körül van, tehát öt emberből egy hajlandó válaszolni. Hogy lehet így megbízható az eredmény? Vásárhelyen is mekkorát koppantak!
2018. ápr. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!