Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért használják Magyarországo...

Miért használják Magyarországon a liberális szót szitok szóként?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, olvasom főleg kormánypártiaktól hogy ,,büdös libsi" és hasonlókat.

Arra lennék kíváncsi hogy miért használják ezt szitokszóként, hiszen a liberális szó szabadelvűséget szorgalmazza, tehát az mellet áll ki hogy az emberek szabadok legyenek, ne legyenek elnyomva, nem értem hogy ez miért olyan rossz dolog hogy szitokszóként keljen használni. Egyáltalán hogyan került ez közhiedelembe, hogy a liberalizmus rosszat jelent? Mi ennek a története?

Illetve olyat is sokat lehet látni/ hallani, hogy takarodjatok valami ,,libsi" országba és ott rontsátok a levegőt, ezt is úgy mondják mintha a liberalizmus eszméit követő országok olyan rossz helyek lennének, hiszen nem kell nagy észnek rendelkezni hogy rájöjjünk hogy hol élnek jobban, ott ahol az emberek kialhatnak a véleményük mellet illetve szabadságot szorgalmazzák, vagy ott ahol el vannak nyomva...

Ezzel nem akarok senkit sem kritizálni, nem vagyok kíváncsi se a kormány dicsőítésére se szidalmazására. Egyedül arra vagyok kíváncsi hogy a liberális szót miért használják szitokszóként.



2018. máj. 9. 12:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
41%
Mert ennyire primitívek.
2018. máj. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%

Mert összemosódott minden mindennel!

Írtam már máshol is, nem volt még itthon se liberalizmus, se kommunizmus, se szocializmus, se kapitalizmus, ahogy rendszerváltás se.

2018. máj. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
24%
Mert ők pont az ellenkezőjét akarják. Vagyis ők legyenek szabadok de azért legyen olyan is aki van nyomva. Mert attól ők még szabadabbak lesznek. Vagyis attól érzik jól magukat ha 0 eredménnyel elérik azt hogy valakinél jobbak lehetnek. Van olyan akinek erre nincs szüksége...
2018. máj. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem az olyanok miatt mint pl a ligetvédők. Akik szélsőségesen és ostobán viselkedve állnak ki amellett amiben hisznek, amit jónak gondolnak.

Nem vagyok fideszbirka meg szélsőségesen liberális sem, de azért amik ők előadtak ott a legutóbb, az a rikácsolás meg műbalhé...az azért minden normális gondolkodású embernél kiveri a biztit.

Szóval nem magával az eszmével van a gond, hanem azzal, amikor jön egy csapat füvészkertes jómadár a szakállával meg a szivárvány ruháival és előadja magát mint valami bolond. Az ilyenek miatt általánosítanak, és ez nem jó.

2018. máj. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
76%
Mert az SZDSZ gallyra vágta az egész ideológiát.
2018. máj. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
68%

Mert a mai liberális politika abban merül ki, hogy a társadalom többségét szembeállítják a torz kisebbségekkel (bűnöző cigányok, homokosok, feminácik stb) és utóbbiak "szabadelvűségét" előbbre helyezik, mint a többség érdekeit.


Ha megfigyeled minden liberális törekvés ma igazából egy központilag irányított ideológia, nem az emberek, a többség akarja, hanem állami szinten lenyomják a társadalom torkán.


Teljesen érthető, hogy az emberek egy idő után megunják ezt és inkább a konzervatív erőket kezdik támogatni, mert éppen a konzervatív jobboldal képviseli a valódi liberális értékeket a 21. században.

2018. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%
Mert az szdsz a 90-es években kisajátította magának a "liberális" jelzőt, és senki nem sietett ellenkezni. Aztán bebizonyosodott, hogy az szdsz a legvisszataszítóbb és legkártékonyabb csoport, amit a politika ki bír magából termelni, a szó addigra meg már végképp összefonódott velük. 2010 óta persze lett volna az azóta felbukkant liberális pártoknak elhatárolódni ettől, és újradefiniálni a hazai liberalizmust, de ezen a téren sem mutatkozott semmi igyekezet. Röviden ezért szitokszó még mindig a "liberalizmus", de ha akarod, egyszer hosszabban is kifejtem.
2018. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%
A liberalizmus már rég nem a szabadelvűséget jelenti, a mai ún. liberálisoknak semmi közük a klasszikus eszmerendszerhez. Ahogy a jelenkori feminizmus is sajnálatos módon nagyrészt eltolódott egy szélsőséges, uszító irányba...A fejlett világ demokráciái beemelték már a valódi szabadelvű értékeket, most klasszikus liberálisként küzdeni nagyjából olyan, mintha az internet polgári felhasználhatóságáért harcolna valaki.
2018. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem azért mert már rég nem erről szól a jelenleg "liberalizmusnak" nevezett történet. Már rég átestek a ló túloldalára. Túl lett tolva. Úgy akarnak jogokat védeni, hogy közben mások jogait sértik.
2018. máj. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%
Ma már szinte mindenki drogos sorosista hazaáruló lipsi Magyarországon, aki nem fideszes...lassan a jobbikosok is :D
2018. máj. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!