Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbikos es a balliberalis...

A jobbikos es a balliberalis (Dks es LMps, es momentumo imeröseim) egymast tulszarnyalva szidjak az Orban-kormanyt, meg egymas posztjait is likoljak, mar kijelenthetö, hogy a magyar balliberalisok összealltak a szelsöjobbal?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 15. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Én inkább azt látom, hogy lassan tönkremegy az ország, és az emberek még a balos-jobbos bohóckodást is végre hajlandóak feladni, hogy ezt megállítsák.
2018. ápr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Most épp lehet, hogy ez van, sokkhatás alatt vannak, de ha élesbe fordul a dolog (4 év múlva), akkor lehet, hogy teljesen más lesz a helyzet. Az is kérdés, 4 év múlva melyik párt hogyan áll majd, melyik jut pl az SZDSZ sorsára...
2018. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Azt azért várjuk ki, hogy a Jobbik és az LMP egyáltalán egyben marad-e, jelenleg még ez is kérdéses.
2018. ápr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Nem kell ezt cifrázni. A Fidesz olyan rossz, hogy szívesebben látnék liberálisként akár Jobbik kormányt is. Ha ez nektek, fideszeseknek valami erkölcsi győzelem, akkor olvassátok el még egyszer.
2018. ápr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
"Összeálltak" abban a kérdésben hogy egyikük se szereti Orbánt... De ez most ilyen origos csűrése-csavarása a dolgoknak. Egyetért egy jobbikos szavazó és dk-s szavazó abban hogy nem szereti Orbánt egyik se -> Összeborult Vona és Gyurcsány
2018. ápr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Továbbra sem tudom, hogy mit jelent a balliberális, mert én baloldali vagyok és konzervatív. Na ezt kapd ki...


Hitlert például szidták a nyugatiak és a szovjetek is. Most akkor a nyugatiak összeálltak a szovjetekkel? Nem, hiszen te is láthattad a hidegháborúból. Miért nem képzelhető el, hogy se a jobbikosok, se a ballibek (jelentsen is bármit ez a fogalom) nem bírják a zorbánt?


A likeolás meg hülyeség. Én például ugyan úgy adtam zöldet fideszesnek, ha olyat írt, amivel egyetértek és adtam pirosat ellenzékinek, ha olyat írt, ami nagyon nem tetszett. Bár én olyan túl gyakran nem szoktam lepontozni másokat, esetleg akkor, ha nagy baromságot ír.

2018. ápr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

#6


A balliberális összetétel a 3 cikluson át együtt kormányzó mszp-szdsz kormányoknak köszönhető és annak, hogy a saját magát liberálisnak valló megmondóemberek dirigáltak a szociknak is mint Heller Ágnes és társai.


Most megint új múltat szerkesztetek?

Eddig az volt a szöveg, hogy a jobbiknak is vissza kellett volna léptetnie a jelöltjeit meg fordítva és hogy kormányváltás lesz az "ellenzék" által.

Abból pedig egyik sem maradhat ki, mert akkor esélytelen lett volna a dolog.


Mi ezt mondtuk már hónapok óta, hogy csak akkor lehet leváltani a krmányt, ha mindenki összeáll mindenkivel - tehát vagy nem lesz leváltva vagy igaz a jobbik-mszp-dk-lem összeállás. Mégis mekkora volt a meglepetés, hogy nem sikerült?

2018. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem ezt a balliberálisozást.

Jómagam is liberális konzervatív vagyok.


Abban egyetértek, hogy ha valóban le akarja bárki is váltani ezt a kormányt, akkor össze kell fogni egy ellenzékként. Nem mindenkivel. Furcsán néznék, ha a Jobbik összeállna Gyurcsánnyal, hiteltelen lenne. De miért ne lehetnének egy ellenzék, ha a célok hasonlóak?

Alapból nekem mindig is az volt a véleményem, hogy az egész Parlamentnek, benne minden emberrel össze kellene dolgoznia, együtt írni törvényeket, együtt meghozni a döntéseket gazdasági kérdésekben, mert mindegyik pártnak igenis is lehet jó ötlete, amit érdemes elfogadni, de akkor jött a Fidesz és mindent lesöpört az asztalról, amit az ellenzék mondott. Ez jól van így? Nem. Én ezért mentem el szavazni és "balliberális" létemre a Jobbikra tettem a voksom, hogy leváltsák ezt a kormányt végre. Nem történt meg. Ez köszönhető azoknak, akik bevették a gyűlölet politikát és köszönhető ez az ellenzéknek, akik 600 pártból állnak, ami miatt megoszlottak a szavazatok, ahelyett, hogy összefogtak volna.

2018. ápr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8


"és akkor jött a fidesz és mindent lesöpört az asztalról"


MERT Ő VOLT KORMÁYNON!!!


Mondj egy olyan országot, ahol nem a kormányon lévő pártok akarata fog dönteni!

Attól, hogy nálunk most a 2/3-os törvényekhez sem kell az ellenzék szavazata, még éppen úgy megy a kormányzás, hiszen minden más ügyben elég a többségi döntés.


Anémetkormányban, ahol sokáig 80% körül volt a kormánypártok parlamenti ereje, szerinted hányszor döntöttek a maradék 20% akarata szerint ha az ellentétben állt ezen kormánypártok elképzelésével????


Azért az van kormányon, aki, mert a választók azt szerették volna ha azon a módon történik a kormányzás, ahogyan ők csinálják majd. Nem az ellenzéke.

Met akkor az ellenzék lenne kormányon.


2002-2010 között a fidesz-kdnp alig volt kevesebb támogatottságú, mint a kormánypártok. Mégis mindenben az akarata ellenében döntöttek.

Azok, akik most vannak ellenzékben és akiket kormányra akarnál juttatni, mert hogy ők demokratikusabbak.

Nem, nem volt akkor sem más a helyzet. A kormány kormányoz, az ellenzék meg elmondja a maga véleményét, javaslatát és megpróbálja meggyőzni róla a kormányt, majd a választások előtt a szavazókat.

Ha vele értenek inkább egyet, akkor onnantól ő lesz kormányon és megcsinálhatja.

Ennyi.

2018. ápr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor ennyi erővel minek más párt a Parlamentbe, nemde?

Normálisan ez úgy működne, hogy x ellenzéki párt felterjeszti az állatvédelmi törvényt (példa) és akkor a kormányon lévő párt nem azt mondja, hogy nem, itt én döntök, nem lesz itt semmilyen állatvédelem, mert ezt nem én találtam ki. Hanem, oké, ez jó ötlet, legyen!

Érted mit akarok írni? Közösen, mert normálisan mindenkinek lenne szava, ha már más beállítottságúak is szavaztak, akiknek más a fontos. Mindenkinek az érdekeit kell nézni egy országban, azét is, aki nem a Fideszre szavazott.

By the way, te mint fideszes, szerinted nem kéne a pártból kirúgni egy Rogánt? Egy Kósát? Magatokat hiteltelenítitek ilyen csaló emberekkel. Majd, ha kirúgják ezeket, akkor azt mondom van még becsület a pártban, egyébként nem.

2018. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!