Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mást is dühít a taktikai...

Mást is dühít a taktikai szavazás bukása?

Figyelt kérdés
Elhitették hogy ha az esélyesre szavazunk lelehet váltani a fideszt, ennek ellenére egyáltalán nem jött be, sőt szinte csak az mszp-dk profitált belőle a bp-i körzetekben. Ha legalább az a két párt bukott volna, lett volna értelme a választásnak, de így csak egy kamuellenzék lett megszavazva.
2018. ápr. 16. 00:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
szavazz akkor smitt mariskára
2018. ápr. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Hja kérem, aki Gyurcsány csicskásának szegődik...
2018. ápr. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

Nem értelek. A kérdésedben a baloldali pártokat kárhoztatod, holott a baloldali szavazók voltak hajlandók leginkább átszavazni például jobbikos jelöltekre. A taktikai szavazás nem lett volna bukás, ha a jobbikos szavazók nem saját érdekeiket, hanem az ország érdekét nézik.


Egyébként egyszerűen megnézheted. Nézd meg adott körzetekben mennyien szavaztak egy adott listára és annak jelöltjére. Volt is róla egy cikk, a jobbikos hajlandóság alig 30% körül volt, a baloldali pedig 55-60% körül. LMP vezette ezt magasan 70% felett.


Ez csak egyszerű matek, nincs benne semmi szubjektív vélemény.


Ha a Jobbik és LMP több körezben is megállapodott volna a baloldallal, most nem lenne kétharmad.

2018. ápr. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Pontosítok. Veled és még néhánnyal elhitették. A többivel nem sikerült.

Miért dühítene olyasmi, amit előre lehetett tudni?

Bár úgy látom, téged a Jobbik bukása keserít el. Hát valóban kicsit nagyra sikerült a luftballon.

Azt észre sem vetted, akik annyira "most mi jövünk", végül alig értek oda. egy páran.

2018. ápr. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6%

Én azt mondom: DEMOKRATIKUS!!!


Ti mondjátok: KOALÍCIÓ!!!!

2018. ápr. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Azért nem bukott meg a taktikai szavazás, mert NEM VALÓDULT MEG. Az emberek NEM GÉPEK, még ha logikus is, akkor sem tudják a voksukat olyanra adni, aki idegen az elveiktől.


A mi körzetünkben pontosan tudtuk, hogy a Jobbikos az egyedüli esélyes jelölt. Megmondom őszintén, hogy nem voltam képes rá szavazni egyéniben, mert nem vagyok amnéziás, és nem hiszem el a Jobbiknak, hogy miután pár éve még durvábban zsidózott, cigányozott, uszított s gyűlölködött mint ma a Fidesz, most hirtelen valódi európai konzervatív, polgári erő lett belőle. KAMU.


Ezért inkább rászavaztam annak a pártnak a jelöltjére, amelyiknek az elveiben, programjában hiszek, pedig tudtam, hogy a Fidesz lopja el a szavazatom, de legalább az én lelkiismeretem tiszta.


A párom DETTÓ.


Barátaink, akikkel beszélgettünk a dologról, DETTÓ.


Mindenki azt érezte, hogy attól, mert a kleptokrata kormány ellopja a szavazatainkat, mi még nem szavazhatunk a tegnapi nácikra, csak mert ma kedvesen mosolyognak és kutyusokat simogatnak.


A nyakamat mertem volna tenni rá, hogy Vona a választások után lemond, ahogy ígérte, és újra a szélsőjobbos bagázs veszi át az uralmat a pártban. Így is lett. Akkor én ERRE SZAVAZZAK?!


Úgyhogy én is, párom is, ismerőseink is inkább a saját, eleve vesztes pártunk jelöltjére szavaztunk, megmondom őszintén, és NEM BÁNTUK MEG, pedig tudtuk, hogy így a Fidesz mandátumlopását segítjük.


De attól, mert a fideszesek tolvajok, csalók és gengszterek, még nem kell mi is a szintjükre lesüllyedjünk és elvtelenek legyünk! Hiszen pont az különböztet meg egy fideszestől, hogy nem vagyunk azok, hogy vannak elveink, értékrendünk, nemcsak ellenségképünk és szektásan istenített hazug álmessiásunk!


Menjek le én is kutyába, legyek egy elvtelen köpönyegforgató? Akkor mi különböztet meg egy átlagos Fideszestől?!


NEM A DEMOKRATA VÁLASZTÓK A HIBÁSAK, amiért nem tudják egy fideszes módjára megtagadni a saját elveiket, értékrendjüket, vagy eladni az édesanyjukat is a "szent cél" érdekében!


Itt csak két hibás van:


1. az egyik az undorító FIDESZ, amelyik kidolgozott egy választási rendszert éppen erre apellálva: tudták, hogy egy normális baloldali ember sosem szavaz a tegnapi nácikra, és egy épkézláb értelmű ellenzéki szavazó Gyurcsányt sem képes támogatni!


OSZD MEG ÉS URALKODJ - így hívják ezt a technikát. Az aljas, elvtelen maffiakormány épp erre építette fel a mandátumlopását és az egész illiberális kleptokráciáját.


2. A másik az impotens ellenzék, amelyik nem volt képes valódi koordinációra. Mert LEHET (még így sem biztos, de lehetséges), hogy ha csak két esélyes jelölt van azon a lapon, akkor még a Jobbikosra is inkább ráikszelek, mint a fideszesre. Mert egy fideszesnél tényleg BÁRMI jobb. De ameddig ott volt az alternatíva, hogy a saját értékrendemet képviselő jelöltet választhassam, nem bírtam máshogy cselekedni...

2018. ápr. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat (főleg az utolsónak). Én jobbikra szavazttam listán, egyéniben a szocira, azt hittem legalább a fideszes jelöltt bukik, mert egy annyira inkompetens valaki, mégis újraválasztották. (Dunai Mónika)
2018. ápr. 16. 01:24
 8/13 anonim ***** válasza:
32%

Én is úgy gondolkodom,mint az utolsó előtti,pedig a mi választókörzetünkben volt a legszorosabb az állás a fideszes és jobbikos között 120-on valahány szavazatkülönbség volt a fideszes javára.


De én nem szavaztam volna jó szívvel a Jobbikra,habár tudtam,hogy elveszlik így a szavazatom,mégis egyéniben is arra szavaztam,amire listán.


És mi a garancia,hogy nem tér vissza a jobbik ahhoz a vonalhoz,mint régen,ilyen Toroczkai féle arcokkal?

Pláne,most szerintem erre elég nagy igény lesz,mert ahogy sejtem egyre nagyobb lesz a szegénység,és erősödni fog a szélsőjobb.

2018. ápr. 16. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"1. az egyik az undorító FIDESZ, amelyik kidolgozott egy választási rendszert éppen erre apellálva: tudták, hogy egy normális baloldali ember sosem szavaz a tegnapi nácikra, és egy épkézláb értelmű ellenzéki szavazó Gyurcsányt sem képes támogatni! "


Miért, ha kétfordulós lett volna a választás és ott lép vissza a szoci a jobbikos javára, akkor megszavaztad volna?

Naugye ! :Xd

2018. ápr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Ott bukott az egész taktikai szavazásdi, hogy választások előtt pár nappal azon ment a vita az ellenzék részéről, hogy éppen melyik közvéleménykutatást használják ehhez. Mindegyik párt csak azt akarta használni, amik őket hozták ki a legesélyesebbnek.

Tényleg kormányt akartak volna váltani, akkor nem pár hónappal a választások előtt kezdik el az egészet, hanem 1-2 évvel előtte már felmérték volna melyik körzetben melyik párt a legesélyesebb és csak azt indítják a Fidesz ellen.

Nem kismillió ellenzéki jelölt indult volna simán nyertek volna egy csomó helyen, de kismillió fele oszlottak meg a szavazatok.

Meg az egész ellenzék a vidékre tojt magasról, csak Budapest érdekelte tőle. Előző választásokon már hónapokkal a választások előtt bőszen járták a falvakat, MSZP környékünkön külön kihangosított autóval jártak egész nap és mondogatták a programjukat.

Most? Semmi. Egész környékünkön a Jobbik volt egyedül a programjáról előadást tartani, azt is csak a szembefaluba. Meg se próbálták megszólítani a vidéket, így nem is kell csodálkozni, hogy Narancssárga lett a térkép. Karácsony Gergely a tüntetésen az Index riporterének legalább bevallotta, hogy az egész ellenzék emiatt bukott, hogy ezen kell kőkeményen változtatni.

2018. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!