Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem hiszel a Soros-tervben,...

Nem hiszel a Soros-tervben, mégis a fideszre szavaztál? Miért?

Figyelt kérdés

Azoknak a véleményére lennék kíváncsi, akik nem hiszik el, hogy létezik Soros-terv, akik tudják, hogy Magyarországon nincs migrációs nyomás, mert elhanyagolható mennyiségű muszlim bevándorló szeretne itt élni, vagyis akik értik, hogy ez az egész hisztériakeltés csak a propaganda találmánya, de ennek ellenére a fideszre adták a szavazatukat. Miért?


Úgy gondoljátok, hogy jó irányba haladnak a dolgok? Ha igen, mi ez az irány, és hova vezet? És miért megy el mégis ilyen sok ember külföldre, és miért nem mentek el ilyen sokan 2010 előtt?


Ha úgy gondoljátok, hogy nem jó irányba haladnak a dolgok, akkor miért gondoljátok mégis úgy, hogy egyetlen ellenzéki párt sem lenne jobb?


Ha a migránsok / soros miatt szavaztál a fideszre, akkor nem kell erőltetned magad a válasszal. :)



2018. ápr. 21. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Mert nem kérek a balliberális melegpárti korcsokból sem.
2018. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Az #1-nél a pont.

Igen, nem kérek a DK, LMP, viccpártokból, és pláne a jobbikból, főleg hogy most úgy néz ki lesz egy radikális jobbik, és egy meleg jobbik.

2018. ápr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
" És miért megy el mégis ilyen sok ember külföldre, és miért nem mentek el ilyen sokan 2010 előtt? " Nem tudom, hogy honann veszed, hogy többen mennek el, mintt 2010 elött, 2012-es 20115 kzött volt egy kis növedkes a "kivandorlasban", de annak is az volt auz oka, hogy Nemetorszag ekkor nyitotta meg munakaeröpiacat. Masreszröl nemcsak kivandorlok, hanem visszaterök is vannak, en sok emebrrt ismerek akik Meg Gyurcsany alatt mentek ki külföldre es mar visszatertek Magyarorszagra. Egyebkent en azert szavaztam a fideszre, mert en 2007-ben mentem ki külföldre es hazaterve latom, hogy mennyit fejlödött a szülövarasom az elmult evekben, az egesz belvaros fellett ujjitva, jardak, bicikliutak, uj jatszoterek eültek, fellettek ujitva az orvosi rendelök, a korhaz konyhaja. Az igaz, hogy jelenle Magyaroszagon nem nagy a muszlim migracios nyomas, azonban, ha pl Nemetorzsag muszlim többsegüve valna akllvetkezö 10-20 evben az az gesz Eut os aközeöben levö orszagokat is, mint pl Magyarorszagot is veszelyeztetne, a maisk meg az, ha pl Orban nem huzott volna fel keritest, es pl az uj osztrak kormany huzta volan fel a keritest, akkor könynne lehet, hogy a migranson Magyarorszagon ragadtak volna, ugyhogy jobb elövigyaztaosnak lenni.
2018. ápr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Csicska libsik nem kellenek a parlamentbe
2018. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Én sem hiszek a Soros-tervben, mégis a Fidesz-re szavaztam. Azért mert csak a Fidesz biztosítja az egykulcsos adórendszert, az összes ellenzék progresszív adózást akar. Nekem meg nincs kedvem még több adót fizetni csak azért mert nem vagyok semmirekellő. Ennyike.
2018. ápr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Habár a soros-tervvel szemben vannak fenntartásaim, a fideszre szavaztam, mert nem vagyok hajlandó a külföldi érdekeket kiszolgáló, az idegent mindig jobban szerető, a magyarságot semmibe vevő ellenzékre szavazni. És ezt nem a migránsokra értem.
2018. ápr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

Teljesen nyilvánvaló, hogy ez a sorosozás kitaláció, ami a degeneráltak meggyőzésére van kitalálva. A Fidesz pedig azért a legjobb ötlet, mert a gazdasági modelljük mind közül a legjobb.


Inkább te nyalod be a propagandát (az ellenzékit), mert nem a Fidesz miatt költöznek ki a magyarok, ez egy regionális jelenség, hogy egész Kelet-Európa nyugatra vándorol. Ez az urbanizációhoz hasonló jelenség és még sehol se találtak erre fenntartható megoldást.

2018. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem szavaztam a fideszre, de hozzászólnék a témához, ha szabad :-)


Először is, válasszuk ketté a dolgokat. A Fidesz egy borzasztó leegyszerűsített és primitív kampányt folytatott a témával kapcsolatban, ebben nincs köztünk vita.


De maradjunk annyiban, hogy Soros György személye és az alapítványainak tevékenysége a nemzetközi megítélést tekintve vitatottnak mondható.

Ugye volt néhány tőzsdei machinációja a 90-es években, amiért sokan nem zárták a szívükbe (angol font "támadása", délkelet-ázsiai ügyletek).

Izraelben például a keményvonalas nacionalisták gyűlölik, a liberálisok meg pajzsra emelték.

Azt el kell ismerni, hogy pl. nálunk főleg a rendszerváltás utáni években, de később is folytattak hasznos tevékenységeket (hajléktalanok támogatása, gyermekétkeztetés, vörösiszap károsultak).


Mindezektől függetlenül, ha ellátogatsz az alapítványainak oldalaira a neten (pl. Open Society), annyit azért le lehet szűrni, hogy a migrációt támogatják, nem is gyengén. Állítólag a Földközi-tengeren cirkáló NGO hajókhoz is van közük, hogy ez konteó vagy sem, azt innen nem tudjuk megmondani.


Hogy ennek ideológiai vagy gazdasági okai vannak ( vagy mindkettő), azt objektíven megítélni igencsak nehéz.


Nyilván itt nem is maga Soros személye a fontos annyira, 88 évesen nem dédelget világuralmi terveket, de az alapítványi háttér és a poltikai befolyás már önjáró nélküle is.

2018. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7: mi a fidesz gazdasági modellje, és miben jobb, mint a rendszerváltás utáni, vagy a környező országoké?


Hogy pontosan ki miért megy el azt nem tudhatom, de az ismerettségi körömben mindenki kizárólag a fidesz miatt megy el. Olyanok is, akik kifejezetten jól kerestek itthon, náluk ennek a megélhetéshez semmi köze. Volt kiköltözött ismerősöm, aki az egész április 8 éjjelt végigsírta, mert nagyon szeretett volna hazajönni, de az újabb fidesz kétharmad miatt nem tud.

2018. ápr. 21. 14:56
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Volt kiköltözött ismerősöm, aki az egész április 8 éjjelt végigsírta, mert nagyon szeretett volna hazajönni, de az újabb fidesz kétharmad miatt nem tud."


8-as válaszoló vagyok, a válaszomból kiderült, hogy én sem rájuk szavaztam, DE az ismerősöd fent említett döntése már inkább érzelmi alapú, mint racionális, persze a részleteket nem ismerem.


Én műszaki végzettséggel és angol nyelvtudással például remekül elvagyok itthon is, nem érzem úgy, hogy el kéne mennem.

Persze mindenki a saját szemüvegèn keresztül látja a világot, úgy hoz döntéseket.

Én azt tapasztalom itthon, hogy pártszimpátiától függetlenül rengetegen a politikától várnak megoldásokat sok problémájukra a mindennapi életben.

Ebben van igazság, hiszen a politikusok sokat vagy éppen keveset tesznek a saját országukért.

Egy bizonyos ponton túl azonban mindeki saját sorsáért felelős mind szakmai téren, mind a magánéletben.

Persze ez csak az én személyes véleményem.

2018. ápr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!