Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik azt mondják, hogy értelmi...

Akik azt mondják, hogy értelmiségiek nem szavaznak a fideszre, azok mivel magyarázzák, h Budapesten pont az kerületekben értelmiségi kerületekben nyert a fidesz?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat hallom, hogy a szegényebbek, tájékozatlanok, elmaradott térségek lakói szavaznak csak a fideszre, az értelmiségiek meg biztos nem.

Na mármost Budapesten ahol nyert a fidesz: 12,2,3(kertvárosi része),16,17,11(egy része) azok pont a gazdagabb, kertvárosi részek, ahol jórészt értelmiségiek laknak, a 12 kerületben van arányaiban a legtöbb értelmiségi az egész országban.

Ahol az MSZP erős volt azok pont Budapestnek a panelprolik lakta részei, Óbuda,Békásmegyer, Albertfalva,Csepel,Soroksár,Kőbánya,Kispest,Pesterzsébet,Újpest...Nem épp arról híresek, hogy hemzsegnének az értelmiségiektől.


2018. ápr. 12. 21:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%
En tanar vagyok, de en is a fideszre szavaztam, ahogy a kollegak közül is szinte mindenki, meg a mernök battyam, meg a bironö nagynenem is
2018. ápr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%
én is tanár értelmiségi vagyokk oszt nalunk is mindenki á fideszre szavazot
2018. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%
Mérnök vagyok a nejem menedzser és fidesz...
2018. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
1001-szer túl volt tárgyalva hogy az úgy nevezett "demokratikus ellenzék" ezekben a körzetekben is erősebb volt a Fityisznél, csak egymásra indították a jelöltjeiket, és ez megosztottságot szült, így az általad említett térségekben a Fidesz pár %-os előnnyel nevető 3.-ként nyert. 1 fordulós rendszerben teljesen értelmetlenek az egyéni választások. Pont arra szolgált volna a 2. forduló, hogy az LMP, Momentum és egyéb mutyi jelölteket távolítsák el a versenyből, és csak esélyes jelöltek között kelljen választani.
2018. ápr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
42%

azok laknak ezekben a kerületekben akiknek a Fidesz a zsebét tömi!


ennyi!


és ennyit az értelmiségről!

2018. ápr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ez nem így működik, hogy az LMP MOmentum jelöltek %-át autómatikusan hozzáadod az MSZP_hez. Kétlem, hogy az LMP,Momentum szavazók nagy része szavazna az MSZP-re vagy a DK-ra, ennyi erővel a fideszre is szavazhatnak.
2018. ápr. 12. 21:56
 7/23 anonim ***** válasza:
29%
#5 vagyok, akiknek jó a mutyi, az 1 kulcsos adó stb....
2018. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ez nem így működik, hogy az LMP MOmentum jelöltek %-át autómatikusan hozzáadod az MSZP_hez. Kétlem, hogy az LMP,Momentum szavazók nagy része szavazna az MSZP-re vagy a DK-ra, ennyi erővel a fideszre is szavazhatnak.
2018. ápr. 12. 21:56
 9/23 anonim ***** válasza:
54%

# 6/7 Időpont ma 21:56


Az már nem fog kiderülni, hogy ők kire szavaznának, mert nincs 2. forduló, mert eltörölték.



-Budapest 10-ben amit mértek: MSZP 31, Együtt 4, LMP 13, Momentum 5, Jobbik 13, Fidesz 32.

-Visszalépésekkel ami lett: MSZP 48, Fidesz 36, Jobbik 10.


-Budapest 15-ben amit mértek: MSZP 27, Együtt 4, LMP 16, Momentum 4, Jobbik 17, Fidesz 32.

-Visszalépésekkel ami lett: MSZP 46, Fidesz 39, Jobbik 11.



Lehet látni, hogy a visszalépések az MSZPt jóval nagyobb mértékben segítettek, mint a Fideszt, átlagosan 3x szavazó ment az MSZP-hez, 1 pedig a Fideszhez a jelölt nélkül maradt pártokból.


Az LMP, Dk, Együtt javára történő visszalépésekről is hasonlót lehet elmondani.

2018. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Ezek nem értelmiségi kerületek. A panelprolik persze,hogy a maszopra szavaznak.

Értelmiségiek körében az MSZP a legelutasítottabb szerintem, én legalábbis egy értelmiségit sem ismerek, aki rájuk szavazna. A momentumos lmp-s ismerőseim is előbb szavaznának a fideszre, mint az mszp-re.

2018. ápr. 12. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!