Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Momentum nézetei szerint az...

A Momentum nézetei szerint az is lehet család, akik csak együtt élnek, nincs gyerekük és nincsenek is összeházasodva?

Figyelt kérdés
Ti támogatnátok ezt a progresszív családmodellt? Hogy bármi lehet család, ne felülről mondják meg mi a család és mi nem, hanem amit te annak érzel?
2018. jún. 4. 13:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Annak nevezi mindenki, aminek akarja. A kutyád és te is lehetsz család. Csak ne akarjatok családi pótlékot!
2018. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%
Nem a Momentum szerint, hanem a 21. század szerint.
2018. jún. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Ha más családnak jár családi pótlék, akkor "nekem és a kutyámnak" miért nem, ha egyszer családnak tekintjük magunkat?

Vagy akkor senkinek se járjon, és ne vonják le a fizetésemből.

2018. jún. 4. 13:53
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván nem csupán elnevezésről szól a dolog, hanem a vele járó jogosítványról. A Momentum szerint a csak együttélők is lehetnek család, az alaptörvény szerint pedig:


L) cikk

(1) Magyarország védi a házasság intézményét mint férfi és nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot mint a nemzet fennmaradásának alapját. A családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony.

(2) Magyarország támogatja a gyermekvállalást.

(3) A családok védelmét sarkalatos törvény szabályozza.


Változtassa meg a Momentum, ha tudja. Parlamenten kívülről nezéz lesz.

Egyébként a Momentum törekvéseit általában nem támogatom, konkrétan a kérdésben feltett progresszív családmodellt sem.

2018. jún. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%

Na igen.

Lehet itt idétlenkedni, de a gyakorlatban ez nem működik.

Akkor se, ha a momentumosok földhöz verik magukat és izomból rasszistáznak.

A család=apa, anya, gyerekek.

Az, hogy valaki kocka Ladának érzi magát belül, a párja meg egy kutya, a TV meg a gyerekek, attól még nem lesz család.

2018. jún. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
75%
De hát akkor én magam is család vagyok, veszek 3 hörcsögöt és akkor jár a 10 milliós CSOK?
2018. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%
Azért ott még nem tartunk, hogy egy párt képes legyen szankcionálni a gondolatokat és érzelmeket. Egy kormány megmondhatja felülről, hogy milyen feltételekhez köt bizonyos támogatásokat, pl a családi pótlékot, de azt nem, hogy te a saját lakóközösségedet hogyan nevezed. A családi pótlék például egy gyerekek után járó támogatás, az hogy "családi", csak egy elnevezés, ugyanez például Németországban kindergeld, azaz gyerekpénz. És a családi pótlék már akkor családi volt, amikor a régi alkotmány volt érvényben, ami egy szóval sem mondta ki, hogy mi a család, csak annyit, hogy védeni kell. A család egy többjelentésű szó, van biológiai jelentése, van dinasztikus jelentése, akár egy rakás buszjárat is lehet család.
2018. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Elvileg mi apa, anya és 2 gyerek vagyunk, de itt ezen az oldalon már megkaptam, hogy nem család, mert nem vagyunk összeházasodva. Felőlem pedig mindenki úgy érzi jól magát, ahogy akarja. De, ha ilyen gondolatmeneten megyünk, akkor pedig a homoszexuálisoknak teljesen elveszik a jogukat, hogy családban élhessenek.
2018. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%

Nem támogatnám. Ilyen alapon én is mondhatnám, hogy dinoszaurusz vagyok, és senki ne próbálja meg felülről eldönteni, hogy mi vagyok, mégsem volna igazam.

Az együttélés nem jelenti azt a fokú elköteleződést, hogy a párocskát családnak lehessen nevezni. A házasság jelenti azt az elköteleződést. És akik azzal érvelnek, hogy "dehát az csak egy papír", azok is nyugodtan megszerezhetik, minimális utánajárással. Mert az csak egy papír. Ez a családi létnek egy szintje, de társadalmi szempontból semmivel nem hasznosabb, mint a gyerektelenek együttélése, tehát gyerek nélkül nem adnék családi adókedvezményt.

2018. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%

"De hát akkor én magam is család vagyok, veszek 3 hörcsögöt és akkor jár a 10 milliós CSOK?"


Szerinted a CSOK úgy van meghatározva, hogy "családoknak jár"? Ne hülyéskedj már. Nem ellenőriztem, de nyilván részletesen le van írva, hogy X gyerek esetén ez történik, ha nincs gyerek, de házasok ez történik, stb. Milliós támogatásokat, de egyébként semmit sem fognak olyan absztrakt fogalmakhoz kötni, mint a család. Családi Otthontemremtési Kedvezmény, ez csak egy név, semmi jelentősége. Lehetne simán Otthonteremtési Kedvezmény vagy Orbán Ajándéka vagy akármi.

2018. jún. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!