Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Magyar politika

A kérdés

Nem értem miért hirdeti magáról valaki azt hogy jobboldali vagy baloldali? A kettő nem fér meg egyszerre egy emberben?

Lehet tévedek, de én nem látom, hogy a baloldaliság és jobboldaliság egymás ellentéte lenne, és a baloldali és jobboldali értékek kizárnák egymást. És ha valaki azt hirdeti, vagy felvállalja magáról, hogy ő jobboldali vagy baloldali az nekem olyan furcsa, hsizen ezzel azt mondja, hogy ő nem osztja a másik oldal értékeit, vayg kevésbé fontosak neki, miközben azok ugyanolyan fontos és jó emberi értékek, és ezzel csak lejáratja magát, legalábbis a szememben. Nem így van?

Keress kérdéseket hasonló témákban: bal, jobb, értékrend

máj. 22. 09:08  Privát üzenet  

A válaszok
Piros Kalapács nevű felhasználó válasza:

Már hogyne férne el egymás mellett? Ez így rossz megközelítés, nem mindenki fanatikus

A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont máj. 22. 09:24 Privát üzenet

Simán megfér egymás mellett.

Mint például a kommunista kapitalista vagy a sátánista keresztény.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont máj. 22. 09:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

ahelyett hogy ironizálnál, akkor légyszi írd le, hogy szerinted mi az hogy baloldali ill. jobboldali

# 3/6Időpont máj. 22. 09:52 Privát üzenet
De, alapvetően megfér. Lehet valaki alapvető emberi értékeket tekintve konzervatív, még gazdaságpolitikában baloldali. Én is ilyesmi felé hajlok.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont máj. 22. 11:06 Privát üzenet
Nefri nevű felhasználó válasza:

Maga a jobb és baloldaliság is elég relatív. Dél-Amerikában a Fideszhez hasonló értékrendű pártok futnak bal, a liberálisokra emlékeztetőek pedig a jobboldal címszó alatt.

Amúgy a kérdés természetesen sokkal összetettebb mint, hogy összesen 2 nézőpont létezzen. A politikai beállítottságot mondjuk 100 kérdéssel lehetne pontosan belőni és az olyan oldalak, ahol ilyen felméréseket lehet látni a végeredményt nem egy dimenziós (jobb/bal) skálán szokták ábrázolni, hanem legalább kettő (konzervatív/liberális, autokrata/anarchista) tengely van, de vannak ennél jóval komplexebb ábrázolások is.

Tehát nyugodtan tekinthetjük a jobb VS bal oldal sémát egy leegyszerűsített modellnek.

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont máj. 22. 14:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

igen, de akitől ilyent hallok, hoyg bal vagy jobboldali, ma Magyarországon, az ő maga is úgy gondolja, és ez tény, hogy a bal és jobboldal teljesen összekeveredett, és nem konkrét pártokra gondol, hanem ideológiára és értékrendre, tehát bizonyos értékeket hasonlítunk össze, nem politikai formációkat, és ilyen értelmben kérdeztem, de szerintem világos volt a kérdésemből is már, hogy maguk az értékek kizárják-e egymást, szerintem nem

# 6/6Időpont máj. 22. 16:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Magyarországon miért nincsennek jobboldali pártok?
Magyarországon miért keverik a szezont a fazonnal? A liberalizmus mindig jobboldali eszme volt, a legfőbb ellentétje a kommunizmus. Németországban is Merkel jobboldali pártot vezet.
Milyen elgondolás mentén szakadt a radikálisabb jobboldali tábor Fideszre átszavazókra és Jobbiknál kitartókra?
Mit szólnátok egy ilyen új párthoz, ami egyszerre jobboldali, hazafias, de neoliberális gazdasági rendszert akar bevezetni? Van olyan jelenlegi párt, ami hasonlít ezen ideológiára?
Egyszerre jelentkező egyoldali (jobboldali) arc, kéz, kar, far és lábzsibbadás esetén azonnal orvosi ügyeltre kéne rohannom?
Hogy-hogy a liberális Fideszben egyszerre lett mindenki jobboldali?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Magyar politika rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!