Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobboldaliak! Ti mit gondoltok...

Jobboldaliak! Ti mit gondoltok arról, hogy Magyarországon nincs méltóan megemlékezve a holokauszt áldozatairól?

Figyelt kérdés
Szerintem idehaza kissé el van hanyagolva ez a téma. Alig látni emlékműveket a zsidó áldozatokról. A lengyeleknél sok ilyet láttam már. Nálunk van ugye a Terrorháza, meg ilyen dolgok, de azok inkább az 56-os megemlékezésről szólnak. Csak nekem tűnik úgy, hogy nálunk a holokauszt téma kissé el van hanyagolva?

2018. máj. 29. 02:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem így is túl van tolva a téma (nem elsősorban az emlékművekre gondolok, azokkal szerintem senki nem foglalkozik aki családilag nem érintett a dologban), amikor először hallottam a holokausztról általánosban, még megérintett, de mire befejeztem a 8.-at már untam az egészet. (Ilyen témájú filmeket, meg kiállítást néztünk, meg ehhez hasonlók.)


Szerintem ezt nem lenne szabad erőltetni a témával való foglalkozást, meg a hangsúlyozását azon túl, hogy tanuljuk történelemből, és akkor megmaradna az emberek természetes együttérzése és reakciója, az ahogy ma kezelik a kérdést csak érzéketlenné teszi az embereket.

2018. máj. 29. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Talán mert Lengyelország területén nagyságrendekkel több zsidót öltek meg, mint Magyarországon?
2018. máj. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
A migránsválság előtt a csapból is a holokauszt folyt állandóan. Marhaság hogy nincs róla megemlékezve. Csak most a bevándorlés a fő téma így a zsidók háttérbe szorultak. Nem is baj mert már az is túlzás ami a holokauszt miatt volt. Ezt inkább felejteni kellene inkább rendszeres megemlékezés mellett.
2018. máj. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
#2 Mondjuk azért, mert a magyarokat is oda hurcolták megölni, okostóni.
2018. máj. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Semmiféle magyart nem hurcoltak oda.
2018. máj. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

Már ne is haragudj de azt mondod hogy milliárdokat szórjunk el közpénzből egy olyan eseményre aminek a túlélői is halottak már mikor utolsó helyen vagyunk az eü ellátásban az EUba?


AHA szóval költsünk a halottakra hogy a még élők is meghalhassanak.


Tudod miről nincs elég megemlékezés? trianon, vagy amikor a keresztények tűzzel vassal irtották őseinket, meg vagy 1000 mindenkit érintő esemény


Igazad van foglalkozzunk egy olyan népirtással ami történelmi viszonylatban egy apró kivégzés volt, nem hiszed? less kicsit törökországi népirtásokra, az egész amerikai kontinensen történő népirtásokra stb


túl volt eddig is tolva, de tolják még tovább, akkor biztosan feltámadnak és mindenkinek jobb lesz

2018. máj. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Alig látni emlékművet?!


[link]


Itt egy térkép, amin az összes jelölve van. Szó szerint beléjük botlasz, merthogy "botlókövekkel" rakták tele a várost, amire egy-egy áldozat neve van felvésve a házak kapujában, ahonnan elhurcolták.


Most akkor mutass egyetlen emlékművet az 1919-es kommunista puccs áldozatairól, a málenkij robotról, a kitelepítésekről, a gulágról... Nos, igen, valóban van egy-kettő, de nagyítóval kell keresni.


A holokauszt pont elég figyelmet kap. Ne akarjuk visszahozni az MSZP-SZDSZ kormány idejében tomboló divatot, amikor még a vécépapírra is Anna Frank képét nyomtatták.

2018. máj. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
A Terror Háza a nyilas terrorról is szó. A Holokausztról és a kommunista diktatúra áldozatairól minden évben megemlékezés van az iskolákban. Vannak hivatalos rendezvények is. Nem látom, hogy ne lenne méltó megemlekezés a holokauszt áldozatairól.
2018. máj. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A legkevésbé sem gondolom, hogy el lenne hanyagolva a téma. Csak a hangsúlyt nem oda helyezték, ahova kellett volna.

Visszatetszőnek tartom, hogy a mai napig bocsánatért esedezünk (mi!) és támogatások tömkelegét nyújtjuk a zsidóságnak úgy, hogy közülük sokan már harmadik generációs leszármazottai a holokauszt áldozatainak. Valahol most már meg kellene húzni a határt!

Ne legyen félreértés: a legnagyobb gyalázat volt, amit a zsidókkal műveltek. Tudjanak róla a dédunokáink dédunokái is, hogy volt ilyen és soha ne ismétlődjön meg! De abból kezd elegem lenni, hogy 44 évesen (vagyis még gondolat sem voltam a holokauszt idején) nekem kell leszegett fejjel járnom és bocsánatért esedeznem, meg rosszul éreznem magam azért, mert valaha történt egy ilyen gyalázat. Legyen megemlékezès, legyenek méltó emlékművek, de ez a fű alatt mászó mea culpa most már sok lesz.

2018. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs elhanyagolva... Nem a világ közepe a holokauszt. Egy történelmi esemény. Olyan, mint az Aranybulla vagy a Ratio Educationis.

De nem kellett volna pl Antall Józsefet annak idején lenácizni. Talán... És akkor normálisabban lenne kezelve ez a téma. Én így leszrom. Sajnálom. Nem érdekel az ajvékolás... És nem vagyok kíváncsi arra, hogy egy történelmi eseményből politikát csináljanak.

Kedves baloldaliak!...

2018. máj. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!