Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem érzitek úgy, hogy sok...

Nem érzitek úgy, hogy sok ember nem vállalja a felelősséget a saját életéért, ezért mindig valaki mást hibáztat, jelen esetben a FIDESZ-t?

Figyelt kérdés

Úgy ahogy a FIDESZ azért, hogy elterelje az ország problémáiról a figyelmet, ellenségképeket gyárt (pl Soros), ugyanúgy a sok panaszkodó ember ahelyett, hogy dolgozna a saját életén, hogy jobban menjen a szekér, a kormányt hibáztatja állandóan.


Nem vagyok FIDESZ-es, nagyon sok dolog irritál velük kapcsolatban, nem örülök a 2/3-nak, bár kormányváltást se szerettem volna, mert gyűlölöm az MSZP-t, a DK-t, nem hiszek egyáltalán a Jobbik-ban, és az LMP-t se szeretem. Annak örültem volna a legjobban, ha az ellenzéki pártok együttvéve kb ugyanannyi (vagy egy nagyon kicsivel több) mandátumot szereztek volna, mint a FIDESZ, viszont attól, hogy nem így történt, még nem sírok és panaszkodok, hogy húzok ki külföldre, nem írok ki olyanokat facebook-ra, hogy "nemzeti gyásznap" meg hasonlók.


Szerintem az egyik nagy hiba az, hogy a pártok túlzásba viszik az ígérgetéseket. Megígérnek minden jó dolgot, a FIDESZ is ígérte amíg nem volt hatalmon, hogy az embereknek szimpatikus legyen, most az ellenzéki pártok ígérik, úgy se tartanák be ha nyernének, jobb is hogy nem nyertek (főleg a Jobbik meg a DK fletóval az élen), na mindegy. A lényeg, hogy nagyon szép dolgokat ígérnek a pártok, ez mindig így megy, de valamiért a magyar ember annyira naív, hogy ezeket túl komolyan veszi. Szinte már elvárják, hogy az állam csináljon nekik karriert, az oktatást fejlesztenék olyanok, akik fél órát nem tanultak még életükben, stb... A másik kedvencem, mikor Orbánt kommunista diktátorokhoz hasonlítják olyanok, akik nem éltek kommunizmusban (Kádárt hagyjuk, mert az nem is volt igazi kemény kommunizmus, de más országokban volt sokkal rosszabb is). Én sem éltem kommunizmusban, nem is hasonlítok senkit komcsi vezérekhez. Az tény, hogy bebiztosították maguknak a hatalmat, de azért milyen jó dolgunk van, lehet bulizni, lehet disznót vágni, van internet, lehet tanulni, vannak lehetőségek. Hátrányba kerülhetsz, ha kormányellenes vagy, ez engem is nagyon zavar, de mégse fog elvinni a fekete kocsi, szidhatod a FIDESZ-t facebook-on, gyk-n, stb..


Persze lehetne jobb is, de szerintem itt nem csak politikai változás kellene, hanem a panaszkodóknak egy pszichológus, vagy lehet még jobb lenne, ha egy pár napig kipróbálnák milyen valóban rossz körülmények között élni. Utána biztos pozitívabban látnák a dolgokat, és meg látnák a jó lehetőségeket még a sz.rban is.


Én is fiatal vagyok, és megint mondom, nem szeretem a FIDESZ-t (még mielőtt elkezdi valaki mondani) se, meg a többit se, de szerintem egy kicsit elkényeztetett ez a generáció, sokan másoktól várják el a segítséget, ha valami nem jön össze, akkor meg inkább elfutnak, ergo nem megoldani akarják a problémájukat önerőből, hanem elfutnak előle, vagy a politikusoktól várják el, hogy megoldjanak mindent.


A másik dolog, hogy sokan csalásról beszélnek. Arra alapozzák, hogy a legtöbb ismerősük utálja a FIDESZ-t. Lehet volt csalás, nem tudom, de ha annyian utálják a FIDESZ-t, hogy nem jönnek össze nagyobb tüntetések, amiken többen vannak, mint pl Orbán ünnepi/évértékelő beszédein. Mégsem utálják olyan sokan, vagy nem utálják eléggé? Vannak ilyen-olyan tüntetések, de Gyurcsány idejében azért durvább volt egy kicsit.


Én is szívesen kimennék külföldre, de nem azért mert itthon olyan rosszak a lehetőségeim, meg olyan rossz az élet (pedig csak középosztálybeli vagyok), hanem egyrészt kalandvágyból, másrészt azért, mert irritál a sok panaszkodó, életképtelen ember, aki azt hiszi, hogy mindenkinél jobban ért a dolgokhoz, pl a politikához, focihoz, stb... Teli van ilyennel az ország, aki ha nem pont ugyanazt gondolog, mint ő, akkor hülyének néz, semmiben vesz, és kioktat, hogy az nem úgy van, mert te biztos infoból tudod hogy van. Mondjuk ilyenkor szidom magam, hogy minek olvasom el, amit a sok okos írogat a facebook-on, minek nézek politikáról szóló videókat, stb... amikor hasznosabban is tölthetném az időt, dolgozhatnék azon, hogy jobban éljek, és örülhetnék, hogy milyen jó nekem, hogy az életemet fejlesztem úgymond, míg a sok birka szidja egymást facebook-on, meg gyk-n. Na, pl ezt a kérdést is kár volt kiírni, csak az időmet vesztegetem, úgyse győzök meg ezzel senkit, max azt érem el, hogy valaki szidni fog, valaki egyetért, de a vélemények úgyse változnak, az hogy leírom a véleményem, nem fog semelyik panaszkodóból életrevaló embert csinálni.


Na megyek is, elnézést a helyesírási, fogalmazási hibákért, annyit írtam, hogy nincs kedvem átnézni az egészet.



2018. ápr. 9. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Igaz hogy mindenki másban keresi a felelősségét a saját szar életéért :)

Vagy a kormanyt vagy a szomszed Pista bacsit.

Sok ismerosom van aki inkabb kereget minthogy elmenjen dolgozni es fiatalok huszon evesek

2018. ápr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
54%
Szerintem egész jó dolgokat írtál, igazat adok :D
2018. ápr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy az oktatást tényleg fejleszteni kéne, nekem az első dolgom az lenne, hogy bevezetnék valami olyan órát, ahol arra tanítják a diákokat, hogy lehetnek eredményesebbek a saját életükben. Én azt vettem észre, hogy aki mások hibáztatása helyett önkritikát gyakorol, képes belátni, hogy ő felelős elsősorban a saját életéért, annak valahogy jobban mennek a dolgai, mint annak, aki mindig csak kifogásokat keres. Az első típus valahogy kevesebbet foglalkozik politikával, van véleménye, de nem erőlteti rá senkire, nem szidja a másik embert, ha az másképp gondolkozik. Én így látom.
2018. ápr. 9. 18:58
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Oktatásban nem lesz változás. Magyarországon a munka továbbra is csak a gyártósori összeszerelés a német multinál jelenti. Az oktatás erre fog felkészíteni. Hogyan nyalj be a főnöknek, hogyan viseld el, hogy egy zsarnok parancsolgat, hogyan viseld el a monotonitást, robotmunkát stb.
2018. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Nem szar az életem, az átlaghoz képest bőven jól élek, mégsem szavaztam a fideszre. Gusztustalannak tartom, amit művelnek, és itt nem elsősorban a kormányzásukra gondolok, hanem a kommunikáció, médiára, kampányra. Agymosás felső fokon, az emberek nyílt hülyének nézése. Hab a tortán a haverok, rokonok nyílt kitömése, és hogy nem veszik a fáradságot arra sem, hogy titkolják.
2018. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Értem, amit mondasz, de hiába törődnél a saját életeddel, ha felülről ellehetetlenítik. Pl. szüleim évekig fizették szorgosan a magánnyugdíjpénztárat, majd jött Viktorunk és fél kézzel szétbarmolta. Pedig anyámék magukkal és a jövőjükkel szerettek volna foglalkozni azáltal, hogy gondoskodnak az idős éveikről, erre tessék.
2018. ápr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, jogos amit írsz, nem is a FIDESZ-t dicsérem, hanem a panaszkodó embereket szidom. :)
2018. ápr. 9. 20:16
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó helyett utolsó előttit akartam.


Utolsónak pedig:


Nem nagyon értint engem az a dolog, nem is értek hozzá, egy másik, régebbi kérdés alatt találtam egy választ:


"Ez nem jogosság kérdése hanem a szükségé!


A Gyurcsány kormány 8-10% alapkamaton mozgott és a pénzbőségnek köszönhetően dőltek a befektetések a magyar állampapírokkal kapcsolatban. Ez azt eredményezte hogy a Ft sokkal magasabban jegyezve lebegett mint maga a gazdasági teljesítmény ezt indokolta volna.

Amikor a befektetők látták hogy szarban vagyunk de egyből az IMF megfogja a kezünk és mi egy csettintésre mindent teljesítünk, akkor sem álltak el a vételtől, de csak 10% ra voltak hajlandóak befektetni. És itt lépett be a világválság. Amíg nem érezték a súlyát hiszen a hitelminősítők is nagyon nagyon rossz előrejelzéseket adtak, addig igaz magas kamatokra de hiteleztek minket.

De ekkor jött valami ami alapjában megrengette a rendszert és a bizalmat. A Lehman Brothers bedőlése.

Ekkor a piacok teljesen kiszámíthatatlanná váltak és a befektetők semmibe nem akartak befektetni, nem hogy egy agyig eladósodott elméletileg 7-8% felett nem is kigazdálkodható 10% os alapkamatú országot. Mivel megszűnt a pénzcsap, a Ft roham szerűen vesztett a lebegtetett értékéből és ahogy minden hasonló esetben nem az értékén állt meg hanem túl lengett a piaci és befektetői folyamatok tehetetlensége miatt.

Az az, ha akkor nem szed elő Orbán valami azonnal mobilizálható likviddé tehető eszközt ami a várható (a deviza ingadozás miatt) bekövetkező GDP arányos államadósság emelkedése előtt nem húzza le az adósság szintjét akkor 85-90% között találtuk volna magunkat ami = a csőddel. Hiszen még a Bajnai IMF tartozását el sem kezdtük kifizetni. Az az = Görög helyzet. Adósság spirál.

És ugye lehet hogy egyszeri bevétel volt de nem is volt más célja. Ez is egy hatalmas demagóg politikai szöveg.

Hiszen azonnal kellet a pénz, és hiába példálóznak strukturális lefaragásokkal, azok csak 1-2 év múlva hoznak hasznot a bevételi oldal csökkenésével, de az sem hogy likvid pénzt. Viszont arra pontosan jó volt hogy levegőhöz jusson az ország és strukturálisan is alakuljon illetve a külön adók segítségével stb stb a bevételeit is fokozva már fenntarthatóvá tegye a folyamatokat.



Nem volt jogos, de azt is tudni kell hogy kinek kell valójában megköszönni az elkerülhetetlen meglépését!"


Nem tudom, lehet hülyeség, de sokan mondták anno, hogy Gyurcsányék olyan dolgokat csináltak, amikor kormányon voltak, amiket nem lehet úgy helyrehozni, hogy valakiknek ne fájjon. Nem tudom, tényleg nem nagyon értek az ilyen dolgokoz, csak bemásoltam ide, hátha neked mond valamit.

2018. ápr. 9. 20:23
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezt írta egy lány:


"Nem szoktam ilyeneket kiírni. Sőt, még semmit nem írtam ki Facebookra. Soha. Azt sem tudom, mi a franc értelme van, hogy kiírom most, de ma egyszerűen kikívánkozott belőlem. Szóval egy Luca féle kora reggeli poszt következik.


22 éves vagyok.

A húgom 14 évesen már megmondta, hogy elmegy innen. Ennek 5 éve. Jövőhéten Skóciába megy megnézni az iskolát, ahova kapott ajánlatot. Szeretnénk támogatni ebben, de a szívünk szakad bele, hogy elmegy.


22 éves vagyok.

Anyukám óvónő, méghozzá kiváló. Egyedül nevelt fel minket. Rohadt keveset keres, de ebbe beletartozik a családi pótlék. Aki nem tapasztalta, fogalma nincsen, hogy az egyik legkeményebb munkával keres ennyit. Májustól csökken a fizetése 13.000 forinttal, mert a húgom is leérettségizik. Elveszti a családi pótlékot.

Mikor azt kell mondania a nagyobbik lányának, hogy májustól nem tudja támogatni őt, emiatt a potom 13.000 forint kiesés miatt, mert ő is csak tengődik, mindig látom rajta, hogy kicsit összetörik a szíve.


22 éves vagyok.

Két hónap, és megkapom a diplomámat. Óvó néni leszek én is. Az állam, (HA kaptam) 8000-el támogatta a tanulásomat/félév. 8000 forinttal. Ha minden jegyem kitűnő lett volna, 20.000 forint a maximum, amit kaphattam volna. Sok külföldi barátom van, akiknek, mikor ezt elmondom, ráfagy a mosoly a képükre. Sajnos nem hiszik el. Igazából én sem.


22 éves vagyok.

Szeretnék óvónő lenni, minden nyűgével, és az államnak köszönhető szivatásával együtt, szeretnék az lenni. Csodálatos szakma, és szeretném szeretni: de nem fogom tudni.


22 éves vagyok.

Szeptembertől, gyakornokként, 2 évig, 120.000 forintot fogok keresni. Budapesten ez egy szoba ára. De én nem szeretném a 100%-át oda adni a fizetésemnek azért, hogy legyen tető a fejem fölött. Végül is, ennem is kéne. Vagy valami.


22 éves vagyok.

Szeretnék egy lakást. Nem nagyot, mindig a kis lakásokat szerettem, a 30nm tökéletes lenne. Azt hiszem, nem kérek sokat. Ha szeretném, hogy felnőttként saját tető legyen a fejem felett, 22 évesen fel kell hitelt vennem, ami 40 éves koromig a nyakamon lesz. Jobb esetben. És a 120.000-ből majd a 160.000-ből kéne fizetnem a törlesztőjét.


Én ezt nem akarom. Meg nem is tudom.


22 éves vagyok.

Kinéztem egy kávéfőzőt egy hónapja, de nem tudtam megvenni magamnak. Mondom egy kávéfőzőt. Nem autót, nem gyémántékszert, nem egy 26. táskát: egy kávéfőzőt.

Szóljatok, ha sokat akartam.


22 éves vagyok.

Terveznem kéne a jövőmet.

De nem tudom. Mert itt nincs olyanom. Nem látom magam előtt, sosem láttam. Ez pedig megijeszt. De nagyon.


22 éves vagyok.

Pár év, és szeretnék családot. Imádom a gyerekeket, mindig is akartam családot.

Hogy itthon-e? Szeretnék, ez a hazám, ezt a nyelvet beszélem. De nem fog megtörténni.


22 éves vagyok.

Terveznem kellene, alakítanom az életem, fixálni a jövőmet, emellett pedig élveznem az élet egyik legjobb időszakát.

DE NEM TUDOM.


22 évesen ugyanis nem látom a jövőm.


Mert az én hazámban, itt, Magyarországon, nincs jövőképe egy 22 évesnek, aki nemsokára megkapja a diplomáját a kezébe. Ami manapság semmit sem ér itthon.

Mert az én hazámban napról-napra él azaz ember, aki becsülettel dolgozik.

Mert az én hazámban vegetálunk.

Mert az én hazámban a 2 felnőtt csak úgy tudja magát eltartani, ha egymásra támaszkodik. Ha nincs egy párod, haverod, akárkid, akivel közösen osztozol a költségeken; 22 évesen mehetsz vissza anyádhoz: aki már szintén nem tud eltartani, mert önmagának is alig jut.

Mert az én hazámban egy friss diplomás nem akar elhelyezkedni a saját végzettségében, amit ő választott anno, hiszen ezt szerette volna csinálni. Nem akar családot. Nem akar: JÖVŐT.


Mert az én hazámban, egy kávéfőzőről csak álmodni lehet.


Remélem, külföldön majd vehetek egyet."


Néhány komment:


"nézd meg már az adatlapját mi mindenre telik neki, Ausztria, síelés, balaton sound. majd még megsajnálom a kis ringyót."


A ringyózás mondjuk csúnya volt, egy másik komment viszont nagyon tetszik:


"Engem soha nem támogatott anyagilag senki. Sokkal nehezebb körülmények között kellett eltöltenem mind a tinédzser, mind a fiatal felnőtt koromat. Diplomáról és albérletről csak álmodozhattam, hiszen dolgoznom kellett. Pedig jó munkahelyem volt, de a fizetés nevetségesen kevés, a nem normális apámmal kellett együtt laknom és a kiskorú testvéremre vigyázni valahogy. De én soha senkinek erről nem beszéltem, soha nem szidtam a kormányt mert NINCS KÁVÉFŐZŐM, még csal azért se szídtam őket, mert nem segítettek amikor az apám kizárt a lakásból vagy magára költötte az anyám halála miatt járó segélyeket. Nem tudom biztosan, hogy tényleg szabad-e a kormányt szídni, azért mert valaki nem tud együtt élni a valósággal és nincs ereje és akarata, hogy váltiztasson és jobbá tegye. A szavazásra elmenni az semmi. Változtatni míg egy zsarnok elnyom az a valami. Ha járt főiskolára megismerhette, hogy soha sem a gyáva menekvő emberek tették jobbá a világot. Vajon milyen példát fog mutatni a bátor skót embereknek?"

2018. ápr. 9. 21:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Jaj de jó, hogy az egészből csak az jött le, hogy a lány egy kávéfőzőért áhítozik.

Az, ami az elején van ugye, az semmi. Az óvónő édesanya. Mondd már meg, hogy azon hogy változtasson önerőből? Oké, elmehet másik szektorba, de nem ezért tanul valaki 3-5 évig, hogy utána ne abban a szakmában dolgozhasson. Az óvónők mindegyik óvodában ugyanannyit kapnak, mivel közalkalmazotti bértábla van.

2018. ápr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!