Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van valamilyen kimutatás...

Van valamilyen kimutatás arról ami a határon túli és a magyarországi magyarok életszínvonalát összehasonlítja?

Figyelt kérdés
A Fideszre szavazó határon túli magyarok az őket megállító riporternek mondtak dolgokat amiből arra következtetek, hogy szegényebbek nálunk, igaz lehet ez? Mondjuk mint nálunk a létminimum alatt élők?
2018. jún. 3. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Így igaz, kint (mondjuk egy kisvárosban, nem kell egyből London-t meg Párizs-t emlegetni) a minimálbér is 1200 Euro, a feléből meg lehet élni még saját albérlettel és szórakozási lehetőségekkel is, a többit meg félreteheted, de a létminimum alatt élnek.

Csak tudnám, hogy most is miért villog az egyik (full iskolázatlan, segédmunkás) ismerősöm a facebookon az új Audi A6-osával 2-3 év kinti munka után? Ja.. mert a léminimum alatt élt.

2018. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"Így igaz, kint (mondjuk egy kisvárosban, nem kell egyből London-t meg Párizs-t emlegetni) a minimálbér is 1200 Euro, a feléből meg lehet élni még saját albérlettel és szórakozási lehetőségekkel is" A probelem a az, hogy kisvarosokan joval kevesebb a munkalehetöseg Nyugat-europaban, de szerintem a kerdezö a hatron t tuli magyarok tehat a szlovakiai, romanaiai, ukrajnai es szerbiai magyarok eletszinvonalara volt kivancsi.
2018. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, a trianonnal leszakadt kisebbségben élőkre gondolok. A kivándoroltak tudom, hogy nagyon jól keresnek. De a határ túliakról soha semmit nem hallottam még, hogy élnek, mennyit keresnek.
2018. jún. 3. 14:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha még élnek az osztrákoknál akkor ott jobban, szlovén, szlovák szerintem hasonló szinten, a többiben meg jóval rosszabbul.
2018. jún. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!