Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan kérdezem, akinek nem...

Komolyan kérdezem, akinek nem tetszik a magyarországi Fidesz-uralom, az miért nem megy el nyugatra?

Figyelt kérdés

Én is ezt tervezem, mert látom, hogy egyszerűen nem lehet velük mit csinálni, az országnak ők kellenek.

Nem lehet őket leváltani, olyan többséggel győztek, mint még soha egyetlen egy párt sem.

Mégis mit szeretnétek? Legyen polgárháború, mint Ukrajnában? Rohanjuk le őket, aztán legyünk nyugati imperjalista, hazaáruló Soros-ügynöknek bélyegezve és lőjenek ránk a fegyveresek?

Nem hiszem, hogy ezt akarják az ellenzéki fiatalok. Szerintem inkább jólétre és nyugalomra vágynak, ami nyugaton teljesen jól megvan.



2018. máj. 6. 19:25
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
68%
#20: "Burkoló, festő, ács, stb., annyit keres, mint egy osztrák és nem viccelek." Hat, nem tudom, ha ez valóban így lenne, az azt jelentené, hogy nem csak a fizetés miatt mennek ki és akkor annal rosszabb. En Nyugat- Magyarországon élek és itt már komoly szakember hiány van. Szóval, nem igazán vettem észre a "hazatérőket".
2018. máj. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
65%
Mert nem beszélnek másik nyelvet anyanyelvi szinten és mert nem tudják, hogy kell áttelepülni egy másik országba. Van, aki azért nem válik el, mert nem tudja, mit kell tenni, ha elmegy a villany, mert azt mindig a házastársa csinálta meg...
2018. máj. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
77%
A tömegesen hazavándorló megvilágosodott "tékozló fiúkat" én se vettem észre, ellenben az ismeretségi köröm fele ki akar költözni, véglegesen, a másik fele pedig már kinnt él és jó neki.
2018. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
77%

Mentek és mennek is elég sokan. Aki mégis marad, annak erre ezer oka lehet. Van, aki megrögzötten szereti a hazáját és itt akar élni, még ha nem is hagyják.

Van, akit itthon tart egy ellátásra szoruló idős/beteg rokon, esetleg félelem az újtól, az újrakezdéstől, az ismeretlentől, nyelvismeret hiánya, stb.

2018. máj. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
83%
Magyar bérekből nehéz lenne külföldön új életet kezdeni. Ha valakinek van jó esetben 1-2 millió forint megtakarítása, az még édes kevés ahhoz, hogy külföldön bodroguljon. Szerintem sokan csak ezért nem vágnak neki.
2018. máj. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
58%

"Magyar bérekből nehéz lenne külföldön új életet kezdeni. Ha valakinek van jó esetben 1-2 millió forint megtakarítása, az még édes kevés ahhoz, hogy külföldön bodroguljon. Szerintem sokan csak ezért nem vágnak neki."


És még ha van is ennyi megtakarítása valakinek,nem szívesen kockáztatja.

Évek,esetleg évtizedek takarékoskodása kell ahhoz,hogy valakinek itthon esetleg 1-2 millió Ft megtakarítása legyen.


Németországban ez mondjuk 1 év alatt simán összehozható.

2018. máj. 8. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem elsősorban azért, mert nincsen abban az anyagi helyzetben.
2018. máj. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
29%
Plusz a bátortalanság.
2018. máj. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
24%
Komolyan mondom: ha minden értelmes ember elmenne, akkor csak az ilyen kérdező-féle fidióta nyalókák maradnának, ami egyenlő lenne az ország halálával!
2018. máj. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
74%
Én csak dolgozni jöttem ki, de nem élnék itt véglegesen.. a pénz viszont majdnem 10 szerese az otthoni nettó minimálbérnek, szóval el lehet gondolkozni mennyire éri meg otthon maradni, főleg a fiataloknak. A magyar nép birka, csak tűr, és úgy vannak vele rosszabb már úgyse lesz, valójában mégis évről évre élhetetlenebb Magyarország, nem emelik a fizetéseket, pedig az lenne a kulcsa a gazdaság beindulásának első körben.
2018. máj. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!