Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal szempontjából...

A baloldal szempontjából mennyi értelme lenne a választási törvények módosításának?

Figyelt kérdés

Tehát jelenleg a baloldalnak a listás szavazás az érdeke. Ha jövőre az egyéni szavazás lesz az érdeke akkor majd nyilván azért fognak tüntetni hogy azt vezessék be!


Node jelenleg mennyi értelme van megváltoztatni a választási rendszert tekintve, hogy a jobboldalnak egy listás szavazás esetén is van kb. 70%-a, a baloldal meg a kis 30%-ával listás szavazás esetén is mehet a sunyiba!


Nyilvánvaló, hogy egy listás szavazás esetén a Jobbik nem lépne koalícióra Gyurcsánnyal hiába is próbálja ezt sugallni a média! Ez ismerve a nemzetközi viszonyokat egyszerűen képtelenség lenne ill. végzetesen instabil politikai viszonyokat eredeményezne Magyarországon.


2018. ápr. 15. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Gyurcsány be is vallotta, hogy instabilitást akar, ez a célja. Ennyi.
2018. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen módosításra gondolsz. Például a 2010 előtti rendszerben a baloldal erősebben lenne képviselve a parlamentben, hiszen több mandátumhoz jutott volna. Egyéni jelöltek szintjén is.
2018. ápr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2


Mint írtam a listás szavazásra gondoltam. (csupán 4x írtam le...)


Ez lenne a baloldalnak a legkedvezőbb. A 2010 előtti csak pár mandátumot jelentene a baloldalnak. A Fidesznek éppen hogy csak nem lenne 2/3a!


Szóval a baloldal így is, úgy is csúnyán elbukott akármilyen választási rendszert vezettek volna be 2018 előtt.

2018. ápr. 15. 16:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Oké, akkor pontosítok. Ezt te írtad: "Tehát jelenleg a baloldalnak a listás szavazás az érdeke."


De a baloldal nem mondott ilyet. Így merült fel bennem, hogy mire gondolsz. A saját vélt állításodra, vagy arra, amit a baloldal mond.


Azt pedig eleve rossz megközelítésnek látom, hogy melyik renszer lenne kinek kedvezőbb. Ezt kérdezte a fidesz is, mielőtt módosította a rendszert: "Milyen választási rendszerrel biztosíthatom be leginkább hatalmamat a jelen körülmények között?" Erre válaszul született a mostani. Például a baloldali bázisokat feldarabolták, hozzácsaptak jobboldali, fideszes falvakat. Csokkentették a listás szavazatok arányát. Kivették a második fordulót, így a valós visszalépéseket lehetetlenné tették, stb...


Az én kérdésem az lenne, hogy melyik választási rendszer igazságos? Azt kellene bevezetni!

2018. ápr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4


Nincs olyan, hogy igazságos válsztási renszer - mert minden renszer torzít.

Az a kérdés, hogy mi a célja a választásnak - ez pedig a stabil kormányzat, amit könnyen le lehet váltani.


A jelenlegi rendszer pontosan ilyen.

Azt gondolod, hogy csak a ballib oldalnak és a jobbiknak lenne lehetősége máshogyan döntenie, viselkednie egy másféle vvagy a régiféle rendszerben? Ez éppen olyan tévedés, mint ami vasárnap volt, hogy a nagy szavazói létszám kizárólag az ellenzék győzelmét jelentheti.


Most ugyanis nagyon sokan az ellenzék valamelyik pártjára szavaztak, de nem voltak hajlandóak arra szavazni, amelyik "összefogott", vagyis amelyiket a taktikai szavazásra kijelölték számára.

Azok, akik most nem voltak hajlandóak taktikázni, azok egy 2 fordulós választáson sem valószínű, hogy szavaznának a mási, nem visszalépett jelöltre a sajátjuk helyett.

Éppen úgy szavazhatnának inkább akár a fideszre is vagy egy olyan kis pártra, ami most be sem jutott.


Azért nem volt jobboldalról olyan nagy hangja a választóknak, támogatóknak, mert tudták, hogy eben a választási rendszerben nagyon könnyen legyőzhető lenne a fidesz-kdnp és akár 2/3-t is szerezhettek volna együtt az ellenzéki pártok.

Még soha nem volt ilyen könnyű kormányt leváltani, mint ebben a rendszerben - nem azért nem sikerült, mert a rendszer rossz, hanem mert nem a ti pártjaitokra szavaztak az emberek.

2018. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Így van! Nincs igazságos rendszer!


Mindegyiknek van előnye és hátránya.

A brit és dán rendszerben a Fidesznek közel 90%-a lenne.

A román listás rendszerben kb. 50%-a lenne.


Egyik sem igazán jó Magyarországon. A brit rendszer túl nagy előnyt ad a győztesnek, a listás rendszer pedig túl nagy esélyt ad a nemzetközi hatalommal támogatott minipártoknak a visszaélésre.

És mint írtam semmivel sem lennék előbbre vagy hátrább ha pl. jelenleg listás választás lenne.

2018. ápr. 15. 17:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Én legigazságosabbnak a csak listásat érzem. Az alapján mindenki annyi helyet kapna a parlamentben, amennyit megszavaztak nekik. Az egyéni választókörzetes rendszernek csak kétpártrendszerben van helye.

Be kell vallanom, hogy a mostani Fidesz győzelem számomra nagyon keserédes. Egyrészt örülök, hogy nyertek, mert az ellenzéki pártok rettentő instabilak, kétlem hogy akármelyikük is alkalmas lett volna önálló kormányzásra, más párttal szövetségre lépve még rosszabb lett volna a helyzet. Másrészről a kétharmad miatt baromi csalódott vagyok, ekkora hatalmat nem érdemelnek.

2018. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!