Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a kormány...

Mi a véleményetek a kormány családtámogatási programjáról?

Figyelt kérdés
Nekem éppenséggel ellenszenves egy kicsit, hogy már-már kényszerítenék a nőket, hogy szüljenek (konkrétan szülőgépnek nézik őket). Arról nem is beszélve, hogy a támogatások nagyrészt a középosztálybeli hetero házaspároknak kedveznek csak. Ti mit gondoltok? Szerintetek nőni fog a gyerekvállalási kedv?

2018. máj. 21. 19:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Mivel kenyszerietnek kik? Kinek kene, hogy kedvezzen a csaldtamogatas, hanem a közeposzatlybelieknek? Az alja retegnek? Vagy a felsö 10 ezernek?
2018. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 nemaRendőrség ***** válasza:
70%

Miért baj, hogy csak hetero párok kapnak családtámogatást?

Más nem nagyon tud gyereket csinálni, és nyílt titok hogy arra van.

2018. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
26%

Nehéz megmondani. Egyrészt a probléma globálisan érinti a nyugati társadalmat és becsülendő hogy próbálnak valamit csinálni ez ellen viszont személyes véleményem szerint nem az anyagi helyzet miatt nem vállalnak gyereket az emberek.


Ha pénz kérdése volna akkor nem lenne a közel keletnek és afrikának ekkora születési rátája és németországban stb sem lenne elöregedés veszélye.


Énsem vállalok gyereket viszont nem a pénzügy miatt, én azért nem mert elég ha az ember körülnéz a gyerekek körében. Annyira elcseszték a nevelést hogy az hihetetlen. Azért ilyenek hogy a 12 évesek már kefélnek stb. Ilyen az én időmben nem volt pedig nem is vagyok öreg még 30 sem múltam. Sőt a családok többségében azt látom hogy jóhogynem a gyerek parancsol stb. Abszolút semmi diszciplína nincs bennük én pedig nem akarok gyereket vállalni hogy aztán ilyen körülmények közé engedni a sajátom. És hiszitek vagy sem nem csak én vagyok így ezzel hogy ez miatt nem vállal gyereket.

2018. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%

"hogy a támogatások nagyrészt a középosztálybeli hetero házaspároknak kedveznek csak"


Miért? A b*/uzik/@t támogassák.

-ha hiszed ha nem, de az a normális élet, hogy keresel magadnak egy nőt akit szeretsz, összeházasodtok, és gyereket vállaltok 2-3-t vagy ki-ki mennyit.

No ez az élet -mármint a normális.

2018. máj. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%

Mi a fene a kényszerítés abban, hogy ha valaki AKAR gyereket szülni akkor megteheti mert segít benne a társadalom????


Mégis kiket kellene a gyerekvállalásban segíteni ha nem a heteró házaspáokat?

Neked még nem szóltak, hogy gyereket csak nők tudnak szülni és csak ha egy férfitól teherbe esnek???


Miért szólna ez a középosztálybelieknek??

2018. máj. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%

Milyen családtámogatási programra gondolsz?


Arra hogy 2 gyerek után "csak" annyit kell adózni mint egy nyugati demokráciában alapból egy gyermektelen családalapítás előtt állónak?

2018. máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
"a középosztálybeli hetero házaspároknak kedveznek csak" Én nem vagyok fideszes, de ha két leszbikus nő összehoz egy gyereket én bőven adnék nekik támogatást
2018. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Hitlernek is volt egy "Lebensborn" nevű programja, mondjuk ő nem vetetett fel devizahitelt és nem vágta ki az utcára aki nem tudta fizetni, de stabil utánpótlás volt a hitler júgendnek, az így született gyerek. Ebből itt annyi a hasonlóság, hogy akit Orbán megCSOkoztatott, az orbánista lett hívatalból, még most, míg ki nincs vele basszva...
2018. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

a mai családi adókedvezmény rendszer amit a fidesz vezetett be, nagyon kedvező, gáláns.

Szerintem nagy részt ennek is köszönhetik hogy nyerika választásokat.

De...

Ha bele gondolunk akkor vannak benne nagyon igazságtalan paraméterek, ha azt az elvet nézzük hogy mindenki fizessen adót, mindenki vegye kia részét a közterhek viseléséből.


Példa:

vegyünk egy átlagos munkahelyet, mondjuk 100 alkalmazottal.

A nagyfönök keres bruttó 800 ezret és van 3 kiskorú gyermeke, ő a családi adókedvezményi rendszer miatt 220 ezer forint! adót nem kell befizetnie gyerekenként,

Vagyis a nagyfönök gyakorlatilag 1 forint személyi szövedelem adót sem fizet a magas jövedelméből.

Na vegyünk egy sima alkalmazottat ugyanennél a melóhelynél akinek mondjuk 300 ezer a bruttója, amiből 15% szja t vonnak le tőle ha nincs gyereke vagyis 45 ezer forintot.

Tehát a nagyfönök 0 forint szjt fizet míg az alkalmazott 40 ezret a sokkal alacsonyabb béréből

Ez így nem tünik társadalmilag túl igazságosnak igaz?

Mert nem is az!

De ha van az alkalmazotnak gyermeke, akkor is max 45 ezer forint adókedvezményt(ajándék pénzt) kap az államtól, míg a fönöke 120 ezret.

Ugyhogy ha van mind kettőjüknek gyereke akkor is igazságtalan a rendszer, de ha a kiskeresetű gyermektelen akkor ez még szembetünőbb!

Gyakorlatilag a kiskeresetű termeli ki a magas fizetésűek adókedvezményét.

És ez(is) az ami a magyar társadalom feszültségeit okozza!

2018. máj. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
39%
Jó lenne, de úgy tudom, ez sem volt hatással a születésszámra. Fontosabb lenne, ha jól vezetnék az országot, a gazdaságot, és normális légkört alakítanának ki, és igazi hazafiasságra nevelnének, nem kamuból magyarkodnának... Amúgy állítólag Hitler idejében se ért semmit ez a noszogatás, ott is csökkent a születésszám. A fiataloknak, nőknek tényleg össze kell kapniuk magukat, ha nem akarunk kihalni.
2018. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!