Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem miért hirdeti...

Nem értem miért hirdeti magáról valaki azt hogy jobboldali vagy baloldali? A kettő nem fér meg egyszerre egy emberben?

Figyelt kérdés
Lehet tévedek, de én nem látom, hogy a baloldaliság és jobboldaliság egymás ellentéte lenne, és a baloldali és jobboldali értékek kizárnák egymást. És ha valaki azt hirdeti, vagy felvállalja magáról, hogy ő jobboldali vagy baloldali az nekem olyan furcsa, hsizen ezzel azt mondja, hogy ő nem osztja a másik oldal értékeit, vayg kevésbé fontosak neki, miközben azok ugyanolyan fontos és jó emberi értékek, és ezzel csak lejáratja magát, legalábbis a szememben. Nem így van?

2018. máj. 22. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Már hogyne férne el egymás mellett? Ez így rossz megközelítés, nem mindenki fanatikus
2018. máj. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%

Simán megfér egymás mellett.

Mint például a kommunista kapitalista vagy a sátánista keresztény.

2018. máj. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ahelyett hogy ironizálnál, akkor légyszi írd le, hogy szerinted mi az hogy baloldali ill. jobboldali
2018. máj. 22. 09:52
 4/6 anonim ***** válasza:
De, alapvetően megfér. Lehet valaki alapvető emberi értékeket tekintve konzervatív, még gazdaságpolitikában baloldali. Én is ilyesmi felé hajlok.
2018. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nefri ***** válasza:

Maga a jobb és baloldaliság is elég relatív. Dél-Amerikában a Fideszhez hasonló értékrendű pártok futnak bal, a liberálisokra emlékeztetőek pedig a jobboldal címszó alatt.


Amúgy a kérdés természetesen sokkal összetettebb mint, hogy összesen 2 nézőpont létezzen. A politikai beállítottságot mondjuk 100 kérdéssel lehetne pontosan belőni és az olyan oldalak, ahol ilyen felméréseket lehet látni a végeredményt nem egy dimenziós (jobb/bal) skálán szokták ábrázolni, hanem legalább kettő (konzervatív/liberális, autokrata/anarchista) tengely van, de vannak ennél jóval komplexebb ábrázolások is.


Tehát nyugodtan tekinthetjük a jobb VS bal oldal sémát egy leegyszerűsített modellnek.

2018. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, de akitől ilyent hallok, hoyg bal vagy jobboldali, ma Magyarországon, az ő maga is úgy gondolja, és ez tény, hogy a bal és jobboldal teljesen összekeveredett, és nem konkrét pártokra gondol, hanem ideológiára és értékrendre, tehát bizonyos értékeket hasonlítunk össze, nem politikai formációkat, és ilyen értelmben kérdeztem, de szerintem világos volt a kérdésemből is már, hogy maguk az értékek kizárják-e egymást, szerintem nem
2018. máj. 22. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!